Korondi öröm, farkaslaki bánat – az Ifjúság nyerte a körzetis teremtornát

Zátyi Tibor 2024. február 11., 16:15

Először került fel a Korondi Ifjúság neve az Udvarhely körzetis csapatok teremtornájának képzeletbeli vándorkupájára: a 25., jubileumi kiadás vasárnapi döntőjében fergeteges második félidőbeli játékával lemosta a pályáról a címvédő Farkaslakát.

Két napon keresztül gyűrték egymást a csapatok Fotó: László Ildikó

A hétvégén az Udvarhely körzeti labdarúgó-bajnokságban szereplő együttesek vették birtokukba a városi sportcsarnokot, a Hargita Megyei Labdarúgó Egyesület 25. alkalommal szervezte meg számukra a teremtornát.

A csoportkört szombaton rendezték és történt is pár meglepetés, a tornát egyaránt háromszor megnyert Farcád és Betfalva sem jutott tovább.

Fotó: László Ildikó

Vasárnap reggel az egyenes kiesési szakaszban szoros meccsek következtek, Varság egy góllal verte Máréfalvát, míg Farkaslaka kettővel gyűrte le Bögözt. Korond és Zetelaka II. a tavaly is a negyeddöntőben találkozott egymással, és akkor és most is büntetőkkel dőlt el a csata, tavaly a zetelakiak, idén a korondiak örülhettek a szétlövést követően. A tavalyi döntős Lövéte büntetőkkel búcsúzott, Malomfalva lépett be a legjobb négy közé.

Az elődöntők meglepően sima párharcokat hoztak, Korond és Farkaslaka is három-három góllal verte ellenfelét, így készülhettek a fináléra. Amíg a két csapat pihent, addig a frissebb Varság két vállra fektette a tavalyi harmadik helyezett Malomfalvát, így felálhatott a dobogó legalsó fokára.

A körzetis teremtorna fináléjára nagyjából háromnegyedig megtelt a városi sportcsarnok lelátója, a címvédő Farkaslaka már az első perc végén előnybe került, Tánczos Tamás tíz méterről eleresztett bombája kötött ki a kapuban. A korai gól megfogta a korondiakat, akik elsiették támadásaikat, előkészítetlen lövésekkel próbálkoztak, veszélytelenek voltak a farkaslaki kapura. A címvédő ellentámadásokkal próbálkozott, egy nagy lehetőséget ki is hagyott, hogy növelje előnyét.

A szünet nagyon jól jött a korondiaknak, akik pár perc szusszanás után előbb lőttek egy kapufát, majd a gólvonal közvetlen közeléből sem tudtak betalálni. Mindkét csapat játékán érződött, hogy két napon belül ez volt a hatodik meccsük, és habár folyamatosan cseréltek, a játékosok egyre fáradtabban fociztak.

Az újabb gólra, egyben a korondiak egyenlítésre ennek ellenére nem kellett sokat várni, a 19. percben Máthé Márton lapos lövése kötött ki a kapuban. A gól megzavarta a farkaslakiakat, akik egy öngólt is vétettek, így már nekik kellett az egyenlítésért futniuk. Viszont semmi sem jött össze, Sükei László a 26. percben lehetetlen szögből leadott lövését követően az Ifjúság karnyújtásnyira került a trófeától. Habár a hajrában emberelőnyben játszott Farkaslaka, nem tudott helyzetet kialakítani, majd a végső sípszó előtt pár másodperccel Tamás Attila állította be a 4–1-es végeredményt.

A Korondi Ifjúság lett az Udvarhely körzetis teremtorna friss bajnoka, először hódította el a serleget.

25. körzetis teremlabdarúgó-torna, csoportkör

A csoport: Bögöz–Etéd 2–2, Varság–Farcád 4–2, Varság–Etéd 5–0, Bögöz–Farcád 5–3, Varság–Bögöz 2–2, Etéd–Farcád 5–8.
Az A csoport végeredménye: 1. Székelyvarság 7 pont, 2. Bögöz 5, 3. Farcád 3, Etéd 1.

B csoport: Felsőboldogfalva–Farkaslaka 1–3, Szentpál–Máréfalva 1–2, Szentpál–Farkaslaka 1–6, Felsőboldogfalva–Máréfalva 0–3, Szentpál–Felsőboldogfalva 1–0, Farkaslaka–Máréfalva 1–1.
A B csoport végeredménye: 1. Farkaslaka 7 (+7), 2. Máréfalva 7 (+4), 3. Homoródszentpál 3, 4. Felsőboldogfalva 0.

C csoport: Szentábrahám–Korond 2–5, Malomfalva–Kápolnás 5–3, Malomfalva–Korond 1–2, Szentábrahám–Kápolnás 2–1, Malomfalva–Szentábrahám 3–1, Korond–Kápolnás 6–2.
A C csoport végeredménye: 1. Korond 9, 2. Malomfalva 6, 3. Szentábrahám 3, 4. Kápolnás 0.

D csoport: Zetelaka II.–Lövéte 1–4, Betfalva–Szentlélek 2–1, Betfalva–Lövéte 0–4, Zetelaka II.–Szentlélek 3–1, Betfalva–Zetelaka II. 0–4, Lövéte–Szentlélek 6–0.
A D csoport végeredménye: 1. Lövéte 9, 2. Zetelaka II. 6, 3. Betfalva 3, 4. Szentlélek 0.

városi sportcsarnok, 700 néző.
Gólszerzők: Máthé Márton (19.), öngól (21.), Sükei László (26.), illetve Tánczos Tamás (1.).
Játékvezető: Fodor József.

Korondi Ifjúság: Máté Levente, Brat Sándor, Máthé Márton, Sükei László, Balázs András, Kiss Gyula, Balázs László, Tófalvi Szabolcs, Balázs Lóránt, Páll Tibor, Tamás Attila, Balázs Sándor, Balázs Ottó, Ravasz Levente, Máthé Barna.

Farkaslaka: Jakab Gergő, Magyari Ernő, Fancsali Balázs, Simó Magor, Fancsali Levente, Ozsváth Arnold, Balog Arnold, Orbán István, Dénes Norbert, Lázár Előd, Tánczos Tamás, Orbán Attila, Orbán Vilmos, Márton Róbert, Márton Barna, Márton Csongor, Sebestyén Lajos, Kovács Szilveszter, Jakab Artúr, Dakó Szilárd.

Különdíjak: legjobb kapus – Tankó Szabolcs (Malomfalva); gólkirály – Banka Levente (8 találattal, Bögöz).