Hirdetés

Az FK Csíkszereda bombagólokkal nyerte a Vasas Femina elleni megyei rangadót

Az élvonalban újonc csíkiak a negyedik helyen zárják a bajnokságot
Fotó: László Ildikó

Az FK Csíkszereda győzelmével ért véget a női labdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszásának Hargita megyei derbije. Kedden délután a vendégek két jól eltalált lövéssel 2–1-re nyertek a Székelyudvarhelyi Vasas Femina otthonában.

A meccset felkonferálva a bemondó kiemelte, hogy a Vasas Femina igyekszik jó házigazda lenni, és a székely hagyományokhoz közelebb álló fogadtatásban részesíteni vendégeiket, mint amit ők kaptak két hónapja Csíkszeredában – utalt az alapszakaszban a megyeszékhelyen lejátszott bajnoki mérkőzésre.

Mert rivalizálás ide vagy oda, azért az ellenfelet lehet, sőt illik tisztelni. Hiszen egy vérből valók vagyunk! Isten hozott, FK Csíkszereda! Isten hozott titeket, lányok!”

– zárta beszédét.

•  Fotó: László Ildikó Galéria

Fotó: László Ildikó

Hirdetés

A lelátó benépesedett, közel háromszázan voltak kíváncsiak az összecsapására.

Bátran kezdett a Vasas, többször felértek az FK kapuja elé, ám a vendégek védelme stabil lábakon állt. A 16. percben óriási hazai lehetőség maradt ki,

Mitri ugrott ki a védők közül, kicselezte a kapust is, ám gurítása nem találta el a kaput.

A csíki lányok pontatlanok voltak támadásban, nem találták a ritmust, többször lesre futottak. A 31. percben újabb hazai helyzet maradt ki, Malu fűzött be brazilosan két embert a bal oldalon, majd középre passzolt, ahol Tóth Györgyi átvette a labdát és távolról kapura zúdított, Salamon Szidónia magabiztosan védett.

•  Fotó: László Ildikó Galéria

Fotó: László Ildikó

A vendégek a félidő hajrájára pörögtek fel, a 41. percben alakították ki addigi legnagyobb helyzetüket, Fülöp Boglárka futott el a szélen, lapos lövését védte a Vasas kapusa. Két perccel később pedig zörrent a háló, ismét Fülöp volt a főszereplő, akinek a tizenhatos sarkából leadott lövéséből gól lett, a szünetben 1–0-ra vezetett az FK.

Jobban kezdték a második félidőt a csíki lányok, két szögletük is volt, az újabb gólt viszont a hazaiak lőtték: az 51. percben a bal szélen tört be Mitri Rita a csíki tizenhatosba, kicselezett két védőt és laposan a hálóba lőtt (1–1).

Innentől kezdve mindkét csapat a biztos játékra koncentrált, és várta ellenfele hibáját, így nem nagyon alakult ki helyzet.

Egészen a hajráig, a 89. percben Mezőssy Melánia szánta el magát, távoli, 25 méterről eleresztett lövése pedig utat talált a hazaiak kapujába (1–2).

•  Fotó: László Ildikó Galéria

Fotó: László Ildikó

Mint utólag kiderült, ez volt egyben a győztes gól is, az FK Csíkszereda 2–1-re megnyerte a Hargita megyei rangadót, az élvonal újonca egyben bebiztosította negyedik helyét a felsőházban. A Vasas Femina maradt a hatodik a rangsorban.

A rájátszás utolsó előtti fordulójában, szombaton 13 órakor a Vasas Femina az éllovas Temesvári Polit, míg az FK Csíkszereda vasárnap 12.45-től a bronzérmes Bukaresti Carment fogadja.

Női labdarúgó 1. Liga, felősházi rájátszás, 8. forduló
Székelyudvarhelyi Vasas Femina–FK Csíkszereda 1–2 (0–1),
gólszerzők Mitri Rita (51.), illetve Fülöp Boglárka (43.), Mezőssy Melánia (89.)
Vasas Femina: Aruznan Orazbekova – Hodor Mária, Molnár Andrea, Priscila Cristina De Souza, Aura Zănoagă, Godra Anett, Orbán Aranka, Tóth Győrgyi, Maria Luiza Ferreira de Macedo, Horváth Anita, Mitri Rita. Játszott még: Sólyom Henrietta és Tóásó Petra. Vezetőedző: Székely János.
FK: Salamon Szidónia – Szentes Szabina, Berkeczi Emőke, Bartalis Barbara, Albu Erika, Nyéki Anna, Horváth Luca, Antal Anita, Szőke Eszter, Fülöp Boglárka, Mezőssy Melánia. Játszott még: Gheorghiță Réka, Abos Bianka, Részeg Beáta és Péter Alexandra. Vezetőedző: Kollár Péter.

Női labdarúgó 1. Liga, felsőházi rájátszás, 8. forduló

Női labdarúgó 1. Liga, felsőházi rájátszás

Banat Girls:
Bukaresti Carmen:
FK Csíkszereda:
Kolozsvári U Olimpia:
Székelyudvarhelyi Vasas Femina:
Temesvári Poli:
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Diószegi László: „ilyet nem akarok látni, hogy a kapusunk sárga lapot kapjon időhúzásért”

Diószegi László klubelnök csalódott amiatt, hogy a Sepsi OSK először kapott gólt és vesztett pontokat a 2. Liga rájátszásában, de bízik benne, hogy a folytatásban a bírói tévedések nem befolyásolják sorsukat. A tulajdonos a klub jövőjéről is nyilatkozott.

Drámai döntetlen: a hosszabbításban, véleményes büntető miatt bukta el a győzelmet a Sepsi OSK

Hiába vezetett a hajrában a Sepsi OSK, a hosszabbításban megítélt büntetővel egyenlített a Voluntari, így 1–1-es döntetlen született a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának hétközi, 4. fordulójában.

Székelyhon

Halálos baleset történt Csíkszentmihálynál

Halálos kimenetelű baleset történt Csíkszentmihálynál szerda délelőtt – tájékoztat a Hargita megyei tűzoltóság.

`
Krónika

Az erdélyi magyarok támogatására szánt összegek kivizsgálását kéri Bolojan tanácsadója Magyar Pétertől

Kíváncsi az erdélyi magyar közösség támogatására szánt magyar kormányzati pénzekre Vlad Gheorghe, Ilie Bolojan miniszterelnök tiszteletbeli tanácsadója.

Krónika

Eltávolították az erdélyi születésű antiszemita költő-politikus szobrát az egyik megyeszékhely közteréről

Már nem áll Octavian Goga heves antiszemitizmusáról hírhedt egykori román miniszterelnök mellszobra Jászvásár egyik közterén – adta hírül a Ziarul de Iaşi.

Főtér

Csirkefogónak nevezte Hargita megyei párttársát az AUR-os Dan Tanasă, kapta is a sallert – hírmix

Miközben az országban elszabadultak az árak, a parlament menzáján továbbra is hét lej egy csorba. Hátba lőtték a tárgyalására igyekvő román bérgyilkost Spanyolországban.

Ez is érdekelheti

Már csak formalitás: Hagi visszatér a román fociválogatott élére

Gyakorlatilag eldőlt a román labdarúgó-válogatott jövője. A végrehajtó bizottság felhatalmazta Răzvan Burleanut, hogy tárgyaljon Gheorghe Hagival a szövetségi kapitányi posztról, de a háttérben már megszületett a megállapodás.

A világbajnokság közben indul a Szuperliga új szezonja

A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) végrehajtó bizottsága csütörtöki ülésén jóváhagyta az élvonalbeli bajnokság 2026–2027-es szezonjának menetrendjét.

Diószegi László: „ilyet nem akarok látni, hogy a kapusunk sárga lapot kapjon időhúzásért”

Diószegi László klubelnök csalódott amiatt, hogy a Sepsi OSK először kapott gólt és vesztett pontokat a 2. Liga rájátszásában, de bízik benne, hogy a folytatásban a bírói tévedések nem befolyásolják sorsukat. A tulajdonos a klub jövőjéről is nyilatkozott.

Kulcsmeccs előtt az FK Csíkszereda, nagy szükségük van a szurkolókra

Sorsdöntő mérkőzés előtt áll az FK Csíkszereda, szombaton 14.30-tól hazai pályán fogadja az Unirea Slobozia csapatát a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásának 5. fordulójában.

Hosszabbítás döntött a gyimesbükki kupameccsen

Két idegenbeli győzelem született a labdarúgó Román Kupa Hargita megyei szakaszának szerdai negyeddöntőiben, ahol a két negyedik ligás csapat, a Csíkszentsimon és a Székelykeresztúr is továbbjutott.

„Nekem nem tűnt tizenegyesnek” – csalódottan értékelt a Sepsi OSK kapusa

Drámai hajrában mentett pontot az FC Voluntari a Sepsi OSK otthonában: a vendégek a hosszabbításban, egy vitatott büntetőből egyenlítettek a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásában. A lefújás után rendkívül csalódottan értékelt a háromszékiek kapusa.

Drámai döntetlen: a hosszabbításban, véleményes büntető miatt bukta el a győzelmet a Sepsi OSK

Hiába vezetett a hajrában a Sepsi OSK, a hosszabbításban megítélt büntetővel egyenlített a Voluntari, így 1–1-es döntetlen született a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának hétközi, 4. fordulójában.

Átkeresztelték a labdarúgó 3. Ligát

Új névadó szponzort kapott a harmadosztályos labdarúgó-bajnokság. A Román Labdarúgó-szövetség bejelentette, hogy partnerségre lépett a Superscore alkalmazással.

Jó helyzetből várja a vb-selejtezőt a magyar és román női válogatott

A magyar és a romániai női labdarúgó-válogatott is csoportja éléről várja a világbajnoki selejtezők folytatását. Mindkét együttesre fontos mérkőzés vár hétvégén.

Hibátlanok csatája: a Voluntari érkezik a Sepsi OSK otthonába

Újfent sorsdöntő mérkőzés vár a Sepsi OSK együttesére, amely az eddig hibátlanul menetelő FC Voluntari-t látja vendégül a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának 4. fordulójában. A háromszéki együttesnél az eddigi legnehezebb párharcra számítanak.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!