Az 57 éves olasz szakvezető játékosai remek produkciókkal örvendeztették meg az értük szorítókat az elmúlt másfél hétben.
Előbb a június 4-i első körben nagy meglepetést okozva 1-0-ra legyőzték az angolokat a Puskás Arénában a hivatalosan zárt kapus, de több mint 30 ezer gyerek előtt rendezett találkozón, majd összességében jó játékkal 2-1-es vereséget szenvedtek az Eb-címvédő olaszok vendégeként.
Ezután múlt szombaton 1-1-es döntetlent játszottak a majdnem telt házas Puskás Arénában a németekkel, ennek köszönhetően pedig az előzetes várakozásokat felülmúlva, négy ponttal a 3. csoport második helyén állnak féltávnál.
A legnagyobb kérdés változatlanul az, hogy a magyar futballisták milyen állapotban vannak azután, hogy egy hét leforgása alatt három ilyen magas színvonalú meccset kellett lejátszaniuk a világ élvonalába tartozó együttesekkel.
Az angolok ráadásul vélhetően nagyon motiváltan készülnek a Wolverhamptonban sorra kerülő keddi ütközetre, mivel minden bizonnyal szeretnének azonnal visszavágni a budapesti vereségért, valamint első győzelmüket szerezhetik ebben a Nemzetek Ligája-kiírásban.
A magyar válogatott szövetség Twitter-oldalának híre szerint a sárga lapjai miatt egy meccsről eltiltott kapus, Gulácsi Péter nem utazik el a válogatottal a szigetországba, míg Sallói Dániel visszatér az egyesült államokbeli klubcsapatához, a Sporting Kansas Cityhez, így ő sem lesz ott Wolverhamptonban.
Ami a román labdarúgó-válogatottat illeti, továbbra sem lehetnek elégedettek, mivel a B divízió 3. csoportjának utolsó helyén állnak. Előbb Montenegró vendégeként kaptak ki 2–0-ra, majd a bosnyákok otthonában 1–0-ra.
Az első hazai összecsapásukat a finnek ellen játszották, ahol szoros összecsapáson ugyan, de sikerült győzniük 1–0-ra. Ezzel a sikerrel egy pontra megközelítették a montenegrói és a finn válogatottat, valamint a bosnyákok is csupán kettővel előzik meg őket.
A román válogatott keretéből senki nem maradt ki sérülés, vagy eltiltás miatt.
Edward Iordănescu szövetségi kapitány számít a két Sepsi-játékos, Nicolae Păun és Marius Ștefănescu szolgálataira is.
A hazaiak rendkívül motiváltak, elmondták, hogy a finnek elleni siker hatalmas löketet ad számukra, így magabiztosan vágnak neki a Montenegró elleni mérkőzésnek.
A magyar és a román válogatott egyaránt kedd este lép pályára, 21.45-től rendezik az összecsapásokat. Előbbi Anglia vendégeként, utóbbi hazai pályán Montenegró ellen kell bizonyítson.
Újabb nagy lépést tett a feljutás felé a háromszéki klub, miután győzni tudott az eddig veretlen Vajdahunyadi Corvinul otthonában. Ovidiu Burcă csapata ezzel megtartotta ötpontos előnyét az üldözők előtt, valamint felzárkózott az éllovasra.
„Senkit nem érdekel, mennyit dolgozol, csak hogy nyersz vagy veszítesz” – vallja Péter Róbert, a Csíkszeredai Sportklub vezetőedzője. A szakemberrel az embert próbáló szezon tanulságairól, a szakmai háttérmunkáról és a jövő építéséről beszélgettünk.
Rendőröket riasztottak egy összetűzéshez csütörtök este a Maros megyei Felsőrépán, de nemhogy csillapodott volna a helyzet, hanem még inkább eldurvult.
Folyamatos az érdeklődés a levélszavazás iránt Magyarország kolozsvári főkonzulátusán, ahol ezekben a napokban egymást váltják azok az erdélyi magyar választópolgárok, akik személyesen szeretnék leadni voksukat a magyarországi országgyűlési választáson.
A húsvét manapság sokak számára pusztán kulturális, családi összejövetellé, vakációzássá, hosszú hétvégévé vált, holott a kereszténység legnagyobb ünnepéről van szó, amelynek lényege a szenvedés, a halál és az élet az összefonódása.
További hírek: a Lia Savonea vezette legfelső bíróság beperelte a kormányt, 2 milliárd lejt követelnek, egy falusi vegyesboltban pedig kábítószert lehetett vásárolni pult alól.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!