Az FK Csíkszereda játékosa gólt lőtt a női fociválogatott Eb-selejtezőjén

Dobos László 2024. június 05., 09:42

Negyedik mérkőzésén negyedik győzelmét aratta Románia női labdarúgó-válogatottja a 2025-ös Európa-bajnoki selejtezőjében. A három magyar nemzetiségű játékossal felálló csapat három góllal verte idegenben Bulgáriát, az egyik gólt Herczeg Andrea lőtte.

Herczeg Andreának (14-essel) kevés játékperc kellett a gólszerzéshez Fotó: Román Labdarúgó-szövetség (FRF)

A válogatottban szerepelő romániai magyar lányok közül Geréd Erika és Gődér Brigitta kezdő volt, Herczeg Andrea pedig a 70. percben állt be, és nem sokkal később eredményes is volt.

Női labdarúgás, Eb-selejtező, C4-es csoport:
Bulgária–Románia 0–3 (0–1).
Gólszerzők: Ştefania Vătafu (39.), Cristina Carp (51.) és Herczeg Andrea (79.).

Románia: Andreea Părăluţă – Giorgiana Vasile (Ioana Bălăceanu, 61.), Ana Maria Stanciu, Gődér Brigitta Goder (Antonia Bratu, 83.), Geréd Erika, Ştefania Vătafu (Sonia Bumbar, 83.), Ioana Bortan (Herczeg Andrea, 70.), Olga Iordăchiuşi, Mihaela Ciolacu, Florentina Olar, Cristina Carp (Carmen Marcu, 61.). Szövetségi kapitány: Massimo Pedrazzini.

Herczeg Andrea, az FK Csíkszereda marosludasi születésű játékosa Fotó: Román Labdarúgó-szövetség (FRF)

A csoport másik mérkőzésén: Kazahsztán–Örményország 4–1.
A csoport állása: 1. Románia 12 pont, 2. Örményország 6 pont, 3. Bulgaria 3 pont, 4. Kazahsztán 3 pont.
A romániai válogatott július 12-én Kazahsztánban vendégszerepel, július 16-án pedig Örményországot fogadja.

Idén először nyert a magyar nemzeti csapat

A magyar női labdarúgó-válogatott hazai pályán 1–0-ra legyőzte Svájcot az Európa-bajnoki selejtező B ligájának negyedik fordulójában. Az Új Hidegkuti Nándor Stadionban rendezett kedd esti találkozó első félidejében nem született gól, majd a 73. percben a nem sokkal korábban becserélt Pápai Emőke, a Grasshoppers húszéves csatára talált be. A vendégek a 94. percben egyenlíthettek volna, de Ramona Bachmann büntetőt hibázott.

A magyar válogatott – amely egy döntetlen és négy vereség után először győzött idén – legközelebb július 12-én lép pályára Azerbajdzsánban.

Eredmény, B divízió, 4. forduló, 1. csoport:
Magyarország–Svájc 1–0 (0–0), gólszerző Pápai (73.).
Az állás: 1. Svájc 9 pont, 2. Törökország 6, 3. Magyarország 4 (4–5), 4. Azerbajdzsán 4 (2–6).

A lebonyolításról

Az áprilistól júliusig tartó kvalifikáció lebonyolítása a Nemzetek Ligájához hasonló. A kontinensviadalra az A divízió négy csoportjából az első két helyezett automatikusan kijut, a további hét helyről pedig az év végén rájátszás dönt majd: az első körben az egyik ágon az A liga harmadik és negyedik helyezettjei játszanak a C liga öt csoportgyőztesével és a három legjobb másodikkal.

A másik ágon a B liga négy csoportgyőztese és két legjobb másodikja játszik keresztbe ugyanezen liga két "rosszabb" másodikjával és négy harmadikjával.

Az egyik ágról nyolc, a másikról így hat csapat kerül be a második körbe, ahol viszont már az Európa-bajnoki selejtezők összesített rangsora alapján készítik el a kiemelést, párokba sorsolják az együtteseket, és a hét párharc győztese jut ki a kontinensviadalra.
A magyarokkal azonos csoportban szereplő svájciak csak a csoportküzdelmek során lesznek érintettek, amennyiben az első három hely valamelyikén végeznek, akkor a B liga legjobb mérlegű negyedik helyezett csapata veszi át a helyüket a rájátszásban.