Az osztályozó döntője és az alsóház első helye a tét a Maros megyei focicsapatoknak

Horváth Bálint Ottó 2023. május 26., 13:17

Hétvégén befejeződik a labdarúgó 3. Liga alsóházi rájátszása, ahol a Marosvásárhelyi SE a csoportelsőségért küzd. A másodosztályba való feljutásért zajló osztályozós párharc elődöntőjében a Nyárádtői Unirea döntetlenről várja a visszavágót.

Hazai győzelemmel megnyeri az alsóházi rájátszást a Marosvásárhelyi SE Fotó: Haáz Vince

A marosvásárhelyi csapat az első helyet foglalja el a 9-es csoport 10., utolsó fordulója előtt, egy ponttal előzi meg a Gyulafehérvári CSU-t, és amennyiben pénteken 18 órától hazai pályán legyőzi a negyedik helyezett Kolozsvári Viitorult, megnyeri az alsóházi rájátszást. Ez valóban szép teljesítmény lenne a bajnokságban újonc gárdától, amely a szezon folyamán nagy átalakuláson ment át, fokozatosan fejlődött, és bár voltak hullámvölgyek, de a kiesés egyáltalán nem fenyegette.

22

Az 1-es csoportban az utolsó helyezett FK Csíkszereda farmcsapata idegenben búcsúzik a harmadosztálytól, pénteken 16 órától az élen végző Știința Miroslava vendége lesz.

13

Háromszéki párharccal fejezi be szereplését az 5-ös csoportban sereghajtó és kieső Kézdivásárhelyi SE, pénteken 18 órától a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK II-t fogadja. A csoportgyőztes Székelyudvarhelyi FC hazai pályán zárja a szezont, szombaton 18 órától a kiesés ellen menekülő Zernyesti Olimpic-et fogadja.