Az olaszok kikaptak Észak-Macedóniától, nem lesznek ott a vébén

MTI 2022. március 25., 00:23 utolsó módosítás: 2022. március 25., 00:28

Egy 92. percben szerzett góllal legyőzte Észak-Macedónia válogatottja Olaszországot a világbajnoki pótselejtezőn, ezzel eldőlt, hogy az Európa-bajnok nem lesz ott a katari tornán.

Óriási meglepetést okoztak az észak-macedónok Fotó: Facebook/footballfederationofmacedonia

Az olasz csapat az egész csütörtök esti meccsen fölényben játszott, több mint 30 alkalommal próbálkoztak gólszerzéssel, de nem sikerült betalálniuk.

A hosszabbítás perceiben jött a hidegzuhany Manciniéknek, amikor egy távoli lövéssel megszerezte a vezetést Trajkovszki Észak-Macedónia számára. A 97 percig tartó meccsen az olaszok próbáltak egyenlíteni, de nem jött össze.

Ez lesz mindössze a negyedik alkalom, hogy az olasz válogatott lemarad a vb-ről, ráadásul az Azzurri sorozatban másodszor bukta el a pótselejtezőt.

Szintén negyedszer fordul elő, hogy az Európa-bajnoki címvédő együttes nem jut ki a vb-re: az 1976-ban kontinensbajnok csehszlovákok, az 1992-ben aranyérmes dánok és a 2004-ben diadalmaskodó görögök nem kvalifikálták magukat a soron következő vb-re.

Észak-Macedónia ellenfele a vb-szereplésért sorra kerülő keddi mérkőzésen az ötszörös aranylabdás Cristiano Ronaldo fémjelezte Portugália lesz, mely csütörtökön 3-1-re verte Portóban a török válogatottat.

A másik két párharcban a hazai környezetben szereplő Wales és Svédország jutott tovább, a következő körben előbbinek a Skócia–Ukrajna továbbjutója, utóbbinak Lengyelország lesz az ellenlábasa.

Labdarúgás, világbajnoki pótselejtezők

Olaszország–Észak-Macedónia 0–1 (0–0), gól: Trajkovszki (92.).

Portugália–Törökország 3–1 (2–0), gól: Otavio (15.), Diogo Jota (42.), Nunes (94.), illetve Yilmaz (65.).

Wales–Ausztria 2–1 (1–0), gól: Bale (25., 51.), illetve Davies (65., öngól).

Svédország–Csehország 1–0 (0–0, 0–0), gól: Quaison (110.).