Bernd Storck vezetőedző nem számít Mihai Bălașa szolgálataira, ezért a 29 éves román védő új együttesnél kezdi meg az új szezont. 2022 óta erősítette a piros-fehéreket, összesen 67 tétmeccsen viselte a Sepsi OSK mezét. Szintén távozik az együttestől Mario Rondón, aki a német szakember érkezésével egyre kevesebb játéklehetőséget kapott. A venezuelai támadó 78 összecsapás alatt 13 gólt és 3 gólpasszt jegyzett.
Jövőre már nem a keret tagja Andres Dumitrescu, aki eredetileg a Slavia Praha játékosa, kölcsönben játszott az OSK-nál az idény végéig.
Korábbi nyilatkozatában már említette Bernd Storck, hogy nem hosszabbítják meg Jonathan Rodríguez szerződését sem, így a rutinos argentin június 30-a után szabadon igazolhatóvá válik. Két éve került a háromszékiekhez, azonban maradandót nem sikerült alkotnia.
A távozók sorát gyarapítja Adnan Aganović, aki négy szezont töltött a Sepsi OSK-nál.
A közönségkedvenc horvát középpályás 156 tétmeccsen lépett pályára, karrierje során egyetlen gárdánál sem játszott ennyi találkozón.
14 góllal és 16 gólpasszal segítette a csapatát, egyelőre egyetlen másik klubbal sem hozták szóba.
A támadóharmadot erősítette Varga Roland és Pavol Šafranko, azonban egyikük szerződését sem hosszabbítják meg. Varga 53 találkozón hétszer volt eredményes, míg Šafranko 153 mérkőzésen 32 alkalommal talált be.
Az összes játékosnak lejárt a szerződése, így pénzt nem kap értük a Sepsi OSK, szabadon igazolhatóvá váltak.
Lezárult a divízió I/B jelű jégkorong-világbajnokság Románia számára. Az utolsó meccsen Császár remekelt, 4–1-re nyertek a mieink Dél-Korea ellen, így éremmel térhetnek haza.
Matematikailag is bebiztosította feljutását a labdarúgó Szuperligába a Vajdahunyadi Corvinul, miután a 2. Liga felsőházi rájátszásának 8. fordulójában 2–0-ra legyőzte az FC Voluntari együttesét.
Bírálta kedden az RMDSZ-t a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion, amiért a szövetség képviselői és szenátorai nem szavazták meg a kormány elleni bizalmatlansági indítványt.
Bírálta kedden az RMDSZ-t a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion, amiért a szövetség képviselői és szenátorai nem szavazták meg a kormány elleni bizalmatlansági indítványt.
Nem történt meglepetés az Ilie Bolojan vezette, a PSD kilépése óta kisebbségben kormányzó kabinet ellen benyújtott bizalmatlansági indítvány keddi szavazásán: a parlament két háza 281 támogató szavazattal megszavazta a kormánybuktató indítványt.
Miért ad fizetést az állam a premontrei apátnak, miközben a nagyváradi önkormányzat kilakoltatja? Miként lett a templomból iskola? Elmagyarázzuk bővebben és rövidebben is.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!