A vetélytársak begyűjtötték a pontokat, az ASA a továbbjutásért játszott

Horváth Bálint Ottó 2024. április 02., 10:23 utolsó módosítás: 2024. április 02., 10:25

Meglepetés nélkül zárult a Maros megyei labdarúgó 4. Liga elitcsoportjának hétvégi fordulója, az élcsapatok begyűjtötték a pontokat. A Marosvásárhelyi ASA bajnoki helyett kupamérkőzésen lépett pályára és meg kellett dolgozzon a továbbjutásért.

Bajnoki helyett kupameccset játszott az ASA. Korábbi felvétel Fotó: Haáz Vince

A bajnokság alapszakaszának 15. fordulójában az 1-es csoportban az elsőségért küzdő Marosludas hazai pályán, Radnót idegenben szerezte meg a győzelmet. Mindkét gárda viszonylag nehéz mérkőzésen van túl, a második játékrészben biztosította be a három pontot Mezőrücs, illetve Dános ellen, így továbbra is egy pont a különbség közöttük az élen.

A felsőházi rájátszásba jutást jelentő harmadik hely megszerzéséért nagy a küzdelem, a búzásbesenyői győzelmével jelenleg Mezőpagocsa foglalja el ezt a pozíciót, jobb gólkülönbségével megelőzve a mezőrücsi csapatot.

4

A 2-es szériában Marosszentkirály-Náznánfalva magabiztosan 5–1-re nyert Erdőszentgyörgyön, és kihasználva azt, hogy a játéknap előtt vele azonos pontszámmal rendelkező Marosvásárhelyi ASA szabadnapos volt, átvette a vezetést a tabellán. A vásárhelyiek kupameccsen léptek pályára, a megyei szakasz nyolcaddöntőjében meg kellett dolgozzanak a továbbjutásért, 2–1-re múlták felül idegenben a Dicsőszentmártoni A&A Grup együttesét.

Fordalatos meccset játszottak Szovátán, ahol a hazaiak az első félidőben 1–0-ra vezettek a felsőházért harcoló Marosvásárhelyi Academica ellen, amely azonban a gólzáporos második negyvenöt percben fordított és végül 5–4-re győzött. Ezzel megtartotta a harmadik helyet a városi vetélytárs, a Nyárádszeredát kiütő Atletic előtt.