A két együttes az előző BL-szezonban egymás ellen játszotta a döntőt, a londoni összecsapáson a Real Madrid 2–0-ra diadalmaskodott.
Az idéntől új formátumban zajló sorozat csoportkörének harmadik fordulójában megismétlődik a párharcuk, kedden 22 órától Madridban találkoznak.
A játéknap legattraktívabb mérkőzésére az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) Kovács Istvánt delegálta, akinek munkáját Mihai Marica és Florin Neacșu partjelzők, valamint Marcel Bîrsan negyedik játékvezető segítik majd, míg a VAR-szobában a holland Pol van Boekel és Erwin Blank tevékenykednek.
A 36-os főtábla első két játéknapját követően a Dortmund áll az élen, miután két fölényes győzelmet szerzett a Club Brugge (3–0) és a Celtic (7–1) ellen, míg a Real előbb hazai pályán 3–1-re verte a Stuttgartot, majd idegenben 1–0-ra kikapott a Lille-től, így a középmezőnyben foglal helyet.
Kevesebb mint egy hónap után menesztette a Csíkszeredai Sportklub a novemberben érkezett Peteris Skudrát: a lett vezetőedzővel egyetlen pontot szerzett a csapat a jégkorong Erste Ligában, miközben sorra jöttek a vereségek.
Fontos hazai győzelmet aratott a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK a labdarúgó 2. Ligában, a 15. forduló zárómeccsén, hétfőn délután a házi gólfelelős Heras találatával megverte a felsőházba vágyódó Jászvásári Polit.
Tragikus hirtelenséggel elhunyt a Hargita Megyei Mentőszolgálat Csíkszeredai mentőpontjának főasszisztense, Szabó Lenke – jelentette be a mentőszolgálat.
Élesen bírálja Nicuşor Dan román államfőt Cătălin Avramescu filozófus, politológus, aki azt állítja, hogy az elnök olyan háborús veteránt tüntetett ki a román nemzeti ünnep alkalmából, aki a nácik oldalán részt vett többek között az odesszai mészárlásban.
Több mint 3000 román és szövetséges katona részvételével rendezték meg hétfőn Bukarestben a hagyományos katonai díszszemlét a Román Királyság és Erdély egyesülését egyoldalúan kikiáltó 1918-as gyulafehérvári román nemzetgyűlés 107. évfordulója alkalmából.
A románok elsöprő többsége szereti a hazáját és büszke Romániára. „Ki az a Sara?” – liszttel és egyéb alapélelmiszerekkel dekorálta ki volt párja autóját egy nő.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!