Az FK-t legyőzte, a Corvinullal szemben tehetetlen volt a 2. Liga éllovasa

Horváth Bálint Ottó 2024. április 10., 21:56 utolsó módosítás: 2024. április 10., 21:59

Két győzelem után elszenvedte első vereségét az Unirea Slobozia a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásában.

A bajnokságot vezető Slobozia az előző játéknapon hazai pályán 2–0-ra legyőzte az FK Csíkszeredát, és újabb lépést tett a Szuperliga felé.

A harmadik forduló szerda esti mérkőzésén a feljutásra nem jogosult, harmadik helyezett Vajdahunyadi Corvinul otthonában vendégszerepelt, ahol az első negyedóra végén hátrányba került. A folytatásban a házigazdák uralták a meccset és több helyzetük volt, míg az éllovas nagyon gyenge játékkal rukkolt elő, mindvégig veszélytelenül játszott, így két győzelem után elszenvedte első vereségét a rájátszásban.

Az 1–0-s kudarc ellenére a Slobozia a forduló végéig minden bizonnyal megőrzi az első helyét, és továbbra is nagy fölénnyel vezet a feljutásra még pályázó vetélytársai előtt.

A hétközi forduló első mérkőzésén az FK Csíkszereda hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a CS Mioveni ellen, míg a harmadik találkozót csütörtökön rendezik, a Gloria Buzău a Sellenberki SK-t fogadja.