„Nagyon nehéz volt a találkozó vége, a finnek nagyon akarták azt az egy pontot. Nagyon örülök, hogy a játékosaim végig koncentráltak és sikerült győzelmet aratnunk. Úgy gondolom erre a sikerre volt szükségünk, ez már kellő önbizalmat adhat a folytatáshoz” – kezdte az értékelést a 43 éves román szövetségi kapitány.
A rutinos szakember hozzátette, hogy a hét nap alatt lejátszott három összecsapás nagyon fárasztó, de még így is látszik, hogy mennyit fejlődtek ez idő alatt.
„Nagyon jól teljesített ma a csapat, folytatni fogjuk a munkát és nem adjuk fel. Hosszú út áll még előttünk, sok mindenben kell még javulnunk. A kihagyott büntetőnél száz százalékban az én döntésem volt, hogy ki végezze el a tizenegyest.
– mondta Edward Iordănescu.
„Nehezen indult az összecsapás, hiszen két játékosunk orra is vérezni kezdett. Kissé meglepetten néztük az eseményeket, mivel váratlanul ért ez az egész.
– mondta a románok szövetségi kapitánya.
A finnek elleni összecsapást követően megszólalt Răzvan Marin is. A Cagliari játékosa elmondta, hogy nehéz volt feldolgozni a montenegrói vereséget, azonban nagyon örül, hogy sikerült kilábalni a gödörből és győzelmet arattak. Elégedettek a teljesítményükkel és még keményebben fognak dolgozni, hogy minél előkelőbb helyen végezzenek a csoportban.
A románok a győzelem ellenére még mindig az utolsó helyen állnak a B divízió 3. csoportjában, egy ponttal a finnek és Montenegró mögött.
Legközelebb ismét hazai pályán játszanak, az ellenfél Montenegró lesz, amely ellen 2–0-s vereséget szenvedtek pár napja. Az összecsapást kedden rendezik, 21.45-től.
Összeült a Román Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága, szerdán több ügyben is döntést hozott: az FK Csíkszereda vezetőedzője, Ilyés Róbert kiállítását is elbírálták. A Bukaresti Rapid szurkolói rasszista megnyilvánulásai miatt súlyos büntetést kapott.
A Gyergyói Hoki Klub lezárta a Csíkszeredai Sportklub elleni Erste Liga-negyeddöntőt. Hétfőn este a Vákár Lajos Műjégpályán a címvédő 4:0-s összesítéssel jutott az elődöntőbe, míg a kék-fehérek pontot tettek az idényre.
Két ember életét vesztette egy közúti balesetben a Kovászna megyével szomszédos Buzău megyében, miután egy személyautó és egy haszongépjármű összeütközött.
Tragikus hirtelenséggel elhunyt Schwartz Róbert, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) országos alelnöke – közölte kedden Facebook-oldalán a szervezet.
Politikai és jogi lépéseket helyezett kilátásba Teherán Romániával szemben annak nyomán, hogy Bukarest logisztikai támogatást hagyott jóvá az Egyesült Államoknak az Irán ellen folytatott katonai fellépés keretében.
Továbbá: egy tönkretett közlekedési lámpa javítása hónapokba telik, addig mindenki vigyázzon magára. És valaki elégette a szemetét s vele szinte egy egész erdőt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!