Az uzoniak lesétáltak a pályáról, megállíthatatlan a Bardoci Príma

Sebestyén Ervin 2023. november 06., 14:00

Újabb forduló járt le a Kovászna megyei 4. ligás labdarúgó-bajnokságban, a Bardoci Príma még mindig makulátlan mérleggel vezeti a pontvadászatot, a második helyezett BVSC meccsét már az első félidőben félbeszakították.

Továbbra is hibátlanok a bardociak. Korábbi felvétel Fotó: Tókos Csaba

Egyetlen összecsapást rendeztek szombat délután, a Baróti VSC az Uzon együttesét látta vendégül. A hazaiak alig 20 perc alatt háromszor is bevették ellenfelük kapuját, akik ezt követően lesétáltak a pályáról. Ugyan még nem hitelesítették az eredményt, de minden bizonnyal az erdővidéki gárda megkapja a nekijáró három pontot.

Vasárnap hat párharcot játszottak, amelyből mindössze egy ért véget döntetlennel: Nagyajta és Árkos osztozott a pontokon (1–1). A Bardoci Prímára a papírforma alapján könnyű összecsapás várt, a 12. helyen álló papolciak látogattak hozzájuk. Ahogyan arra számítani lehetett, a hazaiak magabiztos, 3–0-s győzelmet arattak, ezzel továbbra is hibátlanok a bajnokságban.

Szitabodza saját közönsége előtt 3–0-ra verte a Perkői SE együttesét, ezzel megerősítve a harmadik helyüket pontvadászatban, szintén hazai sikert eredményezett a Csernáton–Maksai SE (3–1) találkozó is. A tizenegyedik játéknapon mindössze Zágon és Gelence csapata győzött a saját otthonától távol, előbbi 1–0-ra Kovásznán, utóbbi 4–1-re Bodzaforduló ellen, amely továbbra sem tudott pontot szerezni az idei kiírásban.

A következő fordulóban a BVSC csapatára viszonylag könnyű meccs vár, ugyanis Papolc otthonába látogatnak, míg a Bardoci Príma a Gelence SE vendége lesz, ahonnan nem lesz egyszerű elhozni a három pontot.