Hirdetés

Az utolsó esélyét játssza Moldvában a Sepsi OSK

Kötelező a győzelem megszerzése a Sepsi OSK-nak, csak így marad esélye bejutni a felsőházba
Fotó: Pinti Attila

Kizárólag győzelemmel marad reális esélye bejutni a labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszásába a Sepsi OSK-nak, amely csütörtökön délután a sereghajtó FC Botoșani vendégeként lép pályára a bajnokság alapszakaszának 28. fordulójában.

Az utóbbi jó néhány mérkőzésen elért gyenge eredménye miatt a sepsiszentgyörgyi csapat egyre inkább eltávolodott a felsőházat jelentő első hat pozíciótól. A négymeccses vereségi sorozatot ugyan az előző fordulóban megszakították, ám a Kolozsvári U elleni hazai gól nélküli döntetlennel nem mentek sokra.

A 10. helyre lecsúszott Sepsi OSK hátránya jelenleg négy pont a hatodik kolozsvári gárdához képest, amely a szerdai játéknapon legyőzte a Konstancai Farult, és három vetélytársát is megelőzve előrelépett a tabellán.

Hirdetés

Az alapszakaszból hátra maradt három összecsapásán a székelyföldi együttesnek a maximális pontszámot kell begyűjtenie ahhoz, hogy esélye maradjon bejutni a felsőházba, de elképzelhető, hogy még ez sem lesz elegendő a célja eléréséhez.

Az FC Botoșani elleni csütörtök délutáni idegenbeli találkozón így kötelező a győzelem megszerzése, minden más eredmény esetén búcsút inthetnek a plyoffnak.

„Az FC Botoșani elleni mérkőzés nagyon fontos és nehéz számunkra. Úgy gondolom, a sorsunk a saját kezünkben van, az alapszakasz utolsó három meccsét meg kell nyernünk. Az ellenfél játékoskerete sokat változott, azonban tudjuk, hogy mire számíthatunk, és megpróbálunk minden tőlünk telhetőt megtenni a három pontért” – nyilatkozta a mérkőzés előtti sajtótájékoztatón Bernd Storck, a Sepsi OSK vezetőedzője.

Mint mondta, mentálisan és erőnlétileg is felkészültek erre a kiszállásra, sokat beszéltek a taktikáról.

Az elmúlt meccsen jól játszottunk a második félidőben, de nem tudtunk gólt szerezni, ez ami jelenleg hiányzik a csapatnál. Erősnek kell lennünk a védelemben és figyelmesek egyes szituációkban, mert hosszú labdákkal fognak próbálkozni ellenünk, így veszélyesek lehetnek, de nincsenek kétségeim afelől, hogy helyt fogunk állni”

– jegyezte meg Storck.

Bernd Storck: „úgy gondolom, a sorsunk a saját kezünkben van, az alapszakasz utolsó három meccsét meg kell nyernünk” •  Fotó: Pinti Attila Galéria

Bernd Storck: „úgy gondolom, a sorsunk a saját kezünkben van, az alapszakasz utolsó három meccsét meg kell nyernünk”
Fotó: Pinti Attila

A német szakvezető elárulta, hogy nincsenek további sérültek a keretben, mindössze a csapatkapitány Niczuly Roland nem játszhat, ám Dinu Moldovan is remek munkát végez, jó formában van, teljes mértékben élvezi az ő és csapat bizalmát.

A két együttes eddig 18 alkalommal találkozott egymással az élvonalban, a moldvaiak valamivel jobban állnak, hiszen hét győzelmet szereztek, míg a Sepsi OSK ötször örülhetett a sikernek, míg hatszor döntetlent jegyeztek.

Az utóbbi összecsapásokon viszont a háromszékiek bizonyultak jobbnak, négy meccsből hármat is megnyertek, ebben az idényben az őszi meccsen hazai pályán 5–2-re győztek.

Az FC Botoșani és a Sepsi OSK mérkőzése csütörtökön 16 óra 15 perctől kezdődik (élőben közvetítik a Digi Sport 1, a Prima Sport 2 és az Orange Sport 1 csatornák), amelyet a bukaresti Andrei Antonie fog vezetni, a partjelzők Valentin Avram és Andrei Constantinescu lesznek, míg a VAR-szobában Horia Mladinovici és Marius Omuţ ülnek majd.

Labdarúgó Szuperliga, 2023–2024-es szezon, alapszakasz, 28. forduló

Labdarúgó Szuperliga, 2023–2024-es szezon, alapszakasz

##
CsCs
MM
GyGy
DD
VV
GkGk
PP
1
FCSB FCSB
28
18
7
3
52-24
61
2
Bukaresti Rapid Rapid
28
14
9
5
50-31
51
3
Kolozsvári CFR CFR
28
14
7
7
52-28
49
4
Universitatea Craiova U Craiova
28
12
9
7
44-36
45
5
Konstancai Farul Farul
28
11
8
9
36-37
41
6
Kolozsvári U Kolozsvári U
28
9
11
8
34-38
38
7
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK
28
10
7
11
37-33
37
8
FC Hermannstadt Hermannstadt
28
8
13
7
32-29
37
9
Aradi UTA UTA
28
9
10
9
33-40
37
10
Petrolul Ploiești Petrolul
28
7
14
7
28-29
35
11
Galaci Oțelul Oțelul
28
6
15
7
29-31
33
12
FC U Craiova 1948 FC U Craiova
28
9
4
15
40-45
31
13
Jászvásári Poli Jászvásár
28
7
10
11
32-43
31
14
FC Voluntari Voluntari
28
6
9
13
31-45
27
15
Bukaresti Dinamo Dinamo
28
7
4
17
21-41
25
16
FC Botoșani Botoșani
28
3
11
14
30-51
20
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Bravúros diadal: idegenben vette el a Corvinul veretlenségét a Sepsi OSK (videóval)

Újabb nagy lépést tett a feljutás felé a háromszéki klub, miután győzni tudott az eddig veretlen Vajdahunyadi Corvinul otthonában. Ovidiu Burcă csapata ezzel megtartotta ötpontos előnyét az üldözők előtt, valamint felzárkózott az éllovasra.

Széteső keret, edzőváltások, túlterhelés – a Csíkszeredai Sportklub idényének értékelése

„Senkit nem érdekel, mennyit dolgozol, csak hogy nyersz vagy veszítesz” – vallja Péter Róbert, a Csíkszeredai Sportklub vezetőedzője. A szakemberrel az embert próbáló szezon tanulságairól, a szakmai háttérmunkáról és a jövő építéséről beszélgettünk.

Székelyhon

Eldurvult konfliktus nagycsütörtök este: fegyvert használtak a rendőrök, a sérült fiatalt helikopterrel vitték kórházba

Rendőröket riasztottak egy összetűzéshez csütörtök este a Maros megyei Felsőrépán, de nemhogy csillapodott volna a helyzet, hanem még inkább eldurvult.

`
Krónika

„Ki másban bízhatnánk?” Céltudatosak az erdélyi levélszavazók a kolozsvári főkonzulátuson

Folyamatos az érdeklődés a levélszavazás iránt Magyarország kolozsvári főkonzulátusán, ahol ezekben a napokban egymást váltják azok az erdélyi magyar választópolgárok, akik személyesen szeretnék leadni voksukat a magyarországi országgyűlési választáson.

Krónika

Isten érintésének köszönhetően lehet jó az ember – László Attila főesperes-plébános a húsvét lelkiségéről 1.

A húsvét manapság sokak számára pusztán kulturális, családi összejövetellé, vakációzássá, hosszú hétvégévé vált, holott a kereszténység legnagyobb ünnepéről van szó, amelynek lényege a szenvedés, a halál és az élet az összefonódása.

Főtér

Borzalmas baleset történt Kolozs megyében, öten meghaltak – hírek hétfőn

További hírek: a Lia Savonea vezette legfelső bíróság beperelte a kormányt, 2 milliárd lejt követelnek, egy falusi vegyesboltban pedig kábítószert lehetett vásárolni pult alól.

Ez is érdekelheti

Meg kell szokniuk a korai kezdési időpontokat az FK Csíkszereda szurkolóinak

A Szuperligát szervező Hivatásos Labdarúgóliga nyilvánosságra hozta a rájátszás negyedik és ötödik fordulójának programját. Az FK Csíkszereda korai időpontokban játssza a kiesés ellen folytatott harcban kulcsfontosságú meccseit.

Visszautasítja a vádakat az FK Csíkszereda, jogi lépéseket helyeztek kilátásba

Az FK Csíkszereda határozottan visszautasítja azokat a rágalmakat, amelyek szerint a klub anyagi juttatást biztosítana a Román Labdarúgó-szövetség egyik vezetőjének. A Hargita megyei klub vezetősége szerint súlyos és alaptalan vádakról van szó.

Két nagy visszatérő a székely csapatok erőfelmérőjén

A székelyföldi labdarúgás két legjelentősebb képviselője, az élvonalbeli helye megtartásáért küzdő FK Csíkszereda és a 2. Ligában feljutási álmokat dédelgető Sepsi OSK kihasználva a válogatott szünetet egymás ellen játszott felkészülési mérkőzést.

Gólzáporos edzőmeccset játszott egymással a Kolozsvári CFR és a Marosvásárhelyi ASA

Öt találat esett a házigazda CFR és a Marosvásárhelyi ASA közötti szombati barátságos mérkőzésen, amelyen a kolozsváriak 3–2-re nyertek.

Aktívan és közösen tölti a szünetet az FK és a Sepsi OSK

Habár a labdarúgó-világbajnokság selejtezői miatt két hétig szünetelnek a honi pontvadászatok, a székelyföldi csapatok aktívan és közösen töltik az időszakot, felkészülési mérkőzést játszanak egymással.

Meccs közben lecserélték a játékvezetőt, szoros a kiesési harc a Szuperligában (videóval)

Hétfőn este az Unirea Slobozia–Galaci Oțelul összecsapással zárult a labdarúgó élvonal alsóházi rájátszásának második fordulója. A hazaiak kétszer is vezettek, a sípmester lesérült a szünet előtt.

Bajkó Barna: volt erőnk visszajönni a meccsbe

Az utolsó percekben mentett pontot az FK Csíkszereda a Konstancai Farul ellen az alsóházi rájátszásban. Az 1–1-es döntetlen után edzők és játékosok értékelték a küzdelmes találkozót.

A csereemberek villanásai, a legvégén egyenlített az FK Csíkszereda (videóval)

Sokáig hiányzott a gól a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásának mérkőzésén. A Konstancai Farul szerezte meg a vezetést, a ráadás negyedik percében erre válaszolt az FK Csíkszereda.

Kimaradt ziccerek után belőtte a győztes gólt a Kolozsvári CFR (videóval)

Helyzetekben gazdag rangadón a Kolozsvári CFR hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Bukaresti Rapidot a labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszásában.

Megismételné a Farul elleni győzelmét az FK Csíkszereda

Hazai pályán folytatja a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszását a kiváló formában lévő FK Csíkszereda, amely a bennmaradásért zajló küzdelemben szombaton délután a Konstancai Farult fogadja.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!