A hagyományos focitornát a Hargita Megyei Labdarúgó Egyesület (HMLE) 2025. február 15-16-án rendezi a székelyudvarhelyi sportcsarnokban. Az őszi idény után hirdették meg a nevezést, pár nap alatt be is telt mind a tizenhat hely.
Az Udvarhely körzeti A csoportjából két kivétellel mindenki ott lesz, a B-ből pedig öt együttes jelezte részvételi szándékát.
A HMLE ezzel véglegesnek tekinti a mezőnyt a huszonhatodik kiadásához érkezett Udvarhely körzeti teremfocitornára.
A szervezők tájékoztatása szerint a versenykiírás a megszokott, négy négyes csoportot sorsolnak ki, ahonnan az első két helyezett marad állva az egyenes kieséses szakaszban, így jutnak el a döntőig.
Az idei kiírást a Korondi Ifjúság nyerte, ők a címvédők.
Az A csoportból (5. Liga): Farkaslaka, Homoródalmás, Betfalva, Máréfalva, Oklánd, Farcád, Lövéte, Malomfalva, Nagygalambfalva, Felsőboldogfalva, Székelyvarság.
A B csoportból (6. Liga): Csekefalva, Székelyszentlélek, Bögöz, Kápolnás és Korond.
Mindössze a mérkőzés elején vezetett, utána viszont végig hátrányban játszott a román férfi kézilabda-válogatott, és hat góllal kikapott Portugáliától az Európa-bajnokság nyitányán.
Három mérkőzésre eltiltotta a jégkorong Erste Liga fegyelmi bizottsága a Csíkszeredai Sportklub játékosát, Nicholas Ritchie-t, aki a DVTK elleni mérkőzésen sípszó után fejre irányuló ütést mért ellenfelére. A klubra 800 eurós pénzbüntetést is kiszabtak.
Két romániai is szerepel az Europol nemzetközi körözési listáján mint a legkeresettebb bűnözők. Indonéziában fogták el közülük az egyiket.
Miközben Bulgária a jelenlegi ütemben 30 év múlva fogja befejezni tervezett autópályáit, Románia új rekord előtt áll a sztrádaépítés terén – állítja párhuzamba a két szomszédos ország közúti infrastrukturális megvalósításait a bolgár Sega hírportál.
Első ízben rendeznek Romániában kutyaszánhúzó világbajnokságot: február 6–8. között a Beszterce-Naszód megyei Rotunda-hágón mérik össze erejüket a sportág legjobbjai.
További híreink: a kormány eközben már közleményben is mentegeti a „reformnak” nevezett adóemeléseit, egy autórongáló fiatal pedig a TikTokon buktatta le saját magát.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!