A háromhetes, nagyrészt külföldön tartott edzőtábor és a felkészülési találkozók lejártával a csapatok immár tétmérkőzésen lépnek pályára a bajnokságban. Mindegyik klub igyekezett minél jobban felkészülni, hogy a szezon folytatására ismét formába kerüljön és az alapszakasz végére elérje kitűzött célját.
Néhány együttesnél a bajnoki szünet és a felkészülés új szakmai stábbal kezdődött. A vártnál gyengébb eredmények miatt az év elején a korábbi román szövetségi kapitány, Victor Pițurcă távozott a „tavaszi idény” pénteki nyitómeccsét játszó Universitatea Craiovától, helyére pedig ismét az a Corneliu Papură került, aki a szezon elején már vezetőedzőként tevékenykedett az oltyánoknál.
A Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK első idei ellenfele, a Nagyszebeni Hermannstadt is új szakvezetővel vág neki a szezon hátralévő részének, a távozó Eugen Neagoét Vasile Miriuță váltja, akivel megpróbálják újra elkerülni a kiesést.
A tabella végére került Jászvásári Polinál is a váltás mellett döntöttek, a Dinamo korábbi trénere, Mircea Rednic vette át Mihai Teja helyét, aki nem maradt csapat nélkül, hiszen elvállalta a sereghajtó FC Voluntari „megmentését”, amelynél az olasz Cristiano Bergodit váltotta.
A klubok a téli szünet ideje alatt több fontos változtatást eszközöltek játékoskeretükben. A bajnoki cím megszerzésére leginkább esélyes két gárda, az előző két idényben győztes, éllovas Kolozsvári CFR és az FCSB is erősített,
a két rivális vasárnap 20 órától máris megmérkőzik egymással a bajnokság idei első rangadóján.
A kolozsváriak leigazolták a román válogatott Alexandru Chipciut, illetve a tehetséges, 21 éves Denis Ciobotariut a Dinamótól, de a gólerős támadó, az egészségügyi problémái miatt szeptember óta hiányzó George Țucudean is visszatért a keretbe.
A fővárosiak megszerezték a Gaz Metan kiválósága, Darius Olaru játékjogát, és a Botoșani hátvédje, Andrei Miron is hozzájuk szerződött. Mellettük még az Universitatea Craiova sem mondott le a bajnoki címről, az Astra Giurgiut pedig decemberben az adósságok miatt hárompontos büntetéssel sújtották, így nehezebb helyzetből várja a folytatást.
A playoffbeli helyüket nagymértékben bebiztosított együttesek mögött nagy küzdelem várható a felsőházi rájátszást érő utolsó helyekért.
A Viitorul a téli szünet előtt teret veszített, lecsúszott a hatodik helyre, a felsőházi helyét a bajnokság eleje óta megőrző Medgyesi Gaz Metan mögé, így komolyan meg kell dolgoznia a playoffba jutásért. Az évek óta a felsőházat célzó FC Botoșani lemaradása alig két pont a tengerpartiakhoz képest, és az alapszakasz végén minden esélye megvan arra, hogy bekerüljön az első hat közé.
A tabella alsó részében még a Dinamónak és a Sepsi OSK-nak van némi esélye arra, hogy bejusson a felsőházba. A fővárosiak és a háromszékiek azonos pontszámmal állnak, hét egységnyire vannak a hatodik pozíciótól. A többi csapat viszont már kizárólag a bennmaradásért küzdhet a tavaszi szezon során.
Labdarúgó 1. Liga, 2019–2020-as szezon, alapszakasz, 23. forduló
| 2020. 01. 31., 20:00 | Universitatea Craiova | Medgyesi Gaz Metan | 3–1 |
| 2020. 02. 01., 13:00 | Academica Clinceni | FC Voluntari | 1–2 |
| 2020. 02. 01., 15:00 | Nagyszebeni Hermannstadt | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK | 2–2 |
| 2020. 02. 01., 20:00 | Bukaresti Dinamo | Astra Giurgiu | 2–0 |
| 2020. 02. 02., 17:00 | Chindia Târgoviște | FC Botoșani | 0–1 |
| 2020. 02. 02., 20:00 | Kolozsvári CFR | FCSB | 1–0 |
| 2020. 02. 03., 20:00 | Jászvásári Poli | FC Viitorul | 1–2 |
Labdarúgó 1. Liga, 2019–2020-as szezon, alapszakasz
| M | GY | D | V | GK | P | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. | Kolozsvári CFR | 26 | 15 | 7 | 4 | 51–16 | 52 |
| 2. | Universitatea Craiova | 26 | 14 | 4 | 8 | 41–28 | 46 |
| 3. | FC Botoșani | 26 | 12 | 9 | 5 | 36–30 | 45 |
| 4. | FCSB | 26 | 13 | 5 | 8 | 37–29 | 44 |
| 5. | Medgyesi Gaz Metan | 26 | 12 | 7 | 7 | 34–30 | 43 |
| 6. | Astra Giurgiu* | 26 | 13 | 6 | 7 | 38–29 | 42 |
| 7. | FC Viitorul | 26 | 11 | 7 | 8 | 44–29 | 40 |
| 8. | Bukaresti Dinamo | 26 | 10 | 4 | 12 | 37–41 | 34 |
| 9. | Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK | 26 | 7 | 12 | 7 | 30–26 | 33 |
| 10. | Chindia Târgoviște | 26 | 6 | 7 | 13 | 29–47 | 25 |
| 11. | Nagyszebeni Hermannstadt | 26 | 5 | 10 | 11 | 26–44 | 25 |
| 12. | Jászvásári Poli | 26 | 5 | 7 | 14 | 26–40 | 22 |
| 13. | Academica Clinceni | 26 | 4 | 10 | 12 | 30–47 | 22 |
| 14. | FC Voluntari | 26 | 5 | 5 | 16 | 22–45 | 20 |
Már nem Kevin Constantine a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapatának vezetőedzője – a hírt a Székely Sportnak maga az amerikai szakember erősítette meg.
A Sepsi OSK Voluntari felett aratott 2–1-es győzelme nemcsak örömre, de bizakodásra is okot adott Diószegi László klubelnöknek, aki a szezon során először úgy nézhet rá a bajnoki tabellára, hogy csapata a felsőházi rájátszást érő 5. helyet foglalja el.
Egy adósság miatt keletkezett konfliktusban vesztette életét egy 47 éves Hargita megyei férfi, miután egy 21 éves mikóújfalusi fiatal késsel szívtájékon szúrta. Az áldozat még autóba szállt, hogy hazamenjen, de útközben elvérzett.
„Ha elkezdjük tanulmányozni az idén 800 éves Naphimnuszt, azon keresztül megközelíthető Szent Ferenc lelkülete, a ferences lelkiség” – mondta el a Krónikának Urbán Erik, a Kisebb Testvérek Szent István Királyról elnevezett Rendtartományának vezetője.
Igencsak nehéz kérdésekre kell válaszolniuk azoknak, akik szeretnének román állampolgárok lenni – erre világított rá Dominic Fritz temesvári polgármester.
További híreink: négy év börtönre ítélték „a nagy matematikusnak” kampányoló manelistát, de meglépett, a településekre bemerészkedő medvéket pedig ezentúl azonnal ki lehet lőni.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!