Régi-új edzővel vág neki a következő idénynek a Székelyudvarhelyi FC, a csapatot korábban két alkalommal is irányító Demény Norbert ült le a kispadra. Az edzések hétfőn délben kezdődtek, a csapat közösségi oldalán pedig öt játékost jelentettek be eddig a felsőházi rájátszást megcélzó együttesnél.
Az előző idényben alapembernek számító Györgyi Arthur, Bara Levente és Simó Csongor is hosszabbított, illetve a fiatal Tordai Tamás is marad, míg visszatért Székelyudvarhelyre Bálint Rajmond, aki az előző bajnokságban feljutott a 2. Ligába a Nyárádtői Unireával.
„Nagy mozgás van a csapaton belül, a Székelyföld Labdarúgó Akadémiától is kell még érkezzenek játékosok. Sikerült megegyeznünk a csapat gerincével, így a már korábban bejelentettek mellett
– árulta el a Székely Sport megkeresésére László Zsolt, az SZFC csapatmenedzsere.
„Erős csapatunk lehet, 95 százalékban magyarajkú játékosok lesznek a keretben.
Az Iskolás Sportklubbal is tovább folyik az együttműködésünk, így tőlük Jakab Zalánra, Fosztó Mátéra, Hadnagy Zalánra és Opra Botondra továbbra is számítunk. Velünk edz ifj. Botorok János, Ketesdi Nimród és Szakács Szilárd is, illetve várunk még egy kapust” – sorolta a csapatmenedzser.
A szakmai stábban viszont komoly változás történt, hiszen Lucian Nicolau vezetőedző helyét a székelyudvarhelyi Demény Norbert vette át, Antal Szilamér lett az erőnléti edző, míg távozott Mitra Szilárd másodedző is. „Marosvásárhelyre, a VSK-hoz hívták, ahol korábbi vezetőedzőnk, Mihai Ianc irányít, és ragaszkodott, hogy Szilárd legyen a segédje. Ezúton is szeretném megköszönni az elmúlt négy és fél évet Mitrának, a jelenléte és száz százalékos odaadása nagyon fontos volt számunkra, alappillére volt a csapatnak.
Számos sikert értünk el közösen. Hamarosan megszerzi a B licencet, szerintem ő még visszatér egyszer vezetőedzőként Székelyudvarhelyre, fogunk még együtt dolgozni.
– mondta László Zsolt.
A csapatmenedzser kiemelte, hogy még biztosan lesznek új érkezők az SZFC-hez, és amint szerződést kötöttek velük, érkezik a bejelentés.
Alig van távozó a keretből, hiszen hat játékos nem található meg a tavalyi keretből: Marucza Csanád, Antal Barna, Leonard Vlasa, Matei Licșor, Denis Calo és Șerban Sergiu. „A magja megmaradt a csapatnak, ez nagyon örvendetes, de a teljesítményre is egy lapáttal rá kell rakjunk.
Továbbá örvendünk, hogy hamarosan a felkészülési lehetőségünk is jobb lesz, amint a műgyepes pályán kész lesz az új játékfelület” – tette hozzá.
A tervek szerint az első felkészülési mérkőzést jövő pénteken, július 26-án az FK Csíkszereda 2. ligás együttesével játssza a Székelyudvarhelyi FC, illetve a bajnokság rajtja előtti hétvégén játszanak a Marosvásárhelyi VSK-val. A többi felkészülési meccs függ attól, hogy milyenre sikeredik az SZFC kupakalandja, ami július 31-én kezdődik.
Teljesen érthető módon csalódottan nyilatkozott a Sepsi OSK vezetőedzője, miután csapata vereséggel kezdte az évet, 3–2-re kikapott az Unirea Slobozia vendégeként.
Székelyföldi győzelmekkel zárult a Hargitafürdőn megrendezett, Románia legjobb alpesi sízői számára kiírt Hargita Kupa második versenynapja. Csütörtökön a lányok és a fiúk műlesiklását a Csíkszeredai ISK képviselői nyerték.
Előbb csak a csillagszóró, majd a karácsonyfa, végül az egész ház lángba borult – mindez percek alatt történt meg szerdán, Kászonújfaluban. A tűz egy fiatal pár és két gyermekük otthonát semmisítette meg.
Ismét drágították a benzint és a gázolajat a romániai kőolajipari társaságok, idén immár hatodjára. Az üzemanyag ára az év eleje óta több mint 30 banival emelkedett.
Keményen nekirontott az RMDSZ-nek Călin Georgescu, az érvénytelenített elnökválasztás első fordulóját megnyerő szélsőjobboldali elnökjelölt, miután Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a régi rendszer emberének nevezte őt.
Személyes krízis, az egyházban való csalódás, vagy intellektuális kétely következményeképpen hagyják el az emberek a vallásukat.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!