A felkészülés elején álló csapatok a hőség ellenére meglepően jó iramban kezdték a mérkőzést: előbb a 2. percben a vendégek jutottak szabadrúgáshoz, majd a házigazdák veszélyeztették Lukács kapuját, ám Gergely lövése elment keresztbe, Nechita rúgását pedig a hálóőr lábbal mentette.
A folytatásban a hazaiak maradtak támadásban, Drugă 25 méterről eleresztett szabadrúgáslövése fölé ment, majd Nechita késett le Rusu beadásáról. A kék-fehérek sokpasszos játéka zavarba hozta az SZFC labdarúgóit, akik nem találtak magukra, így továbbra is Liviu Negoiță legényei kerültek közelebb az ellenfél kapujához: ugyanaz a Drugă előbb szabadrúgásból, majd szögletrúgásból tette próbára Lukács éberségét, ám az udvarhelyi hálóőr állta a sarat.
A hidratálási szünetet követően picit leült a játék, a vendégek voltak többet a KSE térfelén, ám gólhelyzetig nem jutottak el.
Az első játékrész utolsó öt percében a kézdiek támadtak többet, ám Cranțeát az időben érkező Lukács kétszer is megakadályozza a gólszerzésben.
Szünet után a székelyudvarhelyiek két sorban védekeztek, a kék-fehérek pedig kitartóan keresték a gólhoz vezető utat. Az 55. percben Cranțeát taszították az ellenfél 16-os sarkán, ám a játékvezető nem fújt semmit. Két perc múlva gyors egymásutánban Barta, majd Fábián lövése is kapu fölé ment.
A gól érett, ám végül a házigazdák hálója zörgött: a 61. percben Cîrstian rizikós hazapassza után Csíki magára várta Gavîrlițát, aki a hálóőr előtt bepöckölte a labdát (0–1).
A hazaiak az egyenlítő gól után rohantak, ám sikertelenül: Fábián lövése a védőben akadt el, Rusu bombáját szögletre mentették a védők, Fábián beadását kifejelték, Cranțea pedig milliméterekkel maradt le egy beadásról.
És a kihagyott helyzetek bosszúja ezúttal sem maradt el: a 75. percben Bálint egy kipattanó labdát kapásból Csíki hálójába lőtt, kétgólosra növelve az SZFC előnyét.
A házigazdák nem adták fel, tovább rohamoztak, ám Drugă szabadrúgásból 18 méterről a kapufát találta el, Burlacu beadásai is elakadtak a védelemben és Turcu sem ért oda egy beadásra a hosszabbítás második percében.
Maradt a 0–2, és az SZFC jutott a Román Kupa következő fordulójába.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Kilőttek azt a medvét Gyergyószárhegy községben péntek hajnalban, amelyik az elmúlt napokban több alkalommal visszatért egy esztenához és haszonállatokat pusztított el.
Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.
Moldovának magának kell eldöntenie a jövőjét – jelentette ki Roberta Metsola, az Európai Parlament elnöke, amikor a Romániával való egyesülésre vonatkozó „B-tervről” kérdezték, ha a Moldovai Köztársaság EU-csatlakozása nem valósulna meg.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!