Hirdetés

Az angolok az egyik büntetőjüket belőtték a románok ellen

A két csapatkapitány harcát Rashford nyerte
Fotó: Agerpres/EPA

2021. június 06., 21:07

Nem játszott alárendelt szerepkört a román labdarúgó-válogatott az Eb-re hangoló Anglia ellen. A győzelmet azért a házigazdák megkaparintották.

2021. június 06., 21:07

Vasárnap este Anglia az utolsó találkozóját játszotta az Európa-bajnokság előtt, Romániát látta vendégül Middlesbrough-ban. A hazaiak nélkülözték a Bajnokok Ligája döntőjében szereplő két klub, a Manchester City és a Chelsea labdarúgóit – a szövetségi kapitányuk, Gareth Southgate döntése szerint ezen játékosoknak kijárt még a pihenő. A kezdőcsapatba is inkább olyanokat nevezett, akiket jobbára a cserepadon ha láthatunk a kontinenstornán.

Hirdetés

Túloldalt Mirel Rădoi számára ez volt a tizenkettedik mérkőzés a románok kispadján, kissé felforgatta a csapatát a legutóbbi, Grúzia elleni 2–1-es vereséget követően: három támadóval indította a csatát, valamint a Kolozsvári CFR labdarúgója, Alexandru Păun első meccsét játszotta a nemzeti együttesben.

Ami az egymás elleni eredményeket illeti, jól álltak a vendégek – igaz, legutóbb 2000-ben néztek farkasszemet – legutóbb 1970-ben nyertek az angolok, azt követően három román győzelmet és három döntetlent jegyeztünk.

Az angolok ragadták meg az elején a kezdeményezést, többet adogattak mezőnyben, mégis az első helyzet Marin előtt adódott, tízről lőtte rá, magabiztosan védte a kapus. A román védelem jól állta a sarat, pedig egyre nagyobb volt a nyomás.

Sőt, a második kapura tartó lövést is a vendégek jegyezték, a 30. percben Păun küldte rá húszról, ez sem okozott túl nagy gondot a hálóőrnek. Válaszképp nyolc minutum alatt kétszer is a felső lécen csattant a labda, előbb Calvert-Lewin fejese, aztán Sancho próbálkozása. A pihenő előtt egy szép támadást követően Soerescu lőtte kapura, lábbal védte ezt Johnstone.

A második felvonás elején fennebb tolta a sorait a román csapat, két apróbb helyzetet rögtön ki is alakítottak. Az angoloknál a csapatkapitányi karszalagot viselő Rashford veszélyeztetett.

A 68. percben a frissen beállt Căpușă buktatta a tiznehatoson belül Grealish-t, a büntetőt Rashford a jobb alsóba lőtte (1–0).

Akár egyenlíthetett volna az ellenfél, Camora beadását Cicăldău szúrta rá, ezt még egy védő blokkolta, a kipattanót Ivan az ötösről lőtte rá, bravúrral védte a kapus.

A 78. percben újabb tizenegyeshez jutottak a hazaiak, ezúttal Chiricheș szabálytalansága után. J. Hemderson lövését Niță hárította. Pár pillanatra rá Chiricheș javított, a gólvonalról rúgta ki a labdát.

A románok a végjátékban próbálkoztak, de nem tudtál feltörni az egyébként sokat hibázó védelmet.

 

Az 1–0-ás végeredmény jól mutat, kisebb gyógyírt jelent Romániának a kis csapatokkal szembeni sorozatos vereségek után, de nem szabad elfejteni, hogy Anglia keretének nagy része nem is lesz ott a hamarosan kezdődő Európa-bajnokságon.

Labdarúgó barátságos mérkőzés:

Anglia–Románia 1–0 (0–0)

Riverside-stadion, Middlesbrough, vezette: Tiago Martins (portugál).
Gólszerző: Marcus Rashford (68., büntetőből).
Anglia: Johnstone – Godfrey, White, Mings, Shaw – Grealish, Phillips, Ward-Prowse – Rashford, Calvert-Lewin, Sancho. Szövetségi kapitány: Gareth Southgate. Játszottak még: J. Henderson, Rice, Bellingham, Trippier, Lingard, Watkins.
Románia: Niță – Sorescu, Nedelcearu, Chiricheș, Camora – Stanciu, Marin, Cicâldău – Ivan, Alibec, Păun. Játszott még: Căpușă, Hagi, Budescu, Băluță, Rus. Szövetségi kapitány: Mirel Rădoi.
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Kovásznai siker Csíkszentsimonban, de még nyílt maradt a párharc

Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.

Anderson Ceará mégsem lesz az FCSB játékosa – reagált az FK Csíkszereda elnöke

Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.

Székelyhon

Elpusztított egy lovat és jött a tehénért is a behemót medve, amikor kilőtték

Kilőttek azt a medvét Gyergyószárhegy községben péntek hajnalban, amelyik az elmúlt napokban több alkalommal visszatért egy esztenához és haszonállatokat pusztított el.

`
Krónika

Tanasă most éppen nem a magyaroknak ment neki

Kettős mérce alkalmazásával vádolta meg a Nemzeti Liberális Pártot (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetséget (USR) a magyarellenes kirohanásairól hírhedtté vált Dan Tanasă, a szélsőjobboldlai Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) képviselője.

Krónika

Nyugdíj mint magánügy: rekordok és tévhitek a harmadik pillér körül

Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.

Főtér

Száz nyestbőrrel a batyujában akart beutazni Romániába egy ukrán állampolgár – hírmix

Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.

Ez is érdekelheti
Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!