Bejutott a felsőházi rájátszásba az FK Csíkszereda

Orbán Zsolt 2021. március 28., 17:00 utolsó módosítás: 2021. március 28., 18:14

Valentin Suciu együttese az alapszakasz utolsó fordulójában nehezen nyert a CSM Slatina ellen, de a megszerzett három ponttal az első hatban zárta a szezon első részét, így a feljutásért harcolhat a playoff-ban.

Megnyerte a Slatnina elleni „döntőjét” és bejutott a felsőházi rájátszásba az FK Fotó: Veres Nándor

Az FK Csíkszereda a klub fennállásának egyik legfontosabb mérkőzését játszotta vasárnap délután a CSM Slatina ellenében, a piros-feketéknek ugyanis megvolt az esélyük, hogy bekerüljenek a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásába, ahol az élvonalba való feljutásért küzdhettek volna.

Ehhez mindenképp győzelemre volt szükség hazai pályán a tabella végén tanyázó Olt megyeiekkel szemben, de a székely csapat végső alapszakaszbeli helyezése több más mérkőzés alakulásától is függött.

A sordöntő meccset a kiesőjelölt vendégek kezdték jobban, beletelt pár percbe, míg az FK magára talált és átvette az irányítást. A hazaiak fölényét több veszélyes szöglet, illetve beadás jelezte, a 8. percben Apró erőteljes lövését védte bravúrral Grecu, a vendégek kapusa. Ezt követően Bara fejesét ölelhette könnyedén magához a slatinai csapat hálóőre, amelynek a folytatásban egy ideig kevés hárítani valója akadt.

Fotó: Veres Nándor

Bár Valentin Suciu legénysége uralni tudta az összecsapást, sok pontatlan passz és elhibázott befejezés jellemezte a házigazdák játékát. Aztán bő félóra után szabadrúgáshoz jutott az FK:

Apró 20 méteres löketét Pintér elé ütötte a kapus, és az addig sokat hibázó szélső Toni Suciuhoz fejelte a játékszert, a fiatal csatárnak pedig már csak az üres kapuba kellett betalálnia (1–0).

A szünetig kitartott a csíkiak minimális előnye, miközben Gyenge Szilárd kapuja nem igazán forgott veszélyben. A második játékrész elejét megnyomták a piros-feketék, Schieb ollózott látványosat a tizenhatos vonaláról, majd Pintér hagyott ki egy óriási lehetőséget. A túloldalon Rogoveanu szabadrúgását magabiztosan fogta Gyenge, ami után Valentin Suciu kettős cserével próbálta felfrissíteni csapatát: Pintért Bauza, míg a gólszerző Suciut Mészáros váltotta, korábban, a szünetben Casiadi-Bakó vette át Jebari helyét.

A találkozó utolsó negyedében kevés említésre méltó dolog történt, a székely csapat óvatos futballra váltott át, fegyelmezetten védekezve őrizte előnyét. Az idegtépő végjátékban a Slatina eredménytelenül próbálkozott az egyenlítéssel,

az FK nyert és az eredmények kedvező alakulásának is köszönhetően bekerült a felsőházi rájátszásba.

A csíkszeredai labdarúgócsapat 32 ponttal a tabella ötödik helyén végzett az alapszakaszban. A playoff-ban még az FC U Craiova, a Dunărea Călărași, a CS Mioveni, a Bukaresti Rapid és Temesvári ASU Poli lesz érdekelt. A rájátszás menetrendjét hétfőn 11 órától sorsolják ki a Román Labdarúgó-szövetség székházában, a felsőházban oda-visszavágós rendszerben játszanak, mindegyik csapatnak tíz mérkőzése lesz, a végén az első kettő feljut az 1. Ligába, míg a harmadik és a negyedik osztályozót játszik az élvonal alsóházi rájátszásának 8., illetve 7. helyezettjével.
Labdarúgó 2. Liga, alapszakasz, 21. (utolsó) forduló
FK Csíkszereda–CSM Slatina 1–0 (1–0)
Gólszerző: Suciu (34.)
FK: Gyenge – Takács, Kelemen, Apró, Bor – Csürös, Jebari (Casiadi-Bakó, a szünetben), Bara – Pintér (Bauza 60.), Suciu (Mészáros 60.), Schieb. Cserék: Albert – Palmeș, Savin, Botorok, Mészáros, Csonka, Bujdosó, Bauza, Casiadi. Vezetőedző: Valentin Suciu.
Slatina: Grecu – Bodri, Manea, Preda, Pisăru – Popescu, Toma – Oprescu (Radu, a szünetben), Doman (Necșulescu 58.), Deta (Stoica, a szünetben) – Vlada. Cserék: Velcu – Demici, Grigore, Gheorghe, Stoica, Rogoveanu, Ceapă, Radu, Necșulescu. Vezetőedző: Cristian Stănculețu.
Vezette: Florin Andrei (Marosvásárhely)