Hirdetés

A végsőkig kellett várni, csak belőtte a Sepsi OSK

Aganovic mesteri szabadrúgása három pontot ért
Fotó: Pinti Attila

2023. szeptember 04., 23:39

Sokáig úgy tűnt, hogy az Aradi UTA ellen újabb pontokat veszít hazai pályán a Sepsi OSK a labdarúgó Szuperligában. Végig hajtottak a győztes gólért a piros-fehérek, és ezt a hosszabbításban meg is szerezték Aganovic mesteri szabadrúgásának köszönhetően.

2023. szeptember 04., 23:39

A mérkőzés napján derült ki, hogy egyik alapembere nélkül maradt a Sepsi OSK, Andres Dumitrescu a Slavia Prágához igazolt.

A cseh klub egy millió eurót fizetett ki érte, a háromszéki vezetőség pedig kénytelen volt elengedni.

Hirdetés

A 22 éves balhátvéd már el is utazott új klubjához az ilyenkor szokásos egészségügyi tesztek elvégzésére, és nem is szerepelt az UTA elleni meccskeretben.

A bajnokság 8. fordulójában rendezett hétfő esti mérkőzés elején, már a 2. percben veszélyeztetett a sepsiszentgyörgyi együttes, Varga távoli lökete fölé szállt, aztán az első negyedóra lejártával Ștefănescu próbálkozása is elkerülte a kaput.

Nem tétlenkedtek támadásban a vendégek sem, folyamatosan az olasz csatárt, Coopert próbálták megjátszani, aki a hazai védők gyűrűjében tehetetlennek bizonyult, Fabry kapura lövése pedig erőtlen volt.

Az első félidő közepére magához vette a kezdeményezést a Sepsi OSK, a legnagyobb helyzetét a 33. percben alakította ki, amikor Safranko lövésénél Iacob nagyot védett. Később Varga és Ștefănescu előtt is adódtak lehetőségek, de blokkolták a lövéseiket.

Félóra sem telt el, a hazai szakvezetés máris cserét kellett végrehajtson, Bălașa lesérült, helyére pedig Aganovic állt be.

A legközelebb mégis az UTA volt a vezető találathoz, a szünet előtt Cooper a kapufát találta el.

A folytatásban is a Sepsi OSK irányította a játékot, kisebb helyzetig mégis az aradiak jutottak el, Cooper fejese azonban nem jelentett veszélyt, sokkal inkább Fabry szabadrúgása, amelynél Niczulynak kellett mentenie.

Egy óra játékot követően hazai oldalon pályára lépett a hosszú sérülés után felépült, a nyáron a Kolozsvári CFR-től igazolt horvát támadó, Gabriel Debeljuh, aki első labdaérintésével rögtön kapura fejelt.

Néhány perccel később Ninaj került nagy helyzetbe, közelről szabadon lőhetett, de a labda elakadt az UTA kapusában.

Tovább hajtott a győztes gólért a Sepsi OSK, Debeljuhnak volt még egy lehetősége, de elhibázta a befejezést.

Amikor már úgy tűnt, hogy gól nélkül ér véget a találkozó, a hosszabbításban szabadrúgáshoz jutottak a piros-fehérek, Aganovic lövése pedig védhetetlen volt.

Ez a győzelmet jelentette Liviu Ciobotariu vezetőedző csapatának, pedig a legvégén a vendégek közel voltak az egyenlítéshez, nem értették meg egymást védelemben a hazai játékosok, Stahl azonban kihagyta a hatalmas ziccert.

Videó: Orange Sport

A Sepsi OSK két hazai döntetlent követően ezúttal megszerezte a három pontot, és a bajnoki szünet előtt előrelépett a felsőházi rájátszást érő hatodik helyre.

Labdarúgó Szuperliga, alapszakasz, 8. forduló:

Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Aradi UTA 1–0 (0–0).

Gólszerző: Aganovic (90+3.).
Sepsi: Niczuly – Oteliță, Bălașa (Aganovic, 29.), Ninaj, Ciobotariu – Păun (Gheorghe, 60.), Rodriguez, Alimi – Ștefănescu (Francisco, 80.), Varga (Debeljuh, 60.), Safranko (Rondon, 80.). Vezetőedző: Liviu Ciobotariu.
UTA: Iacob – Rodrigues, Benga (Stanciu, 77.), Stolnik, Dumitrașcu – Marku (Carp, 46.), Freitas, Fabry – Pop (Mihai, 46.), Cooper (Vucenovic, 62.), Micovschi (Stahl, 62.). Vezetőedző: Mircea Rednic.

Labdarúgó Szuperliga, 2023–2024-es szezon, alapszakasz, 8. forduló

Labdarúgó Szuperliga, 2023–2024-es szezon, alapszakasz

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Megváltoztatta a szabályzatot a szövetség, még egy évig otthon játszhat az FK Csíkszereda

Jó hírt kapott az FK Csíkszereda a Szuperliga új idényének rajtja előtt: a Román Labdarúgó-szövetség sürgősségi bizottsága módosította a versenyszabályzatát, így a csíkiak a következő szezonban is saját stadionjukban rendezhetik hazai mérkőzéseiket.

A Sepsi OSK stadionjában játssza európai kupameccsét a Kolozsvári U – hivatalos

Hivatalossá vált, hogy a Kolozsvári U a Sepsi Duna Arénában rendezi meg a július 23-án sorra kerülő nemzetközi kupamérkőzését. A két klub minden részletben megállapodott, így a kolozsvári együttes Sepsiszentgyörgyön fogadhatja ellenfelét.

Székelyhon

Részleteket közölt a meteorológiai szolgálat a holnapra várható viharról

Két sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) viharos időjárás, erős szél és jelentős mennyiségű csapadék miatt az ország több megyéjére. A riasztások kedden és szerdán lesznek érvényben.

`
Krónika

Mikes-leszármazott és Secuiana-vezető is érintett lehet a 9,2 millió lejes háromszéki büntetőügyben

Két természetes személyt és hét kereskedelmi társaságot küldött bíróság elé a Kovászna Megyei Törvényszéki Ügyészség egy több mint 9,2 millió lejes sikkasztási és pénzmosási ügyben.

Krónika

Fogyatékkal élőket kihasználó illegális otthonokra csaptak le Bihar megyében

Egy magát humanitárius szervezetnek kiadó, Jóságos szamaritánus nevű, a rászorulókat kihasználó, a nekik szánt adományokat saját célokra költő egyesület tagjaira csapott le kedden a Szervezettbűnözés- és Terrorellenes Ügyosztály (DIICOT) Bihar megyében.

Főtér

Nem engedhetjük meg magunknak, hogy kirúgjuk egymást verőfényes csütörtöki napokon

Szántai János kollégánk – aki egyben az Erdélyi Magyar Írók Ligájának elnöke is – beszéde a 15. Kolozsvári Ünnepi Könyvhét megnyitóján.

Ez is érdekelheti

Szalay duplájával nyert az FK Csíkszereda az ausztriai edzőmérkőzésén

Győzelemmel kezdte ausztriai edzőtáborának felkészülési mérkőzéseit az FK Csíkszereda. Szabó István együttese szerdán este legyőzte a szerb élvonalbeli FK Radnički Niš csapatát.

A Sepsi OSK stadionjában játssza európai kupameccsét a Kolozsvári U – hivatalos

Hivatalossá vált, hogy a Kolozsvári U a Sepsi Duna Arénában rendezi meg a július 23-án sorra kerülő nemzetközi kupamérkőzését. A két klub minden részletben megállapodott, így a kolozsvári együttes Sepsiszentgyörgyön fogadhatja ellenfelét.

Megismertük az első forduló programját, egymás után játszik a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda

A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) nyilvánosságra hozta a labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es idényének első fordulós programját. A két székelyföldi együttes, a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda egyaránt hétfőn lép pályára.

Megváltoztatta a szabályzatot a szövetség, még egy évig otthon játszhat az FK Csíkszereda

Jó hírt kapott az FK Csíkszereda a Szuperliga új idényének rajtja előtt: a Román Labdarúgó-szövetség sürgősségi bizottsága módosította a versenyszabályzatát, így a csíkiak a következő szezonban is saját stadionjukban rendezhetik hazai mérkőzéseiket.

A csapatkapitány góljával győzte le a koszovói bajnokot a Sepsi OSK

Egy vereséget követően győzelemmel folytatta felkészülését a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK. A bulgáriai Banskóban edzőtáborozó háromszéki együttes 1–0-ra múlta felül a koszovói bajnok FC Dritát, a győztes gólt Cosmin Matei szerezte büntetőből.

Megjárta a francia másodosztályt a Sepsi OSK új középhátvédje

Újabb idegenlégiós csatlakozott a sepsiszentgyörgyi labdarúgócsapat keretéhez, a klub hétfői bejelentése szerint a francia Setigui Karamoko piros-fehér színekben játszik a hazai élvonalbeli bajnokság új idényében.

Akárcsak a focivébén, több ivószünetet rendelhetnek el a Szuperligában

Rendkívüli intézkedések bevezetését fontolgatják a 2026–2027-es labdarúgó Szuperliga-idény első fordulóiban. A július–augusztusi időszakban tartós kánikulára kell számítani, ezért a játékosok védelme érdekében több változtatás is napirenden van.

Szabó István: óriási javulást láttunk, de még a változás időszakában vagyunk (videóval)

Ezüstéremmel zárta a dunaszerdahelyi Duna Kupát az FK Csíkszereda, a döntőben a házigazda DAC büntetőpárbajban bizonyult jobbnak. A mérkőzés után Szabó István vezetőedző értékelte a csapat teljesítményét.

Büntetőkkel maradt alul, ezüstérmes lett az FK Csíkszereda a Duna Kupán

Ezüstéremmel zárta a dunaszerdahelyi Duna Kupát az FK Csíkszereda. Szabó István együttese a vasárnap esti döntőben 1–1-es rendes játékidőt követően büntetőpárbajban maradt alul a házigazda DAC-cal szemben.

Pászka szögletből tekert gólt, bejutott a Duna Kupa döntőjébe az FK Csíkszereda

Remek teljesítményt nyújtott az FK Csíkszereda a Dunaszerdahelyen zajló Duna Kupa elődöntőjében. A piros-feketék 3–1-re legyőzték a regnáló magyar bajnok Győri ETO FC-t, így bejutottak a felkészülési torna döntőjébe.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!