Az idei BL-döntő visszavágóját vezeti Kovács István

Horváth Bálint Ottó 2024. október 20., 16:00 utolsó módosítás: 2024. október 20., 16:04

A nagykárolyi játékvezető fújja a sípot a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában rendezendő egyik legattraktívabb mérkőzésén, a Real Madrid és a Borussia Dortmund párharcán.

Igazi gálameccset kapott Fotó: Pinti Attila

A két együttes az előző BL-szezonban egymás ellen játszotta a döntőt, a londoni összecsapáson a Real Madrid 2–0-ra diadalmaskodott.

Az idéntől új formátumban zajló sorozat csoportkörének harmadik fordulójában megismétlődik a párharcuk, kedden 22 órától Madridban találkoznak.

A játéknap legattraktívabb mérkőzésére az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) Kovács Istvánt delegálta, akinek munkáját Mihai Marica és Florin Neacșu partjelzők, valamint Marcel Bîrsan negyedik játékvezető segítik majd, míg a VAR-szobában a holland Pol van Boekel és Erwin Blank tevékenykednek.

A 36-os főtábla első két játéknapját követően a Dortmund áll az élen, miután két fölényes győzelmet szerzett a Club Brugge (3–0) és a Celtic (7–1) ellen, míg a Real előbb hazai pályán 3–1-re verte a Stuttgartot, majd idegenben 1–0-ra kikapott a Lille-től, így a középmezőnyben foglal helyet.