A stadionjuk felújítása miatt a Gyirmótot Balmazújvárosban fogadó nyírségiek 3–1-re nyertek, és három körrel a vége előtt behozhatatlan előnyre tettek szert a tabella élén. A csapat tagja a zabolai születésű Fejér Béla, a kapus négy éven keresztül erősítette a Sepsi OSK együttesét, 2020 nyarán a Nyíregyháza Spartacus FC-hez igazolt kölcsönben, 2021 júliusában végleg leigazolta a Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei együttes.
Fejér 14 bajnoki és három kupameccsen védte eddig a nyíregyháziak kapuját, hat alkalommal kapott gól nélkül zárta a találkozót. A Magyar Kupa elődöntőjében a Ferencváros ellen ő állt a kapuban, legutóbb április végén az Ajka ellen 1–0-ra elveszített bajnokin védte a Nyíregyháza hálóját.
A Szpari legutóbb a 2014/15-ös szezonban szerepelt az élvonalban, majd licencproblémák miatt az NB III-ba került, ahonnan a következő idényben egy osztállyal feljebb lépett.
A Pécset legyőző ETO FC Győr feljött a második pozícióba a Vasas elé, amely hétfőn vívja a forduló zárómérkőzését.
Merkantil Bank Liga NB II, az élcsoport: 1. Nyíregyháza Spartacus FC 70 pont/31 mérkőzés – már bajnok, 2. ETO FC Győr 60/31, 3. Vasas FC 58/30, 4. Szeged-Csanád Grosics Akadémia 55/31.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Kilőttek azt a medvét Gyergyószárhegy községben péntek hajnalban, amelyik az elmúlt napokban több alkalommal visszatért egy esztenához és haszonállatokat pusztított el.
Szerteágazó tünetegyüttes vezetett a Fidesz vereségéhez Németh Zsolt országgyűlési képviselő szerint, aki úgy véli, a választási eredmény nem tekinthető katasztrofálisnak, alapot jelent ahhoz, hogy a párt újjáépítse magát.
Kettős mérce alkalmazásával vádolta meg a Nemzeti Liberális Pártot (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetséget (USR) a magyarellenes kirohanásairól hírhedtté vált Dan Tanasă, a szélsőjobboldlai Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) képviselője.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!