„Nagyon fontos volt, hogy győztesen hagyjuk el a játékteret, miután a Craiova döntetlent játszott a mi csoportunkban. Úgy gondolom, megérdemelten nyertünk nagyon-nagyon jól reagáltunk a bekapott gól után. Az első félidő kiegyensúlyozott volt, a Petrolul egy jó csapat, amely remekül rendezkedik be az ellentámadásokra” – értékelt Bergodi.
Az olasz edző ezt követően rámutatott, hogy a kupa megnyerése az összes csapat számára cél lehet, elgondolása szerint nincs olyan klub, amely szándékosan lemondana róla, vagy ne venné komolyan a kiírást.
A találkozó után nyilatkozott a hazaiak vezetőedzője, Nae Constantin is, aki egyre nehezebb helyzetben érezheti magát, csapata már hat tétmeccs óta nem tudott győzni.
„Nehéz megmagyarázni mi történt a Sepsi ellen, hibákat követtünk el. Bízom benne, hogy a következő mérkőzésünkön jó eredményt tudunk elérni, ezen a vereségen túl kell lépnünk. Az elmúlt időszakban többször bizonyítottuk, hogy veszélyesek tudunk lenni az ellenfél kapuja előtt, biztos vagyok benne, hogy innentől kezdve elkezdünk pontokat gyűjteni. A reális cél az, hogy a bajnokságban elkerüljük a kiesést”
A háromszéki gárda legközelebb az FCSB ellen lép pályára a labdarúgó Szuperliga 15. fordulójában, ennek kapcsán Bergodi elmondta, hogy színvonalas összecsapásra számít a bukarestiek ellen. A találkozót Sepsiszentgyörgyön rendezik hétfőn 21 órától.

A lelátón több alkalommal is nacionalista és magyarellenes rigmusok hangzottak el a hazai szurkolók egy részétől az FC Argeș és az FK Csíkszereda pénteki szuperligás összecsapásán.
Nyolc fiatal jégkorongozó kerül be az Erste Liga és romániai bajoki címvédő Gyergyói Hoki Klub csapatába, és hazai edzők dolgoznak mostantól a szakmai stábban. A piros-fehérek tavalyi keretéből és a szakemberek közül is rangos nevek távoztak.
Baleset történt Csíkszereda Csíkszentkirály felőli kijáratánál szombat este, rövid ideig torlódás alakult ki az érintett szakaszon.
A Ceutából érkező felvételek bizonyítják, hogy az ellenőrzés nélküli illegális bevándorlás konkrét veszélyt jelent az európai határok biztonságára – hangoztatta Giorgia Meloni olasz kormányfő.
Kevesen vállalkoznának arra, hogy kerékpárral átszeljék Európát. Zsigmond István kolozsvári nőgyógyász szakorvos azonban éppen ezt tette: Lisszabonból indult útnak, és huszonöt nap alatt, közel négyezer kilométer megtétele után érkezett haza Kolozsvárra.
Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!