Az Universitatea Craiova otthonában is megőrizné veretlenségét a Sepsi OSK

Horváth Bálint Ottó 2023. szeptember 16., 10:52 utolsó módosítás: 2023. szeptember 16., 10:53

A bajnoki szünet elején néhány nap pihenőt kaptak a Sepsi OSK játékosai, akik aztán újult erővel tértek vissza az edzésekhez. Kemény összecsapással folytatódik a bajnokság számukra, szombaton este az Universitatea Craiova ellen is veretlenek maradnának.

Az oltyánok tartanak a Sepsi OSK-tól, amely mindig gondot okozott nekik Fotó: Pinti Attila

A nemzeti válogatottak Európa-bajnoki selejtezőit követően a 9. forduló mérkőzéseit rendezik a labdarúgó Szuperligában. A mezőnyben egyedüliként veretlen sepsiszentgyörgyi együttes a szombati játéknapon 21 óra 30 perctől (élőben a Digi Sport 1, a Prima Sport 1 és az Orange Sport 1 csatornán) az Universitatea Craiova otthonában játszik.

A két csapatot két pont választja el egymástól a tabella élmezőnyében, az oltyán gárda 14 ponttal a negyedik helyet foglalja el, míg a háromszékiek kettővel lemaradva, de két meccsel kevesebbet játszva a hatodikok.

A mérkőzést megelőző sajtótájékoztatón Liviu Ciobotariu, a Sepsi OSK vezetőedzője megjegyezte, hogy sebzett ellenféllel találkoznak, amely az utóbbi két meccsén negatív eredményeket ért el (a Farultól 2–0-ra, az FCSB-től 3–0-ra kaptak ki – szerk. megj.), de ennek ellenére nagyon jó játékerőt képviselnek.

A szakember kifejtette, csapatának nagyon jól jött a bajnoki szünet, hiszen rövid idő alatt tizenhárom mérkőzést játszottak. „A játékosok kaptak néhány nap pihenőt, ami után eltökélten és nagy kedvvel tértek vissza az edzésekhez. Megfelelő idő állt a rendelkezésünkre, hogy előkészítsük ezt a találkozót.

Úgy megyünk Craiovára, hogy szeretnénk megőrizni a veretlenségünket, hiszen az egyedüli csapat vagyunk a bajnokságban, amely még nem kapott ki. Jó formában vagyunk, bízom a játékosaimban, fontos, hogy jól tudjuk kezelni a játék minden pillanatát. Pontot, vagy pontokat akarunk szerezni”

– jegyezte meg Liviu Ciobotariu.

Hozzátette, a keret minden játékosa bevethető, mindkét nemrég szerződtetett játékos, a hátvéd Kecskés Ákos és Florin Ștefan is bekerült az Universitatea elleni meccskeretbe.

A másik oldalon az Universitatea Craiova az előző két találkozóján tönkre tette a remek szezonkezdetét, így Laurenţiu Reghecampf vezetőedző szerint kötelező a győzelem megszerzése a Sepsi OSK ellen.

A Sepsi egy olyan ellenfél, amely mindig is gondot okozott nekünk, és ezúttal is győzni akar, be szeretni jutni a rájátszásba és trófeákat nyerni. Más hozzáállásra lesz szükségünk, másképp kell játszanunk, és a szurkolókkal együtt meg kell próbálnunk nyerni. Kötelező a győzelem számunkra, mert kellemetlen helyzetben vagyunk.

Nem gondoltuk volna, hogy két meccset is elveszíthetünk egymás után, még akkor sem, ha az ellenfél a Farul és az FCSB volt” – nyilatkozta a szakvezető. Kiemelte, két játékosára nem számíthat ezen a mérkőzésen, Ștefan Baiaram és az észak-macedón Gojko Zajkov sérülés miatt nem léphet pályára.