Az FCSB otthonában nyert, lépéselőnyben az FK Csíkszereda ificsapata

Dobos László 2021. május 25., 15:22 utolsó módosítás: 2021. május 25., 15:46

Óriási lépést tett a korosztályos labdarúgó-bajnokság döntőjébe jutás felé az FK Csíkszereda U19-es csapata. A csíki fiatalok kedden az FCSB otthonában diadalmaskodtak, kétgólos előnnyel várják a szombat déli visszavágót.

Örül az FK Csíkszereda U19-es csapata, fontos győzelmet arattak Fotó: Forrás: FK Csíkszereda

Bukarestben a Berceni-lakótelep sportbázisán aratott kedden kora délután nagyon fontos győzelmet az FK Csíkszereda ifjúsági labdarúgócsapata. Demény Norbert edző legénysége 3–1-re nyerte meg idegenbeli mérkőzését, az U19-es Elit Liga elődöntőjének első felvonását.

A mérkőzés első felvonásában többet támadott a székelyföldi alakulat, és már a 8. percben megszerezte a vezetést. Csala kitűnően indította a bal oldalon Rotart, aki szögből, a 16-oson belülről óriási bombagólt lőtt a hosszú felsőbe (0–1).

A 21. percben növelhette volna előnyét az FK, de Borok remek beadását Rotar közelről mellé lőtte. Voltak helyzetei az FCSB-nek is, Pandele csukafejese kevéssel kapu mellé ment, a többi kapura tartó labdát pedig magabiztosan védte Albert Hunor.

A második játékrész első felében aktívabb volt a házigazda, egyenlíteni azonban csak büntetőből tudott. A 76. percben az egyik bukaresti csatár két csíki védő és a kapus mellett tört be a 16-os területére, ahol kiharcolta a 11-est. A büntetőt Pandele értékesítette (1–1).

A mérkőzés utolsó negyedóráját, a hajrát az FK uralta. Az egyenlítő gólt követő percben a vendégek javára is tizenegyest ítélt a craiovai játékvezető: Rotart taglózta le a hazaiak kapusa. A büntetőt mesterien végezte el Szabó Andor, aki a bal felsőbe bombázta a labdát (1–2).

A csíkiak nem álltak le, és a 89. percben újabb gólt lőttek: egy kipattanó labda Szabó elé került, aki mintegy 20 méterről a jobb kapufa tövébe helyezte (1–3).

A másik elődöntőben: Medgyesi Gaz Metan–Viitorul Ovidiu 1–2.

A visszavágókat szombaton, május 29-én 12 órától rendezik Csíkszeredában és Konstanca megyében.

Labdarúgó Elit Liga, U19-es korosztály, elődöntő:

FCSB–FK Csíkszereda 1–3 (0–1),

gólszerzők: Andrei Pandele (78. perc, büntetőből), illetve Bogdan Rotar (8.), Szabó Andor (80. és 89., az elsőt büntetőből).
FCSB: Popescu – Sălăjan, Pandele, Trandafirescu, Neacșu (Zătreanu 72.), Ciuculete, Nadolu, Chirițoiu (Tudor 72.), Ciontea, Trifan, Trif. Vezetőedző: Ionuț Ilie.
FK Csíkszereda: Albert Hunor – Barabás Máriusz, Vereguț Dániel, Gergely Botond, Bujdosó Szilárd, Casiadi-Bakkó Soma, Szabó Andor (Lázár Kristóf, 91.), Csala Róbert, Botorok János, Suciu Tóni (Finna László, 72.), Bogdan Rotar (Rácz Barna, 91.). Edzők: Demény Norbert és Zöld Péter.