Néhány nappal ezelőtt a France Football idei Aranylabda-szavazásán a hetedszer győztes argentin sztár 33 ponttal előzte meg a lengyelek kiválóságát, most, az IFFHS-nél Lewandowski 150 ponttal nyert, 45 ponttal kapva többet, mint a Paris Saint-Germain támadója.
„Nálunk egyértelműen Lewandowski nyert!” – hangoztatta saját listáját ismertető írásában az IFFHS, amely szerint a nemzetközi szervezet tagjai számára nem volt kérdés a választás.
Tavaly, amikor nem osztották ki a futballvilág legjelentősebb egyéni elismerését, a lengyel csatár bajnok és kupagyőztes, valamint Bajnokok Ligája-győztes lett a Bayern Münchennel, idén pedig amellett, hogy a bajor gárdával megnyerte a klubvilágbajnokságot, elképesztően eredményes volt a gólgyártásban. A 33 éves játékos az előző Bundesliga-szezonban 41-szer talált az ellenfelek hálójába, ezzel megjavította Gerd Müller megdönthetetlennek hitt rekordját.
Az IFFHS részletes statisztikai összevetést is közölt, kiemelve, hogy Lewandowski 2021-ben eddigi, összesen 54 meccsén 64 gólt szerzett és kilenc gólpasszal szolgált. A francia fővárosba nyáron átszerződött Messi – aki előző csapatával, az FC Barcelonával spanyol Király Kupát nyert, a La Liga legeredményesebbje volt, nemzeti válogatottjával pedig diadalmaskodott a Copa Americán – 56 mérkőzésén 41 találatot jegyzett és 17 gólpasszt adott.
Gyakorlatilag már negyedóra után eldőlt a három pont sorsa, az FCSB kétszer is betalált az FK Csíkszereda ellen. A házigazda székelyföldiek nem tudtak válaszolni, és a második mérkőzésüket is elveszítették a labdarúgó Szuperliga új idényében.
A Sepsi OSK és az FK Csíkszereda stadionjában is először lehetett alkoholos sört vásárolni a hétvégén. Az új szabályozást örömmel fogadták a szurkolók, ugyanakkor a háromszéki arénában hosszú sorok és kifogyó készletek is nehezítették a kiszolgálást.
Súlyos közlekedési baleset történt szerdán reggel a 13A jelzésű országúton, Homoródfürdőn, ahol egy farakományt szállító teherautó és egy kisteherautó ütközött össze. Az érintett szakaszon teljes útzárat vezettek be.
A magyar kormánynak kötelessége a határon túli magyarok jogainak képviselete, ami azt is jelenti, hogy ezekből a jogokból nem lehet elvenni – hangsúlyozta Tarr Zoltán Fehéregyházán.
Ukrajna előbb-utóbb elveszíti majd azokat a nyugati területeit, amelyek korábban Lengyelországhoz, Magyarországhoz és Romániához tartoztak – jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök.
Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!