Hirdetés

Az élvonal és a másodosztály között választ Fülöp Loránd

Fülöp Loránd két fél szezont töltött a Botoșani-nál
Fotó: Facebook/FC Botoșani

Közvetlenül az edzőváltás után távozott a labdarúgó Szuperligában kieső helyen álló FC Botoșani csapatától Fülöp Loránd. A sáromberki származású játékos jelenleg több klubbal is tárgyal, a hazai élvonalban vagy a másodosztályban folytatja.

2025. január 15., 13:15

Nemrég teljesen váratlanul a törökországi edzőtáborban bontott szerződést vezetőedzőjével a moldvai klub, a vezetőség közös megegyezéssel megvált Liviu Ciobotariutól, helyére pedig az a Leo Grozavu érkezett, aki negyedszer vette át a Botoșani irányítását.

Kapcsolódó

Hirdetés

„Elég furcsa dolgok történtek az utóbbi időben a klubnál, de meglepett minket az edzőváltás, mert semmit nem tudtunk erről. Azt hittük, hogy a korábbi vezetőedzővel és szakmai stábbal folytatjuk, aztán megjött a tulajdonos az edzőtáborba és minden megváltozott” – fejtette ki a Székely Sport megkeresésére Fülöp Loránd.

A 27 éves Maros megyei labdarúgó közölte, hogy az edzőcsere miatt távozott a klubtól, mivel

legutóbb, amikor Leo Grozavu volt a vezetőedző a csapatnál, nem egyeztek valami jól, és az érkezése után úgy döntöttek, hogy bontsák fel a szerződését.

Fülöp Loránd először 2016 és 2019 között szerepelt az FC Botoșani színeiben, ez idő alatt 52 mérkőzésen 15 gólt szerzett az élvonalban. Ezt követően a Puskás Akadémia, a Sepsi OSK, az FC Voluntari és a Kolozsvári U játékosa is volt.

2023 novemberében tért vissza a moldvaiakhoz, 25 találkozón egy találat volt a termése, és alig több mint egy évvel később ismét távozott.

•  Fotó: Facebook/FC Botoșani Galéria

Fotó: Facebook/FC Botoșani

A támadó középpályás poszton játszó Fülöp elmondása szerint a tavaszi szezon nagyon jól sikerült, hiszen bennmaradtak az élvonalban, az utóbbi hat hónapban viszont nem teljesítettek a várakozásoknak megfelelően.

Ennek ellenére kicsit jobban áll a csapat, mint az előző idényben ugyanennyi mérkőzés után, és reményét fejezte ki, hogy idén is kiharcolják a bennmaradást, ehhez sok szerencsét kívánt nekik.

Fülöp Loránd megjegyezte, a korábbi súlyos sérülése után nagyon nehéz volt számára a tavalyi év, mert nem volt százszázalékos állapotban, és még most sem érzi úgy, hogy teljes mértékben felépült volna.

Bízom benne, hogy egy olyan csapathoz fogok igazolni, ahol több játékpercem lesz, és pótolni tudom a meccshiányt. Van pár ajánlatom, tárgyalok csapatokkal, de még nem döntöttem el pontosan, hogy mit szeretnék.

A román élvonalból a Gloria Buzăuval és a 2. Ligából néhány klubbal egyeztettem, de a magyar másodosztályból is megkerestek” – árulta el a Székely Sportnak.

Az elsődleges szempont számára az, hogy az új együttesénél sok játéklehetőséget kapjon, és ezért úgy véli, hogy nem lenne a legjobb választás, hogy külföldre igazoljon, de nem zárja ki ennek az esélyét sem. Mint mondta, néhány napon belül, vagy egy hét múlva meg kell hozza a döntést, hogy hol is folytatja a pályafutását.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Egy évtized a háttérben – a csapatmenedzser bevezetett az SZFC kulisszái mögé

Tíz éve dolgozik a Székelyudvarhelyi FC mellett, végigjárta a 3. Liga minden hullámhegyét és hullámvölgyét, kétszer pedig testközelből élte át, milyen közel lehet a másodosztály. László Zsolt csapatmenedzserrel beszélgettünk.

Labda helyett ecset: szuperhősökkel népesítette be egykori iskolája falát a bajnok kézilabdázó

Nemcsak tehetséges kézilabdázó Kerekes Éva, hanem igazi művészlélek. A nyári szünetben azzal bizonyította művészi vénáját, hogy egy szívügyének számító projektet valósított meg: kifestette egykori iskolájának falait.

Székelyhon

A Transalpinát is lepipálja a nagy háború idején épült Strategica

Több tíz kilométeren át 1800–2000 méteres magasságban kígyózik, sokan a romániai tereputak királyának tartják. Aki a Transalpinát már bejárta, lehet fogalma róla, de a belőle leágazó Strategica még azt is lepipálja.

`
Krónika

Putyin egy NATO-tagállam megtámadására készül az amerikai hírszerzés szerint

A legfrissebb amerikai hírszerzési értékelések szerint Vlagyimir Putyin orosz elnök a következő néhány évben korlátozott támadást indíthat egy NATO-tagállam ellen, hogy próbára tegye a katonai szövetség elszántságát.

Krónika

„A legerősebb garancia” – Megnevezte államfőjelöltjét a Tisza Párt

Baka Andrást, a Legfelsőbb Bíróság korábbi elnökét jelöli köztársasági elnöknek a Tisza Párt parlamenti frakciója.

Főtér

„A Kárpátok szimbólumát egy gyűlölt, kártékony, kóborló vadállattá züllesztette a politikum”

A medveproblémára egyetlen valódi megoldás létezik, az állomány visszalövése az optimális létszámra. Birtalan István gyergyószentmiklósi vadásszal beszélgettünk, nemcsak a medvékről.

Ez is érdekelheti

Jó meccset játszott a Sepsi OSK az FCSB ellen, csak a gólok hiányoztak (videóval)

Lüktető volt a ritmus a labdarúgó Szuperliga 4. fordulójának zárómeccsén. A Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK és az FCSB is odatette magát, helyzetek sokaságát dolgozták ki. A háló érintetlen maradt.

Közel a telt ház Sepsiszentgyörgyön, vinné a pontokat az FCSB

Edzője szerint az FCSB még nincs csúcsformában, de a Sepsi OSK elleni hétfő esti mérkőzésen újabb győzelemmel szeretnék folytatni a labdarúgó Szuperligát. Nagy az érdeklődés, korlátozott számban még kaphatók jegyek.

Ovidiu Burcă: a szurkolók energiája segíthet a nehéz pillanatokban

Hazai pályán folytatja a bajnoki szereplést a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely hétfőn este az FCSB-t fogadja a labdarúgó Szuperliga negyedik fordulójában. Ovidiu Burcă vezetőedző vezette fel a rendkívül nehéznek ígérkező mérkőzést.

Szabó István: négy vereség után egyre nehezebb, de jönni fognak a jó eredmények

Az FK Csíkszereda a Konstancai Farul vendégeként 3–2-es vereséget szenvedett a labdarúgó Szuperliga negyedik fordulójában. Mindkét vezetőedző csalódottan értékelt a lefújás után.

A gól már összejött, az áttörés még nem az FK-nak (videóval)

Három mérkőzés után megszülettek az FK Csíkszereda első góljai a labdarúgó Szuperligában, de a székelyföldiek ezúttal sem szereztek pontot: a duplázó Czékus találatai ellenére a Konstancai Farul 3–2-re nyert, az FK a hajrában szinte egyenlített.

Kulcsjátékosok nélkül készül a Farul az FK Csíkszereda ellen

Több alapjátékosát is nélkülözi majd a Konstancai Farul az FK Csíkszereda elleni szombati bajnokin. Ioan Ovidiu Sabău vezetőedző a mérkőzést felvezető sajtótájékoztatón részletesen beszélt a keret helyzetéről.

Látványos meccs nyitotta a Szuperliga negyedik fordulóját (videóval)

Nem bírt egymással pénteken este az Aradi UTA és a Bukaresti Rapid a labdarúgó Szuperliga negyedik fordulójának nyitómérkőzésén. Végig nagy iramban játszottak a zuhogó esőben, és hiába a komoly lehetőségek, gól nem esett.

Súlyos veszteség, kilenc hónapra eltiltották a Sepsi OSK csapatkapitányát

Végleges döntést hozott a lausanne-i Nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) Cosmin Matei doppingügyében. A Sepsi OSK csapatkapitányát kilenc hónapra eltiltották, amelyből egy hónapot már letöltött.

Stabil védekezés és céltudatos támadás – így készült a Farul ellen az FK

Három forduló után továbbra is első góljára és első pontjára vár az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperligában. A szombati, Konstancai Farul elleni idegenbeli mérkőzést Szabó István vezetőedző, Szabó Alex és Jozef Dolny vezette fel.

Kezdési időpontot kapott a székely derbi

A labdarúgó Szuperliga szervezői nyilvánosságra hozták az ötödik játéknap programját, melyből kiderül, hogy jövő szombaton rendezik meg az élvonal első székely derbijét, az FK Csíkszereda–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK mérkőzést.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!