Az SZFC húzta be a kupabeli székely derbit

Daczó Hodor Barna 2024. július 31., 21:12

A labdarúgó Román Kupa első fordulójában szerdán délután a biztató focit játszó, ám helyzeteit rendre kihagyó Kézdivásárhelyi SE hazai pályán kétgólos vereséget szenvedett a harmadosztálybeli riválisától, a Székelyudvarhelyi FC csapatától.

A székelyudvarhelyiek pragmatikus focija bizonyult eredményesebbnek szerdán Fotó: Daczó-Hodor Barna

A felkészülés elején álló csapatok a hőség ellenére meglepően jó iramban kezdték a mérkőzést: előbb a 2. percben a vendégek jutottak szabadrúgáshoz, majd a házigazdák veszélyeztették Lukács kapuját, ám Gergely lövése elment keresztbe, Nechita rúgását pedig a hálóőr lábbal mentette.

A folytatásban a hazaiak maradtak támadásban, Drugă 25 méterről eleresztett szabadrúgáslövése fölé ment, majd Nechita késett le Rusu beadásáról. A kék-fehérek sokpasszos játéka zavarba hozta az SZFC labdarúgóit, akik nem találtak magukra, így továbbra is Liviu Negoiță legényei kerültek közelebb az ellenfél kapujához: ugyanaz a Drugă előbb szabadrúgásból, majd szögletrúgásból tette próbára Lukács éberségét, ám az udvarhelyi hálóőr állta a sarat.

•  Fotó: László Zsolt/SZFC
Fotó: László Zsolt/SZFC

A hidratálási szünetet követően picit leült a játék, a vendégek voltak többet a KSE térfelén, ám gólhelyzetig nem jutottak el.

Az első játékrész utolsó öt percében a kézdiek támadtak többet, ám Cranțeát az időben érkező Lukács kétszer is megakadályozza a gólszerzésben.

Szünet után a székelyudvarhelyiek két sorban védekeztek, a kék-fehérek pedig kitartóan keresték a gólhoz vezető utat. Az 55. percben Cranțeát taszították az ellenfél 16-os sarkán, ám a játékvezető nem fújt semmit. Két perc múlva gyors egymásutánban Barta, majd Fábián lövése is kapu fölé ment.

A gól érett, ám végül a házigazdák hálója zörgött: a 61. percben Cîrstian rizikós hazapassza után Csíki magára várta Gavîrlițát, aki a hálóőr előtt bepöckölte a labdát (0–1).

A hazaiak az egyenlítő gól után rohantak, ám sikertelenül: Fábián lövése a védőben akadt el, Rusu bombáját szögletre mentették a védők, Fábián beadását kifejelték, Cranțea pedig milliméterekkel maradt le egy beadásról.

És a kihagyott helyzetek bosszúja ezúttal sem maradt el: a 75. percben Bálint egy kipattanó labdát kapásból Csíki hálójába lőtt, kétgólosra növelve az SZFC előnyét.

A házigazdák nem adták fel, tovább rohamoztak, ám Drugă szabadrúgásból 18 méterről a kapufát találta el, Burlacu beadásai is elakadtak a védelemben és Turcu sem ért oda egy beadásra a hosszabbítás második percében.

Maradt a 0–2, és az SZFC jutott a Román Kupa következő fordulójába.