Az FK kihagyta, a Corvinul egyből belőtte

Horváth Bálint Ottó 2024. május 08., 19:50 utolsó módosítás: 2024. május 08., 19:56

Tovább folytatódott az FK Csíkszereda vesszőfutása a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásában, szerdán délután 3–1-re kapott ki a Vajdahunyadi Corvinul otthonában, és sorozatban a harmadik vereségét szenvedte el.

Nem jött ki a lépés az FK-nak, újabb vereséget szenvedtek. Korábbi felvétel Fotó: Vajdahunyadi Corvinul

Egy nappal korábban az FK minden esélyét elveszítette, hogy egyenes ágon feljusson az élvonalba, miután a Gloria Buzău legyőzte az éllovas Sloboziát, és vele karöltve jutott fel a Szuperligába. Az utolsó két mérkőzés mégis komoly téttel bír Ilyés Róbert csapata számára az ötödik hely megszerzése szempontjából, amely legalábbis papíron könnyebb élvonalbeli ellenfelet jelenthet az osztályozón.

A találkozó elején a hazaiak próbálták magukhoz ragadni a kezdeményezést és többet birtokolták a labdát, az első nagy helyzetet mégis a csíkiak alakították ki, Bloj közeli lövését kivédte Lefter.

A Corvinul egyből gyors ellentámadást indított, amelynek végén be is talált Nicolae Pîrvulescu révén.

Ezután is a hazaiak irányították a játékot és jóval veszélyesebben játszottak, a 32. percben pedig növelhették volna az előnyüket, azonban Lupu elhibázta a ziccert.

A szünethez közeledve az FK játékosai kijöttek a szorításból, de semmi nem jött össze nekik támadásban, mindössze szögletekig tudtak eljutni, ezeket viszont nem sikerült lövéssel befejezni.

Fotó: Vajdahunyadi Corvinul

Aktívabban kezdte a második játékrészt a székelyföldi együttes, két lehetősége is volt az egyenlítésre, de Jelena fejese és Szondy ollózós kísérlete is elkerülte a kaput.

Aztán ismét a hazaiak kerültek kisebb mezőnyfölénybe, de ezúttal sokáig nem jelentettek komoly veszélyt a kapura. A hajrá kezdetén viszont ők voltak közelebb a gólhoz, Bradu kevéssel tévesztett célt.

Alig két perccel később az FK kihagyta a legnagyobb helyzetét, a csapatkapitány Kelemen elé szerencsésen került a labda, a lövését azonban lábbal kivédte a Corvinul kapusa.

Nem sokkal később távoli szabadrúgáshoz jutott a vajdahunyadi gárda, Karácsony rossz helyre ütötte ki a játékszert, amelyre lecsapott Pop és a kapufa segítségével a hálóba lőtt.

A végjátékban erre még válaszolt az FK, gyorsan végig vitt támadást követően Bloj szépített, de a döntetlen kiharcolására már nem futotta.

Ráadásul a hosszabbításban újabb szabadrúgás következtében talált be a Corvinul, és beállította a 3–1-es végeredményt.

Az FK Csíkszereda sorozatban a harmadik vereségét szenvedte el, és a rájátszás utolsó fordulójában szombaton 12 órától a Gloria Buzăut fogadja. Az ötödik helyért közvetlen vetélytárs, vele azonos pontszámmal rendelkező CS Mioveni (amely a Sellenberk elleni idegenbeli meccsén ugyancsak szerdán sokáig előnyben volt, ám a végén kapott góllal csak döntetlent ért el és értékes pontokat veszített) a Corvinul ellen szintén otthon játszik.