Álmos első felvonás után gálázott az FK Csíkszereda

Józsa Csongor 2022. április 02., 13:01

Egy órán keresztül nem történt semmi említésre méltó a labdarúgó 2. Liga rájátszásának alsóházi meccsén. Aztán beindult a gólvágó gépezet.

Addig volt unalmas, míg érkeztek a gólok Fotó: Pinti Attila

Több mint egy hónap telt el az FK Csíkszereda utolsó hivatalos mérkőzésétől a labdarúgó 2. Ligában. Akkor a székelyföldiek csupán döntetlent jegyeztek, így nem jutottak be a rájátszás felsőházába. A sorsolás alapján az alsóház első játéknapján szabadnaposak voltak, a másodikban pedig szombaton délelőtt hazai környezetben a Temesvári Polit fogadták.

Az új edzőnek, Dican Ferencnek ez volt az első hivatalos mérkőzése a csíkszeredaiak kispadján. Tanítványai indítottak jobban, irányították az első felét a meccsnek, a 18. percben Gál-Andrezly szélről tört be, a kapus jól zárt. A felvonás második felében fennebb jött a Poli, de ők sem tudtak kialakítani veszélyes helyzetet.

Bár a ritmusra nem lehetett panasz, de amolyan barátságos jellege volt az összecsapásnak. Felejthető volt az első félidő, nem is lehetett más az eredmény, mint 0–0.

A második játékrész valamivel mozgalmasabb volt. Rögtön az elején Gerbi fejese szállt fölé, túloldalt Marrone lövését blokkolták az utolsó pillanatban.

A 63. percben a Poli kapusa rossz ütemben érkezett egy átadásra, Kovácsot ütötte el, a megítélt büntetőt Ivanovici magabiztosan értékesítette, lőtte a bal alsóba (1–0).

Pár pillanatra rá Hernando tálalt mesterien Bărăbaș elé, aki senkitől sem zavartatva lódulhatott a kapu felé, lövését eltörte, az eredmény növelése helyett hazaadás lett ebből a remek lehetőségből.

A 83. percben zárta le a találkozót az FK Csíkszereda, Kovács szerzett labdát, kettőt tölt rajta, húszról küldte rá, a játékszer a bal felsőben kötött ki (2–0).

A hosszabbításban még született egy FK-gól, ellentámadás után Hernando lövését még védte a hálóőr, a kipattanót a csereként beállt Bara közelről bepöccintette (3–0).

A pihenő után a Hargita megyeiek sokkal többet tettek a győzelemért, összességében megérdemelten szerezték meg a három pontot.