Átállt egy új játékstílusra, idegenből szállította a győzelmet a Marosvásárhelyi SE

Horváth Bálint Ottó 2023. november 11., 08:05 utolsó módosítás: 2023. november 11., 08:20

Egymás után a harmadik mérkőzését nyerte meg a Marosvásárhelyi SE a labdarúgó 3. Liga 9-es csoportjában, miután a 12. forduló pénteki játéknapján 3–0-ra győzte le idegenben a Kudzsiri Metalurgistult.

Folytatja a felzárkózást a marosvásárhelyi csapat Fotó: Haáz Vince

Kiválóan kezdődött a találkozó a vásárhelyiek számára, a csapatkapitány, Răzvan Greu már a második percben betalált büntetőből. A második félidőben Greu duplázott, majd Clinton Osei is betalált, így végül a bordó-fehérek magabiztos győzelmet zsebeltek be.

„Boldog vagyok, hogy a fiúknak sikerült rövid idő alatt átállni egy új játékstílusra és begyűjtöttük a munkánk gyümölcsét. Képesek labda nélkül is dolgozni azokban a játékrészekben, amikor az ellenfél nyomást gyakorolt ránk. Érzem, hogy jó a hangulat, nagyon fontos a labdarúgásban a pozitív mentalitás és az önbizalom. Gratulálok mindenkinek a klubból, aki segíti a munkánkat” – nyilatkozta a kudzsiri mérkőzés után Flavius Sabău, a Marosvásárhelyi SE vezetőedzője a klub közösségi oldalának.

Egymás után a harmadik győzelmével a marosvásárhelyi csapat folytatja a felzárkózást, egy pontra megközelítette a tabellán előtte álló Gyulafehérvári Unireát, és megőrizte esélyét a felsőházi rájátszásba jutásra.