A kolozsvári együttes múlt hétvégén a Bukaresti Dinamo otthonában elért gól nélküli döntetlennel biztosította be a harmadik helyét a labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszásában, ami azt jelenti, hogy nyáron indulhat a Konferencia Liga selejtezőjében.
Az anyagi gondok viszont továbbra is kísértik a csapatot, a játékosok pedig merész lépésre szánták el magukat.
A Gsp.ro úgy értesült, ultimátumot adtak a vezetőségnek, hétfőn pedig értesítést küldenek, amelyben azt követelik, hogy legfeljebb tíz napon belül utalják át az elmaradt fizetésüket.
A CFR köteles lenne rendezni a két hónapos tartozásokat ebben az időszakban, vagy minden egyes játékossal külön megállapodásra jutni a fizetések újabb halasztásáról.
Amennyiben nem születik semmilyen egyezség, több játékos felbonthatja a szerződését a klubbal és ingyen távozhat.
Utólag pedig az illetékes szervektől kérhetik majd a megállapodások teljes összegének kifizetését azok lejártáig.
Ugyanakkor, a csapatot a felsőházba juttató és bronzéremig vezető Daniel Pancu vezetőedző is elégedetlenségének adott hangot az elmaradó fizetések és a gyengébb felkészülési körülmények miatt.
A szakembernek még két évig tartó szerződése van a CFR-rel, de
a megállapodást újratárgyalhatják, és könnyen elképzelhető, hogy a szezon lejártával távozik az együttestől.
Pancu korábbi klubja, a Bukaresti Rapid felé veheti az irányt, de külföldi csapatok is érdeklődnek iránta.
A Kolozsvári CFR hazai pályán fejezi be az élvonalbeli bajnokságot, a play-off utolsó fordulójában pénteken 20.30-tól az FC Argeș Pitești-et fogadja. Ez a találkozó lesz a klublegenda, Ciprian Deac utolsó mérkőzése, aki belejelentette a visszavonulását.
Visszalépett a jégkorong Kontinentális Kupán való részvételtől a Gyergyói Hoki Klub, helyette a Brassói Corona képviselheti Romániát az európai kupasorozatban.
A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) új pénzügyi értékelése szerint az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK is a stabilan működő klubok közé tartozik. A két székelyföldi együttes több nagy múltú riválist is megelőzött a rangsorban.
Felrobbant egy tengeri drón pénteken a konstancai kikötőben; a robbanás hangja a környező lakónegyedekben is hallható volt.
Egy 34 éves férfi életét vesztette szombat reggel, miután a hatóságok szerint medvetámadás érte a Szeben megyei Prod település közelében – közölte a Szeben Megyei Katasztrófavédelmi Felügyelőség (ISU).
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kinevezte Lőrincz Helgát az RMDSZ javaslatára az Országos Tulajdon-visszaszolgáltatási Hatóság (ANRP) elnökévé.
Románia kiutasíthatja az orosz nagykövetet, ha újabb orosz drónok hullanak az országra. A személyi igazolványáért ment a plázába egy férfi, öt év börtön lett a vége.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!