Győzelemmel indították a románok az Eb-selejtező sorozatot, a szerda esti találkozón Szőke Eszter kezdőként kapott lehetőséget Andra Vela vezetőedzőtől, a 79. percben állt be a helyére Andreea Sepetean. Az FK Csíkszereda labdarúgója jól teljesített a mérkőzésen, a 30. percben még a gólszerzés is összejött neki, az ő találatával szereztek vezetést a hazaiak, a második játékrészben Filip Anamaria révén állították be a 2–0-ás végeredményt.
Ezzel a győzelemmel a B Liga 6. csoportjában egyelőre az élen áll a román válogatott, legközelebb október 11-én lépnek pályára Kazahsztán ellen, a helyszín ezúttal is Bukarest lesz.
Hiába vezetett a hajrában a Sepsi OSK, a hosszabbításban megítélt büntetővel egyenlített a Voluntari, így 1–1-es döntetlen született a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának hétközi, 4. fordulójában.
Diószegi László klubelnök csalódott amiatt, hogy a Sepsi OSK először kapott gólt és vesztett pontokat a 2. Liga rájátszásában, de bízik benne, hogy a folytatásban a bírói tévedések nem befolyásolják sorsukat. A tulajdonos a klub jövőjéről is nyilatkozott.
Közzétette a levélszavazatok pártonkénti megoszlását a Nemzeti Választási Iroda: a magyar országgyűlési választáson összesen 256 233 érvényes levélszavazatot adtak le.
Kedden reggel pontban kilenc órakor megérkezett a végrehajtó a nagyváradi premontrei templomhoz, ahol a Fejes Rudolf Anzelm apáttal szolidarizáló hívek fogadták. Ez sem akadályozta meg abban, hogy mise közben, csendőrök kíséretében behatoljon a templomba.
„Soha nem táncoltam a néped sírjain” – így reagált a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion a Magyar Péter által megfogalmazott vádakra.
Miközben az országban elszabadultak az árak, a parlament menzáján továbbra is hét lej egy csorba. Hátba lőtték a tárgyalására igyekvő román bérgyilkost Spanyolországban.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!