Az előny a Sepsi OSK-nál volt, hárommal válaszolt az ellenlábas

Józsa Csongor 2024. február 04., 17:50

Az idegenbeli vereséget követően ezúttal a Sepsi Arénában maradt alul a háromszéki együttes. Megérezte vezéregyénisége hiányát a csapat az Universitatea Craiova ellen.

Nem sikerült otthon javítani Fotó: Pinti Attila

Vasárnap délután a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának huszonnegyedik játéknapján a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK az Universitatea Craiovát látta vendégül. A kezdő sípszó előtt a piros-fehérek csapatkapitánya, Niczuly Roland egy speciális mezt kapott az elnöktől, Diószegi Lászlótól, melynek a hátán 200 állt. A hálóőrnek a vasárnapi volt a kétszázadik élvonalbeli meccse a klubnál.

Teljesen átalakította kezdőcsapatát a vendégek edzője, hét olyan játékosnak szavazott bizalmat Ivaylo Petev, akik a legutóbbi, FCSB elleni meccsen cserék voltak, vagy nem is játszottak. Túloldalt a hazaiak meghatározó játékosa, Marius Ștefănescu a lelátóról figyelte az eseményeket – sárga lapos eltiltását töltötte le.

A 7. percben egy szögletet követően Silva közelről pöccintette be, a partjelző leshelyzetet jelzett, amelyet ötperces várakozást követően a VAR-rendszer is megerősített. Erőteljesebben kezdett az oltyán együttes, már az ellenfele térfelén letámadott, próbálta megszerezni a labdákat, így nem igazán engedte kibontakozni a sepsiszentgyörgyieket.

A játékrész második felében azért már nem volt olyan erős a Craiova szorítása, így fokozatosan átvette a kezdeményezést a Sepsi OSK. A 28. percben egy szabadrúgást követően Ninaj volt közel, hogy megszerezze a vezetést.

A 33. percben Debeljuh meglőtte első gólját a piros-fehéreknél, a vendégek labdakihozatalát Ninaj fülelte le, a játékszer épp a horvát csatárhoz pattant, aki a tizenhatosra belépve elgurította a kapus mellett (1–0).

Öt percre rá duplázhatott volna, közelről a hálóőrbe bombázta.

Az első felvonás hosszabbításában jött az egyenlítés, egy beívelésnél nem tudott felszabadítani a védősor, az ötös sarkánál ólálkodó Markovi fejjel bólintott a rövid felsőbe (1–1).

A pihenőt követően hasonló volt a játék képe, az elejét ismét megnyomta az Universitatea, Kovács István az 55. percben a tizenegyes pontra mutatott Markovic buktatását követően. A VAR-rendszer közbeavatkozásra viszont láthatta a sípmester, hogy épp fordítva történt a szabálytalanság, a támadó lépte le a védőt.

Lassan a Sepsi OSK újból visszavette a kezdeményezést, Matei remek helyzetből lőtt mellé.

A 73. percben újból a VAR-é volt a főszereplő, pár pillanattal korábban Oțelită rántotta le Mitriță-t a tizenhatoson belül. Kovács előzően nem ítélt büntetőt, a felvételek visszanézése után igen. Koljic magabiztosan értékesítette (1–2).

Bár próbálkozott Bernd Storck csapata, tíz percre rá a vendégek lezárták a meccset, Crețu huszonkettőről kilőtte a jobb alsót (1–3).

A végjátékban a frissen beáll cserék sem hoztak újdonságot a Sepsi OSK játékába – sőt, az ellenlábas volt közelebb a negyedik találata megszerzéséhez –, így az Aradi UTA elleni vereséget követően ezúttal hazai környezetben kaptak ki. A folytatás sem könnyű: kiszállás az FCSB-hez, aztán a címvédőt, a Konstancai Farult fogadják.

Labdarúgó Szuperliga, alapszakasz, 24. forduló:

Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Univeristatea Craiova 1–3 (1–1).
Sepsi Aréna, vezette: Kovács István.
Gólszerzők: Gabriel Debeljuh (33.), illetve Jovan Markovic (45+1.), Elvir Koljic (73.), Alexandru Crețu (83.).
Sepsi OSK: Niczuly – Oteliță (Popsa. 86.), Ninaj, Ciobotariu, Ștefan (Bălașa, 86.) – Rodriguez (Aganovic, 63.), Păun – Gheorghe (Varga K., 63.), Matei, Kallaku (Safranko, 86.) – Debeljuh. Edző: Bernd Storck.
U Craiova: Lazar – Vlădoiu, Zajkov, Silva (Maldonado, 46.), Căpățână – Crețu, Mateiu – Danciu (Baiaram, 46.), Anzor (Cîmpanu, 59.), Mitriță (Badelj, 87.) – Markovic (Koljic, 65.). Edző: Ivaylo Petev.