A román labdarúgó-válogatott hétfőn este idegenben játszotta második mérkőzését a jövőre az Egyesült Államokban, Mexikóban és Kanadában megrendezésre kerülő vb-selejtezőjében. Az első találkozón elszenvedett vereség után Mircea Lucescu szövetségi kapitány csapatának kötelező volt a győzelem San Marino ellen.
A Serravalleban rendezett összecsapáson telt ház, mintegy hatezer szurkoló volt, többségében román drukkerek.
Egy öngóllal gyorsan megszerezte a vezetést a vendégcsapat, a 6. percben Bancu beívelésébe Cevoli kapott bele, a labda pedig a saját kapujában kötött ki.
Nagy volt a tudásbeli különbség a két gárda között, ez nem is csoda, miután a miniállam az utolsó helyen áll a világranglistán, kerete félprofi játékosokból áll.
Természetesen a románok irányították a meccset, előnyüket a pihenő előtt növelték, Popescu közelről értékesített egy kapusról kipattanó labdát, így 2–0-ra vezettek.
Büntetőből lett három közte, aztán a 67. percben szépített San Marino, az első kapura tartó lövésüket gólra váltotta Zannoni.
Egy újabb tizenegyest harcolt ki Man, amit Hagi értékesített, a hosszabbításban Alibec állította be az 5–1-es végeredményt, összességében könnyed győzelmet könyvelt el a román válogatott, így a bosnyákok elleni hazai vereséget valamelyest orvosolták.
San Marino–Románia 1–5 (0–2).
Gólszerzők: Samuele Zannoni (67.), illetve Cevoli (6., öngól), Mihai Popescu (44.), Răzvan Marin (55., büntetőből), Ianis Hagi (75. büntetőből), Denis Alibec (90+5.).
Románia: Moldovan – Rațiu, Popescu (Ciobotariu, 62.), Burcă, Bancu – R. Marin (Politic, 80.), M. Marin (Mitriță, 46.), Stanciu (Dragomir, 62.) – Man, Drăguș (Alibec, 80.), Hagi. Szövetségi kapitány: Mircea Lucescu.
Bosznia-Hercegovina–Ciprus 2–1 (1–1).
A Pro TV szerezte meg a 2026 és 2031 közötti időszakra összesen tizenkét férfi és női kézilabdatorna, Európa- és világbajnokság közvetítési jogát. Sajtóértesülések szerint mindegyik sportesemény mérkőzéseit kizárólag az interneten lehet követni.
Egy nem túl magas színvonalú, töredezett játékot hozó és feszültségekkel teli meccs volt az év utolsó székely jégkorong rangadója. A küzdelmes csatát a Sportklub nyerte a GYHK otthonában, ebben nagy szerepe volt Melnyicsuk kapus bravúrjainak.
Közúti baleset történt az év utolsó napjának délelőttjén a 12A jelzésű országúton, Csíkszentmiklós és Csíkszereda között. A rendőrség közleménye szerint három autó összeütközött, egy személy megsérült.
Orbán Viktor magyar miniszterelnök napjai meg vannak számlálva – így vélekedik Ludovic Orban egykori román kormányfő.
Robbanás történt egy bárban szilveszter éjszaka a Wallis kantonbeli Crans-Montanában, a híres síparadicsomban, többen meghaltak – közölte a svájci rendőrség.
… Bukarest új főpolgármesterének szakmai önéletrajza icipicit hamis, de szerinte az egész csak félreértés… és a Pruton túli parlament plenáris ülésén nem kisebb dologról kommunikáltak a honatyák, mint egy jó kis bulikáról.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!