Vasárnap egyetlen mérkőzést rendeztek a labdarúgó Szuperliga első fordulójából, ezen a Kolozsvári CFR a Bukaresti Dinamót fogadta. Nagy hőségben indította a két gárda a találkozót.
Amíg a hazaiak építkeztek, mentek előre, két apróbb helyzetet is kihagytak, addig az ellenfelük kihasználta a védelem két megingását, így a 34. percben 2–0-ra elhúztak. Azért a pihenő előtt Deac magabiztosan értékesített egy büntetőt.
A második játékrész elején kiegyenlített a kincses város együttese, egy eladott labda után Bîrligea fordult rá a kapura, két védőt becselezve gurította el a kapus mellett.
Rohamozott Dan Petrescu együttese, óriási lehetőségeket puskázott el. A Dinamo megúszta, sőt a végjátékban megvolt a lehetősége, hogy három ponttal térjen haza.
A hosszabbításban csak meglett a CFR-győzelem, tizenhatról Tachtsidis kilőtte a bal alsót, így ha nem is meggyőző játékkal, de jól indította ezen kiírást a kolozsvári alakulat.
Labdarúgó Szuperliga, 1. forduló:
Kolozsvári CFR–Bukaresti Dinamo 3–2 (1–2).
Gólszerzők: Deac (42., büntetőből), Bîrligea (52.), Tachtsidis (90+3.), illetve Cîrjan (14.), Abdallah (34.).
| 2024. 07. 12. 18:30 | Konstancai Farul Farul | Unirea Slobozia Slobozia | 0-1 |
| 2024. 07. 12. 21:30 | FC Hermannstadt Hermannstadt | Universitatea Craiova U Craiova | 0-0 |
| 2024. 07. 13. 17:00 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK | Jászvásári Poli Jászvásár | 1-0 |
| 2024. 07. 13. 19:15 | Aradi UTA UTA | Bukaresti Rapid Rapid | 1-1 |
| 2024. 07. 13. 22:00 | FCSB FCSB | Kolozsvári U Kolozsvári U | 1-1 |
| 2024. 07. 14. 19:00 | Kolozsvári CFR Kolozsvári CFR | Bukaresti Dinamo Dinamo | 3-2 |
| 2024. 07. 15. 18:30 | FC Botoșani Botoșani | Galaci Oțelul Oțelul | 2-3 |
| 2024. 07. 15. 21:30 | Petrolul Ploiești Petrolul | Gloria Buzău Gloria | 0-0 |
Szombaton délután lezárult a 2. Liga alapszakasza, kialakult a felső- és alsóházi rájátszás mezőnye. A mindig jól értesült Emanuel Roșu sportújságíró pedig arra hívta fel a figyelmet, hogy a Bihar FC nem kaphat feljutási jogot a Szuperligába.
A Gyergyói Hoki Klub lezárta a Csíkszeredai Sportklub elleni Erste Liga-negyeddöntőt. Hétfőn este a Vákár Lajos Műjégpályán a címvédő 4:0-s összesítéssel jutott az elődöntőbe, míg a kék-fehérek pontot tettek az idényre.
Két ember életét vesztette egy közúti balesetben a Kovászna megyével szomszédos Buzău megyében, miután egy személyautó és egy haszongépjármű összeütközött.
Politikai és jogi lépéseket helyezett kilátásba Teherán Romániával szemben annak nyomán, hogy Bukarest logisztikai támogatást hagyott jóvá az Egyesült Államoknak az Irán ellen folytatott katonai fellépés keretében.
Tragikus hirtelenséggel elhunyt Schwartz Róbert, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) országos alelnöke – közölte kedden Facebook-oldalán a szervezet.
George Simion egyszerű futballhuligánból mindössze néhány év alatt lett az ország legnépszerűbb politikusa. De hogyan?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!