Az elsőre nem pakolta rá időben a másodikat a Vasas Femina

Józsa Csongor 2020. november 11., 13:54 utolsó módosítás: 2020. november 11., 16:13

Hiába volt az első játékrészben mezőnyfölényben a Székelyudvarhelyi Vasas Femina, képtelen volt nagyobb előnyt kicsikarni. A végén futnia kellett a pontszerzésért a női labdarúgó élvonal hétközi játéknapján.

Közel volt Benő Krisztina a mesterhármashoz Fotó: Erdély Bálint Előd

Szerdán a kilencedik játéknap mérkőzéseit rendezték a női labdarúgó 1. Ligában, a Székelyudvarhelyi Vasas Femina a Galaci Universitatea otthonában lépett pályára.

Magabiztosan indított a Vágó Attila által felkészített vendégcsapat, irányította is a mérkőzést, pár apróbb gólszerzési lehetőséget követően Vlădulescu szabadrúgásból leadott lövése csattant a felső kapufán. A 13. percben a vezetést megszerezték: Mitri–Benő összjátékot követően utóbbi gurította el a kapus mellett.

Hiába volt a nagy mezőnyfölény, a pihenő előtti sorozatos székelyudvarhelyi hibákat követően közelről fejelték a hálóba a labdát, így 1–1-es állással mehettek vissza a felek az öltözőbe.

A második felvonás kiegyensúlyozottabb focit hozott, amelynek derekán egy szöglet után a házigazdák megfordították az állást (2–1). Csakhogy, az ellenlábasuk nem tört meg, sokáig nem örvendhettek az előnynek, Benő két minutumra rá kiegyenlített. Akár a mesterhármas is meglehetett volna a Vasas Femina támadójának, a 81. percben egy szép akciót követően a kapussal szemben épp mellé lőtte.

Az udvarhelyiek a szombati, hazai pontosztozkodást követően újból döntetlent játszottak. A lefújást követően edzőjük nyilatkozott: „Az első félidőben eldönthettük volna a meccset, amennyiben a gólunkra még egyet rátettünk volna. 2–1-nél nem reménykedtem, hogy ponttal térünk haza.

Úgy vagyok vele: az 1–1-nek nem örültem volna, a 2–2-vel elégedett vagyok”.

Még két összecsapása van hátra az őszi idényből az udvarhelyi gárdának, legközelebb vasárnap hazai környezetben fogadják az Universitaea Alexandriát.

Női labdarúgó 1. Liga, 9. forduló

Galaci Universitatea–Székelyudvarhelyi Vasas Femina 2–2 (1–1),
gólszerzők: Bentoiu (45.), Postol (69.), illetve Benő (13., 71.).
Vasas Femina: Kajtár – Biró (Horváth, 73.), Szász, Kis, Geréd – Orbán (Dakó, 46.), Barabási, Vlădulescu, Mardari (Toth, 46.) – Mitri, Benő.

A játéknap további eredményei:

Bukaresti Carmen–Konstancai Selena 4–0,
Bukaresti Fair Play–Nagybányai SK – elhalasztva,
Aradi Piros Security–Resicabányai Banat Girls 4–0 (3–0),
Universitatea Alexandria–Kisbecskereki Fortuna 0–3 (0–1),
Kolozsvári Olimpia–Borgóprundi Heniu 1–0 (1–0).

A bajnokság élmezőnye: 1. Kolozsvár 24 pont/8 meccs, 1. Kisbecskerek 21/8, 2. Székelyudvarhely 20/9.