A végsőkig kellett várni, csak belőtte a Sepsi OSK

Horváth Bálint Ottó 2023. szeptember 04., 23:39 utolsó módosítás: 2023. szeptember 04., 23:55

Sokáig úgy tűnt, hogy az Aradi UTA ellen újabb pontokat veszít hazai pályán a Sepsi OSK a labdarúgó Szuperligában. Végig hajtottak a győztes gólért a piros-fehérek, és ezt a hosszabbításban meg is szerezték Aganovic mesteri szabadrúgásának köszönhetően.

Aganovic mesteri szabadrúgása három pontot ért Fotó: Pinti Attila

A mérkőzés napján derült ki, hogy egyik alapembere nélkül maradt a Sepsi OSK, Andres Dumitrescu a Slavia Prágához igazolt.

A cseh klub egy millió eurót fizetett ki érte, a háromszéki vezetőség pedig kénytelen volt elengedni.

A 22 éves balhátvéd már el is utazott új klubjához az ilyenkor szokásos egészségügyi tesztek elvégzésére, és nem is szerepelt az UTA elleni meccskeretben.

A bajnokság 8. fordulójában rendezett hétfő esti mérkőzés elején, már a 2. percben veszélyeztetett a sepsiszentgyörgyi együttes, Varga távoli lökete fölé szállt, aztán az első negyedóra lejártával Ștefănescu próbálkozása is elkerülte a kaput.

Nem tétlenkedtek támadásban a vendégek sem, folyamatosan az olasz csatárt, Coopert próbálták megjátszani, aki a hazai védők gyűrűjében tehetetlennek bizonyult, Fabry kapura lövése pedig erőtlen volt.

Az első félidő közepére magához vette a kezdeményezést a Sepsi OSK, a legnagyobb helyzetét a 33. percben alakította ki, amikor Safranko lövésénél Iacob nagyot védett. Később Varga és Ștefănescu előtt is adódtak lehetőségek, de blokkolták a lövéseiket.

Félóra sem telt el, a hazai szakvezetés máris cserét kellett végrehajtson, Bălașa lesérült, helyére pedig Aganovic állt be.

A legközelebb mégis az UTA volt a vezető találathoz, a szünet előtt Cooper a kapufát találta el.

A folytatásban is a Sepsi OSK irányította a játékot, kisebb helyzetig mégis az aradiak jutottak el, Cooper fejese azonban nem jelentett veszélyt, sokkal inkább Fabry szabadrúgása, amelynél Niczulynak kellett mentenie.

Egy óra játékot követően hazai oldalon pályára lépett a hosszú sérülés után felépült, a nyáron a Kolozsvári CFR-től igazolt horvát támadó, Gabriel Debeljuh, aki első labdaérintésével rögtön kapura fejelt.

Néhány perccel később Ninaj került nagy helyzetbe, közelről szabadon lőhetett, de a labda elakadt az UTA kapusában.

Tovább hajtott a győztes gólért a Sepsi OSK, Debeljuhnak volt még egy lehetősége, de elhibázta a befejezést.

Amikor már úgy tűnt, hogy gól nélkül ér véget a találkozó, a hosszabbításban szabadrúgáshoz jutottak a piros-fehérek, Aganovic lövése pedig védhetetlen volt.

Ez a győzelmet jelentette Liviu Ciobotariu vezetőedző csapatának, pedig a legvégén a vendégek közel voltak az egyenlítéshez, nem értették meg egymást védelemben a hazai játékosok, Stahl azonban kihagyta a hatalmas ziccert.

Videó: Orange Sport

A Sepsi OSK két hazai döntetlent követően ezúttal megszerezte a három pontot, és a bajnoki szünet előtt előrelépett a felsőházi rájátszást érő hatodik helyre.