Massimo Pedrazzini szövetségi kapitány tanítványai egyetlen ponttal állnak az utolsó helyen a csoportban, hárommal lemaradva soron következő ellenfelüktől. A vereség a C ligába való kiesést jelenti, míg a győzelem esélyt adhat a bennmaradásra.
A tét jelentős: a harmadik helyezett osztályozón harcolhat a B divíziós tagság megőrzéséért, az utolsó hely viszont automatikus kiesést jelent.
A találkozó egyben premier is lesz, hiszen első alkalommal lép pályára a román női válogatott Ovidiuban, a Gheorghe Hagi Akadémia stadionjában.
A bosnyákok elleni mérkőzést követően Románia a lengyelországi Gdanskban zárja a Nemzetek Ligája sorozatot, június 3-án, kedden, a lengyelek elleni visszavágón.
A mérkőzések időpontja:
Május 30., péntek 18 óra: Románia–Bosznia-Hercegovina
Június 3., kedd 20 óra: Lengyelország–Románia
A csoport állása:
1. Lengyelország 10 pont
2. Észak-Írország 7
3. Bosznia-Hercegovina 4
4. Románia 1
Az élvonalbeli bajnokságot szervező Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) kedden megváltoztatta a Szuperliga alsóházi rájátszásának hétvégi utolsó fordulójában a kiesésről és osztályozós helyekről döntő három mérkőzés kezdési időpontját.
Vasárnap délben játsszák a labdarúgó 2. Liga idei kiírásának utolsó meccseit. Három csapat közül kerülhet ki a bajnok, kis szerencsével lehet ez az FK Csíkszereda is.
A külügyminisztérium azt tanácsolja a Líbiában tartózkodó román állampolgároknak, hogy a konfliktusok eszkalációja miatt azonnal hagyják el az országot.
A romániai államelnök-választás első fordulója előtt a Krónika volt az egyetlen romániai magyar lap, amely interjút készített Nicușor Dannal.
Három autó ütközött össze csütörtök délután a dél-erdélyi (A1-es) autópálya Nagylak és Arad közötti szakaszán, a tömegbalesetben 11 személy megsérült.
A májusi ősz pedig az Istennek sem akar itt hagyni minket.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!