A székelyföldi klub szerdán délután jelentette be, hogy közös megegyezéssel szerződést bontott Liviu Ciobotariu vezetőedzővel, kevéssel ezután pedig már megállapodott az új szakvezetővel.
Diószegi László, a Sepsi OSK elnöke a Székely Sport érdeklődésére közölte, hogy külföldi edző érkezik a csapat élére, aki nem dolgozott még a román bajnokságban. A klubtulajdonos a nevét nem kívánta elárulni azért, hogy csütörtökön délután sajtótájékoztatón legyen hivatalosan bemutatva.
– fogalmazott Diószegi László.
Mint mondta, köszönettel tartoznak Liviu Ciobotariunak, hiszen vele a nyáron megnyerték a klub történetének második Szuperkupáját, és ha kis szerencséjük lett volna, bejutottak volna a Konferencia Liga csoportkörébe. Ráadásul azt sem szabad elfelejteni, hogy a szezon elején tizenhárom mérkőzésen keresztül veretlenek voltak. Hozzátette, aztán jött a rövidzárlat, a vereségek sorozata, majd a csapat nem tudott teljesen kilábalni a gödörből, és tovább már nem lehetett húzni ezt a vergődést.
– jegyezte meg Diószegi László.
Sajtóhírek szerint a német Bernd Storck a kiválasztott, aki átveszi a Sepsi OSK szakmai irányítását.
A 60 éves tapasztalt szakember korábban 2015 és 2017 között a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya volt, amellyel 2016-ban kijutottak a franciaországi Európa-bajnokságra. Az utóbbi időben leginkább belga klubok edzője volt (Mouscron, Cercle Brugge, Genk, Eupen, Kortrijk), a 2020–2021-es szezonban pedig az FC DAC Dunaszerdahelyt vezette.
Közel nyolcezren énekelték teli torokból az Ismerős Arcok Nélküled című dalát a Sepsi Duna Arénában a FCSB elleni mérkőzés előtt. Diószegi László klubelnök szerint ez a válasz azoknak, akik az utóbbi időben megkérdőjelezték a csapat identitását.
Lüktető volt a ritmus a labdarúgó Szuperliga 4. fordulójának zárómeccsén. A Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK és az FCSB is odatette magát, helyzetek sokaságát dolgozták ki. A háló érintetlen maradt.
Meghalt az a férfi a kórházban, akit néhány nappal korábban egy Argeș megyei településen elütött egy autó, miközben az országút szélén közlekedett kerékpárral. A levegőbe repült, miután hátulról, teljes sebességgel elgázolták.
Kedden 16 órakor a tervek szerint megnyitják a forgalmat az A3-as észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti 12,24 kilométeres szakaszán.
Az európai államok közel kétharmada készül emelni a férfiak nyugdíjkorhatárát, háromnegyedük pedig a nőkét is a 2060-as évek végéig a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet Pensions at a Glance 2025 című jelentésén alapuló tanulmány szerint.
A medveproblémára egyetlen valódi megoldás létezik, az állomány visszalövése az optimális létszámra. Birtalan István gyergyószentmiklósi vadásszal beszélgettünk, nemcsak a medvékről.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!