Hirdetés

Betartotta az ígéretét a Sepsi OSK, megszakította a Rapid veretlenségi szériáját

Fegyelmezetten játszott a Sepsi OSK, megérdemelten tartotta otthon a három pontot
Fotó: Pinti Attila

2024. december 06., 22:04

A Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK véget vetett a Bukaresti Rapid hétmeccses veretlenségi sorozatának, miután pénteken este 2–0-ra legyőzte a fővárosi alakulatot a labdarúgó Szuperliga 19. fordulójának nyitómérkőzésén. A hazaiak sokat köszönhetnek a kapufának.

2024. december 06., 22:04

Jó formában várta mindkét együttes a rangadót, ugyanis a pontvadászatban hét mérkőzés óta nem találtak legyőzőre, az elmúlt öt játéknapon pedig teljesen egyforma statisztikákat produkáltak. A házigazda kerete a hétközi kupameccshez képest kiegészült a kulcsjátékosokkal, Niczuly Roland is visszakerült a kapuba.

Bátran kezdte a megmérettetést a Sepsi OSK, már a legelején letámadott és rohamozott, viszont az igazán nagy lehetőségek elmaradtak.

Hirdetés

Az első említésre méltó helyzetre majdnem félórát kellett várni, ekkor Oberlin próbálkozott, de Marian Aioani a helyén volt és hárított.

•  Fotó: Pinti Attila

Fotó: Pinti Attila

Nem sokkal később Omar El Sawynak volt egy nagyon okos gurítása, ami kevéssel kerülte el a kaput. Az első félidő legvégén megszerezhette volna a vezetést a Rapid, Petrila lövését Niczuly védte, majd a kipattanót Burmaz a kapufára lőtte, megúszta a hazai gárda.

A fordulás után ott folytatta a vendégcsapat, ahol abbahagyta. A 47. percben Niczuly adta el a labdát, Christensen nem használta ki a lehetőséget és mellé lőtt.

Azonnal jött az újabb helyzet, ekkor Petrila bombájánál mutatott be bravúrt a szentgyörgyiek kapusa. Kis idő elteltével Boupendza fejesénél ismét a helyén volt és magához ölelte a labdát.

•  Fotó: Pinti Attila

Fotó: Pinti Attila

Egy órányi játék után Burmaz előtt adódott hatalmas ziccer, Dumitrescu hibázott a védelemben és a szerb csatár az ötösről lőhetett, azonban a játékszer a keresztlécet találta el, az arról lepattanó pedig Niczuly fején landolt és onnan vissza a kapufára. Elképesztő jelenetek voltak, de az eredményjelzőn továbbra is 0–0 állt.

A második félidőben először alakított ki veszélyes helyzetet az OSK, egy ellentámadás végén Dumitrescu szenzációsan passzolta középre a labdát, amire hibátlanul érkezett Omar El Sawy és könnyedén passzolt a kapuba (1–0).

•  Fotó: Pinti Attila

Fotó: Pinti Attila

A hajrában minden erejét mozgósította a Rapid, a 77. percben Boupendza ismét eltalálta a keresztlécet. Semmi sem jött össze a vendégeknek a legvégén sem, sőt, egy remek akció végén Neskovic harcolt ki egy büntetőt, amit Denis Haruț ezúttal is higgadtan értékesített és bebiztosította a győzelmet.

Ezzel a sikerrel a Sepsi OSK fellépett az ötödik helyre, ráadásul a forduló végén is marad a felsőházi rájátszást érő pozíciók egyikén,

mivel a Petrolul–Universitatea Craiova párharc során csak az egyik csapat gazdagodhat legfeljebb három ponttal.

Labdarúgó Szuperliga, alapszakasz, 19. forduló:
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Bukaresti Rapid 2–0 (0–0),
gólszerzők: Omar El Sawy (74.), Denis Haruț (90+4. – büntetőből).

OSK: Niczuly – Ciobotariu, Ninaj, A. Dumitrescu – Haruț, Mino Sota, Florin Ștefan (Neskovic, 66.), Sigér, El Sawy (Oteliță, 82.) – Matei, (Coman, 82.), Oberlin. Vezetőedző: Valentin Suciu.
Rapid: Aioani – Cr. Manea, Ignat, Pașcanu – Onea, Christensen, Hromada, Borza – R. Pop, Boupendza, Petrila. Vezetőedző: Marius Șumudică.

Labdarúgó Szuperliga, 2024–2025-ös szezon, alapszakasz, 19. forduló

Labdarúgó Szuperliga, 2024–2025-ös szezon, alapszakasz

##
CsCs
MM
GyGy
DD
VV
GkGk
PP
1
Kolozsvári U Kolozsvári U
19
9
6
4
28-17
33
2
FCSB FCSB
19
9
6
4
29-20
33
3
Bukaresti Dinamo Dinamo
19
8
8
3
28-19
32
4
Kolozsvári CFR Kolozsvári CFR
19
8
7
4
32-23
31
5
Universitatea Craiova U Craiova
19
7
8
4
29-20
29
6
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK
19
8
5
6
27-21
29
7
Petrolul Ploiești Petrolul
19
6
10
3
20-16
28
8
Bukaresti Rapid Rapid
19
5
10
4
22-19
25
9
Galaci Oțelul Oțelul
19
5
8
6
14-17
23
10
Konstancai Farul Farul
19
5
7
7
19-26
22
11
Jászvásári Poli Jászvásár
19
6
4
9
20-28
22
12
FC Hermannstadt Hermannstadt
19
6
4
9
22-31
22
13
Aradi UTA UTA
19
5
6
8
19-23
21
14
Unirea Slobozia Slobozia
19
6
3
10
19-28
21
15
FC Botoșani Botoșani
19
4
6
9
16-25
18
16
Gloria Buzău Gloria
19
4
4
11
18-29
16
•  Fotó: Pinti Attila

Fotó: Pinti Attila

•  Fotó: Pinti Attila

Fotó: Pinti Attila

•  Fotó: Pinti Attila

Fotó: Pinti Attila

•  Fotó: Pinti Attila

Fotó: Pinti Attila

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Egy összekovácsolt csapat, egy életre – találkoztak Janovits Endre tanítványai

Megható pillanatokkal és nosztalgikus játékkal találkozott újra a csíki hoki egyik aranygenerációja. Az 1975–1976-os születésű játékosok nemcsak a múltat idézték fel, hanem elhunyt társaik előtt is tisztelegtek.

Visszavágott a Steauának, ott van a 2. Liga listavezetőjének sarkában a Sepsi OSK

Felejthető első félidőt követően a második játékrészt rögtön góllal indította a Sepsi OSK a Bukaresti Steaua ellen. Közelebb kerültek a feljutáshoz, de akár a másodosztály megnyeréséhez is a piros-fehérek.

Székelyhon

Eredmények, több mint kilencvenszázalékos feldolgozottságnál

Közzétette a 2026-os magyarországi országgyűlési választás első részeredményeit a Nemzeti Választási Iroda.

`
Krónika

Választás: kétharmados Tisza-többség több mint 90 százalékos feldolgozottságnál

Közzétette a magyarországi parlamenti választás első hivatalos részeredményeit a Nemzeti Választási Iroda (NVI). A szavazatok magas feldolgozottságánál a Tisza Párt vezet a Fidesz előtt, a Mi Hazánknak van még esélye bejutni az Országgyűlésbe.

Krónika

Orbán Viktor a külhoni magyarok támogatásával kalkulál 3 millió szavazattal

Orbán Viktor szerint hárommillió szavazat elég lesz a Fidesz többségéhez, ez pedig szerinte csak a határon túli magyarok támogatásával lehet meg.

Főtér

Felejtsük már el a 18. századi erdélyi románok totális elnyomásának mítoszát

Az áldozatszerepet felnagyító narratíva elfedi azt a tényt, hogy a román társadalom nem monokróm jobbágytömeg volt, hanem egy dinamikusan rétegződő, felemelkedő közösség. MCC történész-kerekasztal 5.0.

Ez is érdekelheti

Döntetlen a Dinamóval, nem tudott fellépni a dobogóra a Kolozsvári CFR (videóval)

Mindössze egy pontot tartott otthon a Kolozsvári CFR a Bukaresti Dinamóval szemben a labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszásának negyedik fordulójában.

Emberelőnyben nyert a Petrolul, megelőzte az FK Csíkszeredát (videóval)

Idegenben győzte le az Unirea Sloboziát a Petrolul Ploiești, amely emberelőnyét kihasználva megfordította az eredményt, és sikerével megelőzte az FK Csíkszeredát a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásában.

Rangadót nyert az UTA, egy félidő alatt négyet vágott az FCSB (videóval)

Hazai sikerekkel zárult a Szuperliga alsóházi rájátszásának szombati játéknapja: az Aradi UTA megnyerte a rangadót, az FCSB pedig kiütéssel tartotta a lépést az éllovassal.

A gyenge sorozat után távozott a Farul edzője

Távozik a Konstancai Farul kispadjáról Ianis Zicu, miután csapata 1–0-ra kikapott a Nagyszebeni Hermannstadt FC otthonában.

A vonal fölött maradni – ez a tét az FK Csíkszeredának

Túl vagyunk három fordulón a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásában. Az FK Csíkszereda egyelőre biztos bennmaradó helyen áll. Nézzük, mi várható a székelyföldi együttesre a folytatásban.

Ötperces rövidzárlat okozta a Kolozsvári CFR vesztét Olténiában (videóval)

Remek játékkal rukkolt elő hazai pályán az Universitatea Craiova, amely kétgólos győzelmet aratott a Kolozsvári CFR ellen a labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszásának 3. fordulójában. A vendégek sorsa néhány perc alatt megpecsételődött.

„Semmi sem valósult meg abból, amit gyakoroltunk” – csalódottan értékelt a csíkiak másodedzője

Fájó vereséget szenvedett az FK Csíkszereda hétfő délután a Petrolul vendégeként a Szuperliga play-outjában. A mérkőzés után a Hargita megyeiek másodedzője, Bajkó Barna csalódottan nyilatkozott, és kemény szavakkal illette csapata teljesítményét.

Szépségdíjas gólok döntöttek, nem szakadt meg az FK rossz sorozata a Petrolul otthonában (videóval)

Hiába voltak lehetőségei a székelyföldi gárdának, a Petrolul látványos gólokkal verte az FK Csíkszeredát, amely továbbra sem tudott nyerni Ploiești-en a Szuperliga alsóházi rájátszásában.

Harmadik az Isten igaza: megtörné a jeget az FK Csíkszereda a Petrolul ellen

Jó formában várja a válogatott szünetet követően a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásának 3. fordulóját az FK Csíkszereda, amely két veretlen mérkőzés után ezúttal győzelemre készül a Petrolul otthonában.

Meg kell szokniuk a korai kezdési időpontokat az FK Csíkszereda szurkolóinak

A Szuperligát szervező Hivatásos Labdarúgóliga nyilvánosságra hozta a rájátszás negyedik és ötödik fordulójának programját. Az FK Csíkszereda korai időpontokban játssza a kiesés ellen folytatott harcban kulcsfontosságú meccseit.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!