Az FK–Poli meccs lefújás utáni edzői nyilatkozatai

Dobos László 2022. április 02., 14:33 utolsó módosítás: 2022. április 02., 14:34

A találkozó hajrájában szerzett gólokkal intézte el a három pont sorsát a labdarúgó 2. Liga alsóházi rájátszásában az FK Csíkszereda.

Dican Ferenc először ült az FK Csíkszereda kispadján Fotó: Pinti Attila

A mérkőzés után a két vezetőedző nyilatkozott a Székely Sportnak.

„Az első félidő a mi szempontunkból elég halványra sikeredett, nem voltunk veszélyesek az ellenfél kapujára. A szünet jót tett, a másodikban sikerült megvalósítani azt, amit elterveztünk. A büntetőből szerzett gól után felszabadultabban játszottunk.

Az eredménnyel elégedett vagyok, a játékban azonban van még sok a javítanivalónk”

– fejtette ki Dican Ferenc, az FK Csíkszereda vezetőedzője.

„Drasztikus vereséget szenvedtünk. Egy könnyen megadott tizenegyes volt, amiből a hazai vezetést szereztek. 1–0-nál jobban kellett volna összpontosítani, egyenlíteni, vigyázni arra, hogy a védekezésben ne hagyjunk teret az ellenfél kibontakozására. Mi pont ezeket nem csináltuk.

A befejezéseknél semmivel sem tudtuk meglepni őket, nagyon kevés kapuara lövésünk volt.

Az osztályozó elkerülésért vívott harcban alulmaradtunk, direkt ellenfeleink ma nyertek, de mi továbbra is a mi játékunkkal kell foglalkozzunk, tovább kell dolgozni, és küzdeni azért, hogy ne essünk ki” – nyilatkozta a Poli edzője, Nicolae Croitoru.