Az FK Csíkszereda bombagólokkal nyerte a Vasas Femina elleni megyei rangadót

Zátyi Tibor 2023. május 16., 20:08 utolsó módosítás: 2023. május 16., 22:05

Az FK Csíkszereda győzelmével ért véget a női labdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszásának Hargita megyei derbije. Kedden délután a vendégek két jól eltalált lövéssel 2–1-re nyertek a Székelyudvarhelyi Vasas Femina otthonában.

Az élvonalban újonc csíkiak a negyedik helyen zárják a bajnokságot Fotó: László Ildikó

A meccset felkonferálva a bemondó kiemelte, hogy a Vasas Femina igyekszik jó házigazda lenni, és a székely hagyományokhoz közelebb álló fogadtatásban részesíteni vendégeiket, mint amit ők kaptak két hónapja Csíkszeredában – utalt az alapszakaszban a megyeszékhelyen lejátszott bajnoki mérkőzésre.

Mert rivalizálás ide vagy oda, azért az ellenfelet lehet, sőt illik tisztelni. Hiszen egy vérből valók vagyunk! Isten hozott, FK Csíkszereda! Isten hozott titeket, lányok!”

– zárta beszédét.

Fotó: László Ildikó

A lelátó benépesedett, közel háromszázan voltak kíváncsiak az összecsapására.

Bátran kezdett a Vasas, többször felértek az FK kapuja elé, ám a vendégek védelme stabil lábakon állt. A 16. percben óriási hazai lehetőség maradt ki,

Mitri ugrott ki a védők közül, kicselezte a kapust is, ám gurítása nem találta el a kaput.

A csíki lányok pontatlanok voltak támadásban, nem találták a ritmust, többször lesre futottak. A 31. percben újabb hazai helyzet maradt ki, Malu fűzött be brazilosan két embert a bal oldalon, majd középre passzolt, ahol Tóth Györgyi átvette a labdát és távolról kapura zúdított, Salamon Szidónia magabiztosan védett.

A vendégek a félidő hajrájára pörögtek fel, a 41. percben alakították ki addigi legnagyobb helyzetüket, Fülöp Boglárka futott el a szélen, lapos lövését védte a Vasas kapusa. Két perccel később pedig zörrent a háló, ismét Fülöp volt a főszereplő, akinek a tizenhatos sarkából leadott lövéséből gól lett, a szünetben 1–0-ra vezetett az FK.

Jobban kezdték a második félidőt a csíki lányok, két szögletük is volt, az újabb gólt viszont a hazaiak lőtték: az 51. percben a bal szélen tört be Mitri Rita a csíki tizenhatosba, kicselezett két védőt és laposan a hálóba lőtt (1–1).

Innentől kezdve mindkét csapat a biztos játékra koncentrált, és várta ellenfele hibáját, így nem nagyon alakult ki helyzet.

Egészen a hajráig, a 89. percben Mezőssy Melánia szánta el magát, távoli, 25 méterről eleresztett lövése pedig utat talált a hazaiak kapujába (1–2).

Mint utólag kiderült, ez volt egyben a győztes gól is, az FK Csíkszereda 2–1-re megnyerte a Hargita megyei rangadót, az élvonal újonca egyben bebiztosította negyedik helyét a felsőházban. A Vasas Femina maradt a hatodik a rangsorban.

A rájátszás utolsó előtti fordulójában, szombaton 13 órakor a Vasas Femina az éllovas Temesvári Polit, míg az FK Csíkszereda vasárnap 12.45-től a bronzérmes Bukaresti Carment fogadja.

Női labdarúgó 1. Liga, felősházi rájátszás, 8. forduló
Székelyudvarhelyi Vasas Femina–FK Csíkszereda 1–2 (0–1),
gólszerzők Mitri Rita (51.), illetve Fülöp Boglárka (43.), Mezőssy Melánia (89.)
Vasas Femina: Aruznan Orazbekova – Hodor Mária, Molnár Andrea, Priscila Cristina De Souza, Aura Zănoagă, Godra Anett, Orbán Aranka, Tóth Győrgyi, Maria Luiza Ferreira de Macedo, Horváth Anita, Mitri Rita. Játszott még: Sólyom Henrietta és Tóásó Petra. Vezetőedző: Székely János.
FK: Salamon Szidónia – Szentes Szabina, Berkeczi Emőke, Bartalis Barbara, Albu Erika, Nyéki Anna, Horváth Luca, Antal Anita, Szőke Eszter, Fülöp Boglárka, Mezőssy Melánia. Játszott még: Gheorghiță Réka, Abos Bianka, Részeg Beáta és Péter Alexandra. Vezetőedző: Kollár Péter.