Bezárják a Kolozsvári U stadionját a magyarellenesség miatt

Sebestyén Ervin 2022. augusztus 31., 19:46 utolsó módosítás: 2022. augusztus 31., 19:57

Több, mint egy hét telt el a Kolozsvári U–Sepsi OSK bajnoki óta, a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága a szerdai ülésén hozta meg büntetését a hazai klubbal szemben, miután a szurkolók magyarellenes rigmusai miatt félbe kellett szakítani az összecsapást.

Sokba kerül a Kolozsvári U-nak az ultrák magyarellenes megnyilvánulása Fotó: Facebook/Stiripesurse.ro

A mérkőzést augusztus 22-én, hétfőn játszották Kolozsváron, ahol a háromszéki alakulat 1–0-s győzelmet aratott. A találkozó mégsem ettől maradt emlékezetes, ugyanis a kincses városiak ultrái magyarellenes skandálásba kezdtek, így a 26. percben félbeszakították az összecsapást, és nagyjából tíz perc után folytatódott a játék.

A Román Labdarúgó-szövetség megfogalmazta a Kolozsvári U büntetését, miszerint az elkövetkezendő két otthoni összecsapásukat más stadionban kell lejátszaniuk, emellett 25 000 lejes pénzbírságot is ki kell fizetniük.

A Kolozsvári U legközelebb szeptember 2-án, pénteken az FC U Craiova 1948 csapatát fogadja, azt követően a Chindia Târgoviştét látja vendégül az élvonalbeli bajnokságban. A legközelebbi stadion, ahol játszhatnak a városi rivális CFR arénája lenne, azonban nehezen elképzelhető, hogy itt rendezhetik a hazai mérkőzéseiket, így vélhetően Medgyesre kell majd utazniuk.