Aligha lesz címvédés a Román Kupában, kikapott a Sepsi OSK

Sebestyén Ervin 2023. október 31., 16:55 utolsó módosítás: 2023. október 31., 17:01

A Sepsi OSK a Vajdahunyadi Corvinul otthonában lépett pályára a labdarúgó Román Kupa 2023–2024-es kiírásának csoportkörének 2. fordulójában. A vendég gárda 1–0-s vereséget szenvedett el, ezzel pedig rendkívül csekély esélyük maradt a továbbjutásra.

Későre kezdett focizni a Sepsi OSK, vereséget szenvedtek a kupában. Korábbi felvétel Fotó: Pinti Attila

Visszafogottan kezdte a kedd kora délutáni összecsapást mindkét csapat, nem rohanták le egymást. Az első tíz perc végén a hazaiak kerültek közel a gólszerzéshez, miután Lupu mehetett ziccerben, azonban Niczuly a helyén volt és hárítani tudott. Negyedóra elteltével a piros-fehérek kényszerből kellett cseréljenek, Cosmin Matei helyére Sherif Kallaku érkezett, a 32 éves játékos sérülés miatt hagyta el a pályát.

A 19. percben ismét védenie kellett a háromszékiek kapusának, ezúttal Marius Coman próbálkozhatott tizenegy méterről, azonban rosszul találta el a labdát, ami így a kapu közepébe tartott. A folytatásban igazán nagy gólszerzési lehetőség egyik fél előtt sem adódott, a játék leginkább a Sepsi OSK térfelén zajlott, a vajdahunyadiak kapuja egyáltalán nem forgott veszélyben, gól nélküli döntetlennel vonultak pihenőre.

A második félidőben felpörögtek az események, az 57. percben egy szögletből beívelt labdát Antoniu Manolache tökéletesen fejelt vissza a hosszúba, amivel szemben Niczuly is tehetetlen volt, megszerezték a vezetést a hazaiak (1–0).

Aztán a 69. minutumban Aganović próbálkozott szabadrúgásból, Lefter hatalmas bravúrral szedte ki a játékszert a jobb felsőből. Szinte azonnal helyzet alakult ki a Sepsi OSK kapuja előtt is, Lupu került ziccerbe, lövése elkerülte a kaput.

A hajrában ugyan ment előre Liviu Ciobotariu legénysége, azonban még az egyenlítés sem jött össze, a Sepsi OSK 1–0-s vereséggel folytatta a csoportkört, ezzel pedig nagyon nehéz helyzetbe kerültek a továbbjutás szempontjából. Amennyiben kedd este a Petrolul győzni tud a Chindia Târgoviște otthonában, akkor a háromszékiek címvédőként egészen biztosan kiesnek a Román Kupából.