HIRDETÉS

Az összeszokottságon és a helyzetkihasználáson kell csiszolnia a Székelyudvarhelyi FC-nek

Az eleje jól ment, aztán jött egy törés
Fotó: László Ildikó

2023. október 04., 13:44

Három győzelemmel, kilenc rúgott, nulla kapott góllal kezdte a labdarúgó 3. Ligát a Székelyudvarhelyi FC. Megtorpantak, legutóbbi meccseiken nem lőttek gólt, egyetlen pontot gyűjtöttek. A csapatvezetővel és a másodedzővel elemeztük ki a visszaesést.

2023. október 04., 13:44

A Kézdivásárhelyi SE elleni hazai 1–0-s győzelemmel kezdte az idei pontvadászatot a Székelyudvarhelyi FC, Lucian Nicolau tanítványai ezután Tatrangon arattak sima, 3–0-s diadalmat, majd a sétatéri stadionban 5–0-ra lépték le a Brassói SR Municipalt.

HIRDETÉS

Három fordulót követően kilenc rúgott, egyetlen kapott gól nélkül vezette csoportját az SZFC.

Ezt követően azonban megtorpant a csapat, a Sepsi OSK II. otthonában meglepetésre 3–0-ra kikapott, majd hazai pályán 1–0-ra alulmaradt az éllovas Câmpulung Muscellel szemben. A legutóbbi játéknapon pedig szinte végig emberhátrányban focizva 0–0-t játszott idegenben a Brassói Kids Tâmpával.

Az első három meccsen kilenc gólnak örülhettek az udvarhelyiek, a legutóbbi hármon viszont egynek sem •  Fotó: László Ildikó Galéria

Az első három meccsen kilenc gólnak örülhettek az udvarhelyiek, a legutóbbi hármon viszont egynek sem
Fotó: László Ildikó

„A középpályán hiányzik egy vezéregyéniség, Savin Cătălin távozása nagy űrt hagyott maga után, amit egyelőre nem tudtunk betömni” – kezdte kielemezni az utóbbi meccseket László Zsolt.

Az SZFC csapatmenedzsere kiemelte, hogy nincs egy vérbeli középpályás a keretben, a posztra igazolt Vasile Boția és Bara Levente különböző okok miatt sérüléssel bajlódott, egyikük sincs száz százalékos formában, nekik még kell a meccsritmus.

„A helyzetkihasználás is hagy kívánnivalót maga után, ez a Sepsi II.-nél kezdődött. Akkor kissé megforgatott csapattal álltunk fel, kísérleteztünk, a hazaiak viszont sokat szaladtak, kijött a lépés nekik. Majd Câmpulung jött Udvarhelyre, egy szerencsétlen, negyvenméteres potyagóllal kaptunk ki. A második félidőben elveszítettük a középpályát, nem mozogtunk eleget, így nem tudtunk veszélyeztetni. A legutóbbi meccsen a Kidsnél sem tudtunk gólt szerezni, pedig volt rá lehetőségünk, több is, hiába játszottunk tíz emberrel.

A fiúk ezeket a szituációkat az edzéseken mind belövik, ám nyomás alatt nem a legjobb döntéseket hozzák meg”

– hívta fel a figyelmet László Zsolt.

A csapat másodedzője, Mitra Szilárd szerint a jó szezonrajt túlságosan megnyugtatta a gárdát, a Sepsi OSK II. vendégeként semmi sem jött össze, a fiúk kissé nagyképűen fociztak. „Változtattunk a taktikán, illetve kicsit megforgattuk a csapatot is, keressük a legjobb kezdőt. Sepsiszentgyörgyön hatalmas helyzeteink voltak, de három méterre az üres kaputól is fölé rúgtuk a labdát, érződött, hogy fél vállról vettük a mérkőzést. Habár 3–0-ra kikaptunk, nem fociztak le minket a pályáról, kellett a szerencse is nekik” – foglalta össze az első vereséget Mitra.

A keret tele van fiatal, jó adottságú játékosokkal, akik össze kell még szokjanak •  Fotó: László Ildikó Galéria

A keret tele van fiatal, jó adottságú játékosokkal, akik össze kell még szokjanak
Fotó: László Ildikó

Szerinte az OSK II-től elszenvedett vereség felrázta a csapatot, és egy kiegyensúlyozott meccset játszott a csoport egyik legjobbjával, Câmpulunggal. „A meccs 65. percéig dicsérném az együttest, ám kaptunk egy könnyű találatot, ez meg is pecsételte a sorsunk. Nem érdemeltünk vereséget. A Kids Tâmpa elleni bajnokin amíg Gavîrlițăt ki nem állították, uraltuk a meccset, utána is voltak nagy lehetőségeink, azonban egyiket sem tudtuk értékesíteni.

Minden meccsen megvannak a ziccereink, amiket nem tudunk kihasználni, nem koncentrálunk eléggé. Fiatal a csapatunk, a keret tele van jó adottságú játékossal.

Legnagyobb hiányosságunk, hogy nincs egy vezéregyéniségünk, aki irányítana a pályán, megnyugtatná a többieket a görcsösebb időszakokban” – tette hozzá Mitra.

Pénteken délután 3 órától máris javíthat a táblázat negyedik helyén álló SZFC, a mindössze két győzelmet szerzett Viitorul Curițát fogadja a sétatéri stadionban.

Labdarúgó 3. Liga, 2023–2024-es szezon, 5-ös csoport, alapszakasz, 7. forduló

Labdarúgó 3. Liga, 2023–2024-es szezon, 5-ös csoport, alapszakasz

szóljon hozzá!
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ajánljuk még

Hadnagy Attila: „Oberlin és Drăghiceanu is bevethető, hazai pályán csakis a három pont jöhet szóba”

Két idegenbeli döntetlen után első hazai megmérettetésére készül a Sepsi OSK, a Vajdahunyadi Corvinul elleni mérkőzésen csakis a győzelem jöhet szóba – véli Hadnagy Attila, a piros-fehérek sportigazgatója.

Az éllovas ellen szerezné meg első győzelmét az FK Csíkszereda

Telt ház lesz az FK Csíkszereda harmadik hazai bajnokiján is, a piros-feketék vasárnap délután az éllovas Universitatea Craiovát fogadják. A csíkiak erősítésekkel és morálisan feltöltődve készültek az oltyánok elleni csatára.

Székelyhon

Idétlenkedő csíkszeredai tanácsosok

Heherészve, előítéletekre épülő székely vicceket olvasgatva gyűjt követőket egy podcastműsorban két csíkszeredai önkormányzati képviselő. Miközben tanácsosként egyetlen határozattervezetet sem nyújtottak be.

`
Krónika

Eltörpül az országos átlagbér a közalkalmazottak fizetése mellett

Egyértelmű fölényben volt a közalkalmazotti átlagfizetés az országos átlagkeresethez képest az elmúlt tíz évben, ráadásul a bérkülönbség a 2015-ben jegyzett 600 lejről mára 1500 lejre nőtt az állami szektorban dolgozók javára.

Krónika

Elkezdődött az ország első vasúti bicikliútvonalának kiépítése

A Mezőségen hozzák létre Románia első vasúti bicikliútvonalát (velorail), amely a fenntartható turizmus egyik új, izgalmas formáját hozza el a térségbe.

Főtér

Ha az ember jól választ fesztivált, földön ücsörgő államelnökökkel találkozhat…

… Gigi Becalinak is nagyon fáj, amikor az állami bürokrácia elkezd vele (VELE!) baszakodni… és egy román műemlékvédő egyesület kiakadt, hogy a Székelyföldön semmibe veszik a román emlékműveket.

Ez is érdekelheti

Fiatalokat teszteltek, egymással hangolt a Székelyudvarhelyi FC és a Sepsi OSK II.

Felkészülési mérkőzést játszott egymással szerdán délelőtt a labdarúgó 3. Liga augusztus végi rajtjára hangoló Székelyudvarhelyi FC és a Sepsi OSK II. a városi stadionban.

Versenynaptár van, csoportösszetétel még nincs a 3. Ligában

Két kört lejátszottak a labdarúgó Román Kupában, onnan lehet kikövetkeztetni, hogy mely együttesek lesznek ott a harmadosztályban. Székelyföldet négy klub képviseli, ők még várják csoportbeli ellenfeleiket.

Egyre izmosabb lesz a Székelyudvarhelyi FC középpályája

Újabb hangzatos nevet jelentett be a Székelyudvarhelyi FC, a 3. ligás labdarúgóklub közösségi oldalán adta hírül, hogy Savin Cătălin ismét a csapat tagja lett.

Székelyudvarhelyen folytatja Fülöp István

A több idényt az élvonalbeli együtteseknél eltöltő, így nagy tapasztalattal rendelkező Fülöp István a Székelyudvarhelyi FC-nél folytatja pályafutását – jelentette be szerdán a 3. ligás klub.

A szünetig jól tartotta magát az SZFC a Sepsi OSK vendégeként

Dupla felkészülési meccset játszott a labdarúgó 2. Liga jövő hétvégi rajtjára hangoló Sepsi OSK, szombaton előbb a másodosztályban újonc Besztercei Gloriát, majd a 3. ligás Székelyudvarhelyi FC-t fogadta.

Legjobbjai nélkül maradt a Sepsi OSK farmcsapata: teljes fiatalítás várható

A harmadosztályos labdarúgócsapatok elkezdték a ráhangolódást az augusztus végi szezonrajtra, nincs ez másként a megfogyatkozott kerettel rendelkező Sepsi OSK farmcsapatánál sem, ahol már egy hete tart az aktivitás.

Augusztus elején rajtol a 2. Liga, a hónap végén pedig az átszervezett 3. Liga

A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) végrehajtó bizottsága jóváhagyta a 2. és 3. Liga 2025–2026-os idényének versenynaptárát. A másodosztály augusztus elején, a harmadosztály a hónap végén rajtol.

Heti egy-két edzőmeccsel készül az augusztus végi szezonrajtra a KSE

Megkezdte a felkészülést a 2025–2026-os idényre a Kézdivásárhelyi SE harmadosztályú labdarúgócsapata, amely az erőnléti alapozás és labdás edzések mellett edzőmérkőzésekkel hangol a bajnoki rajtra. A 3. Liga új szezonja augusztus 30-án rajtol.

Elkezdődött a felkészülés a Székelyudvarhelyi FC-nél

Szerdán gyűlt össze először a keret, ezzel hivatalosan is elkezdődött a felkészülés a Székelyudvarhelyi FC számára a labdarúgó 3. Liga 2025–2026-os idényére. Az első felkészülési meccset a Sepsi OSK-val játssza a csapat.

Új trénerrel edzésbe állt a gyergyószentmiklósi labdarúgócsapat

Elkezdte a felkészülést a Gyergyói VSK, amely a második idényére készül a labdarúgó 3. Ligában. Az együttes új vezetőedzővel vág neki az évadnak, több játékos távozott, helyükre újakat keresnek.

HIRDETÉS
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!