Az egyenlítés összejött, de két pontot elbukott a fővárosban a Kolozsvári CFR

Horváth Bálint Ottó 2023. október 08., 23:50 utolsó módosítás: 2023. október 08., 23:57

Értékes pontokat veszített az utolsó előtti helyen álló Bukaresti Dinamo vendégeként a Kolozsvári CFR, amely 1–1-es döntetlent játszott a labdarúgó Szuperliga 12. fordulójában.

Korábbi felvétel Fotó: Facebook/UTA Arad

A bukaresti Nemzeti Arénában rendezett vasárnap esti mérkőzés elején veszélyesebben játszott a Dinamo, Hakim Abdallah lövésénél Sava védett, kevéssel ezután pedig meg is szerezték a vezetést a madagaszkári csatár góljával, aki ezúttal pontosabb volt a befejezésnél.

Közben a CFR már a 8. percben elveszítette csapatkapitányát, Mario Camorát, akit sérülés miatt le kellett cserélni. Ezután a kolozsváriak uralták a játékot, de a támadásaik erőtlenek voltak, így nem tudták feltörni a hazai védelmet, és csak kisebb lehetőségekig jutottak.

Aztán a második félidő elején a CFR nyomás alá helyezte a Dinamo kapuját, Deac és Mogoș helyzetei még kimaradtak. Sokat viszont nem kellett várni az egyenlítő találatra, az 58. percben Bîrligea lőtt a hálóba, és visszahozta a meccsbe a vendégcsapatot. Ez azonban ösztönzőleg hatott a fővárosiakra, akik közelebb voltak ahhoz, hogy visszaszerezzék az előnyt, de Costin és Abdallah rontottak a kapu előtt.

A végén hajszolta a győztes gólt a CFR, ezt Mogoș és Betancor távoli próbálkozásainál meg is szerezhette volna, de a hazaiak kapusa mindkétszer menteni tudott. Így maradt az 1–1-es döntetlen, ami miatt Andrea Mandorlini vezetőedző együttese három pontos hátrányba került az éllovas FCSB mögött.