Babati befejelte, Gyenge kivédte, az FK Csíkszereda megnyerte

Zátyi Tibor 2024. március 02., 13:45

A labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásáért folytatott harcban nagyon fontos győzelmet aratott az FK Csíkszereda, szombaton délben Babati góljának és Gyenge bravúrjainak köszönhetően 1–0-ra nyert az Unirea Slobozia otthonában.

Babati Benjamin fejesgólja három pontot ért az FK Csíkszeredának Fotó: Pinti Attila

Unalmasan kezdődött a mérkőzés, több mint negyedórát kellett várni az első számottevő lehetőségre, ezt a hazaiak hagyták ki, Dimitrov hat méterről fölé fejelt. A következő ziccer is a bolgár támadó előtt adódott, ezúttal már kapura fejelt, Gyengének nagyot kellett védenie. Fél óra játékot követően már a csíkiak hálóőre is verve volt, Dimitrov közeli próbálkozását követően a bal kapufáról pattant kifelé a labda.

Ami az egyik oldalon nem ment be, túloldalt igen, két perccel később első lehetőségét gólra is váltotta az FK: Gál-Andrezly baloldali beadására Babati érkezett kiválóan a hosszú oldalon és mindenki fölé emelkedve a hálóba bólintott (0–1). Slobozia rögtön válaszolt, Purece távoli lövését még védte Gyenge, ám Toma közelről a kipattanót a hálóba bombázta – a találatot les miatt érvénytelenítették, a televíziós ismétlésből viszont kiderült, hogy szabályos gólt szerzett a házigazda.

Ezt követően már kiegyenlített játék zajlott a pályán, Gyengének még egy erős lövést kivédett, így egygólos csíki előnynél vonultak pihenőre a csapatok.

A második félidőben Slobozia magasan letámadott, próbált nyomást gyakorolni a csíki védelemre, ám hiába volt sokáig mezőnyfölényben, nem tudott komolyabb lehetőséget kialakítani. A vendégek ellentámadásra rendezkedtek be és a 63. percben a frissen beállt Makrai megduplázhatta volna az előnyt, ziccerben, egyedül Rusuval szemben a kapu mellé gurított. Habár érkeztek a friss emberek a pályára, a játék nem pörgött fel, a Slobozia ereje is fogyni látszott. A hosszabbításban a hazaiak mindent egy lapra téve rohamoztak és egy újabb Gyenge-bravúrra volt szükség, hogy megmaradjon a csíkiak előnye:

az FK 1–0-ra győzött maradt a hetedik helyen, azonos a pontszáma, mint a hatodik Ceahlăulnak.

Ez volt a csíkiak zsinórban szerzett negyedik győzelme a bajnokságban és a következő játéknapon, az alapszakasz utolsó előtti fordulójában, jövő szombaton amennyiben legyőzik hazai pályán a Ceahlăult, kiharcolhatják a felsőházi rájátszást és egyben legalább a szuperligás osztályozón való részvételt.

A játéknapon született eredmények következtében tovább szűkült a felsőházi rájátszásra még esélyes csapatok száma, a Chiajna, a Metaloglobus és az FC Argeș is kiszállt a versenyből, míg a Steauának csak matematikai esélye maradt.