
Vasárnap este Anglia az utolsó találkozóját játszotta az Európa-bajnokság előtt, Romániát látta vendégül Middlesbrough-ban. A hazaiak nélkülözték a Bajnokok Ligája döntőjében szereplő két klub, a Manchester City és a Chelsea labdarúgóit – a szövetségi kapitányuk, Gareth Southgate döntése szerint ezen játékosoknak kijárt még a pihenő. A kezdőcsapatba is inkább olyanokat nevezett, akiket jobbára a cserepadon ha láthatunk a kontinenstornán.
Túloldalt Mirel Rădoi számára ez volt a tizenkettedik mérkőzés a románok kispadján, kissé felforgatta a csapatát a legutóbbi, Grúzia elleni 2–1-es vereséget követően: három támadóval indította a csatát, valamint a Kolozsvári CFR labdarúgója, Alexandru Păun első meccsét játszotta a nemzeti együttesben.
Ami az egymás elleni eredményeket illeti, jól álltak a vendégek – igaz, legutóbb 2000-ben néztek farkasszemet – legutóbb 1970-ben nyertek az angolok, azt követően három román győzelmet és három döntetlent jegyeztünk.
Az angolok ragadták meg az elején a kezdeményezést, többet adogattak mezőnyben, mégis az első helyzet Marin előtt adódott, tízről lőtte rá, magabiztosan védte a kapus. A román védelem jól állta a sarat, pedig egyre nagyobb volt a nyomás.
Sőt, a második kapura tartó lövést is a vendégek jegyezték, a 30. percben Păun küldte rá húszról, ez sem okozott túl nagy gondot a hálóőrnek. Válaszképp nyolc minutum alatt kétszer is a felső lécen csattant a labda, előbb Calvert-Lewin fejese, aztán Sancho próbálkozása. A pihenő előtt egy szép támadást követően Soerescu lőtte kapura, lábbal védte ezt Johnstone.
A második felvonás elején fennebb tolta a sorait a román csapat, két apróbb helyzetet rögtön ki is alakítottak. Az angoloknál a csapatkapitányi karszalagot viselő Rashford veszélyeztetett.
A 68. percben a frissen beállt Căpușă buktatta a tiznehatoson belül Grealish-t, a büntetőt Rashford a jobb alsóba lőtte (1–0).
Akár egyenlíthetett volna az ellenfél, Camora beadását Cicăldău szúrta rá, ezt még egy védő blokkolta, a kipattanót Ivan az ötösről lőtte rá, bravúrral védte a kapus.
A 78. percben újabb tizenegyeshez jutottak a hazaiak, ezúttal Chiricheș szabálytalansága után. J. Hemderson lövését Niță hárította. Pár pillanatra rá Chiricheș javított, a gólvonalról rúgta ki a labdát.
A románok a végjátékban próbálkoztak, de nem tudtál feltörni az egyébként sokat hibázó védelmet.
Az 1–0-ás végeredmény jól mutat, kisebb gyógyírt jelent Romániának a kis csapatokkal szembeni sorozatos vereségek után, de nem szabad elfejteni, hogy Anglia keretének nagy része nem is lesz ott a hamarosan kezdődő Európa-bajnokságon.
Négy erdélyi együttes lesz érdekelt a közös magyar-román jégkorong-bajnokság, az Erste Liga új idényben, miután a Háromszéki Ágyúsok is csatlakoztak a mezőnyhöz. A lebonyolítás érdemben nem változik.
A Sepsi OSK stadionjában rendezi meg a Kolozsvári U a soron következő hazai európai kupamérkőzését. A kincses város klubvezetése hivatalosan is bejelentette, hogy az Untold fesztivál miatt kénytelen költözni.
Egy huszonkét éves juhász holttestét találták meg a Málnáshoz közeli erdőben hétfőn délben. Az ügyben az ügyészség felügyeletével folyik a nyomozás.
Nem rendezik meg idén a Közösségi Párbeszéd Tábort, amelyet a tavalyi induláskor a szervezők a Tusványos egyfajta alternatívájaként, ugyanakkor nem ellenrendezvényként hirdettek meg.
Alapjaiban megrázta a romániai szociális ellátórendszert a Bihar megyében engedélyek nélkül működtetett menhelyek körüli, a szervezett bűnözés elleni ügyészség eljárása nyomán kirobbant botrány. A Krónika helyszíni riportja.
Hárman nyitottak tüzet egy lakóház udvarán tartózkodókra, rendőrség szerint bérgyilkossági kísérlet történt. Újra friss levegőt szívhat Nagybánya egykori polgármestere, Cătălin Cherecheș.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!