HIRDETÉS

A vereség után sem csüggednek a magyarok

Küzdöttek a magyarok, de nem sikerült pontot csenniük az olasz válogatott otthonából
Fotó: Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) Facebook oldala

2022. június 08., 12:35

A magyar labdarúgó-válogatott idegenben szenvedett 2–1-es vereséget a regnáló Európa-bajnok olaszokkal szemben a Nemzetek Ligája 2. fordulójában. A vendégek szövetségi kapitánya, Marco Rossi korántsem volt csalódott, elégedetten nyilatkozott.

2022. június 08., 12:35

„Az első félidőben nem tudtuk érvényesíteni azt, amit szerettünk volna. A két nap kevés volt a felkészülésre az angolok elleni találkozó után. Az olaszok pozíciós játéka nem feküdt nekünk, le akartuk őket lassítani, hogy ne tudjanak a középpályán adogatni, és hosszú labdákkal indítani, le akartuk zárni a széleket, de ez nem sikerült. A második félidőben rendeztük a sorainkat, jól játszottunk, a cserékkel tudtunk frissíteni.

Ez a vereség vállalható, belefér, egyébként sem várható el tőlünk, hogy nyerjünk az Európa-bajnokok ellen. Nem szabad túl nagy nyomást helyezni a srácokra, igaz lesz ez a németek elleni meccsre is.

Az olaszoknak minőségi keretük van, Serie A-játékosokkal, és ahogy már említettem, Európa-bajnokokkal” – kezdte az értékelést Marco Rossi.

HIRDETÉS

Az olasz szakember hozzátette azt is, hogy ő elégedett a csapat teljesítményével, érzése szerint az összes játékos kiadta magából a maximumot és minden erejével küzdött.

A kezdőcsapat összeállításakor úgy ítélte meg, hogy az angolok elleni kezdőhöz képest nem kell sok változtatás, mert nem fáradtak a játékosok.

„Nem volt gond a játékosok fizikai állapotával, főleg a második félidőben nem hiszem, hogy bárki láthatta volna ennek jelét. Úgy éreztem, hogy a négy napon beleférhet a két meccs, bírni fogják a srácok” – fogalmazott a magyarok szövetségi kapitánya.

A mérkőzés után megszólalt Schäfer András is, aki sajnálja a második bekapott gólt, azonban érzése szerint összességében megérdemelten győzött az olasz válogatott.

Az első félidőben látszott rajtunk a fáradtság, sajnos a végén jött egy butuska gól és már nem tudtunk kiegyenlíteni. Sajnálom, hogy így alakult, a második félidőben mindent megtettünk”

– mondta a 23 éves középpályás.

A vereség ellenére két játéknap után a magyarok a második helyet foglalják el az A divízió harmadik csoportjában.

A következő mérkőzésüket a Puskás Arénában fogják játszani, ahol Németországot látják vendégül, szombaton 21.45-től.

szóljon hozzá!
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ajánljuk még

Vadássza az új csatárt a Sepsi OSK, vele teljes lehet a keret

Folyamatban van a játékoskeret véglegesítése a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-nál. Égető kérdés egy befejező csatár leigazolása, jelenleg ezen dolgoznak. Hadnagy Attila sportigazgatót kérdeztük.

Szuperkupával és új csapattal indul a romániai jégkorongszezon

A Román Jégkorongszövetség (FRHG) Csíkszeredában tartott vezetőségi ülésén elfogadták a szezon szabályzatait, és döntöttek a Szuperkupa helyszínéről is: szeptember 3-án Gyergyóremetén rajtol a jégkorongidény.

Székelyhon

Személyautó és motorkerékpár ütközött: sem a sofőr, sem a motoros nem élte túl a balesetet

Két ember meghalt egy közlekedési balesetben péntek reggel Vrancea megyében.

`
Krónika

A román állampolgárok élnek a legnagyobb arányban más uniós országokban

Az uniós országok közül a románok élnek a legnagyobb számban más uniós országokban – írja a Profit.ro gazdasági portál.

Krónika

Szertefoszló álomnyaralás: újabb szegénységi bizonyítvány Romániának

Románia lakosságának 58 százaléka nem engedhet meg magának egy egyhetes nyaralást, ami jócskán a legmagasabb arány az Európai Unióban, és messze túlszárnyalja az EU-átlagot.

Főtér

„Cseppenként tesz idegronccsá a Lyme-kór”

A tünetek átalakítják az ember mindennapjait, kikezdik az életkedvét, főleg, ha nincs válasz a bajaira – mondja a 42 éves interjúalanyunk, aki 13 hónap után kapott végső diagnózist.

Ez is érdekelheti

Az andorrai bajnok megverte az FCSB-t

Meglepő eredménnyel zárult a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtező első körében az andorrai és a román bajnok párharcának visszavágója kedden este, a törpeállam aranyérmese közel volt, hogy ledolgozza kétgólos hátrányát az FCSB-vel szemben.

Új szövetségi kapitánya van a román ifjúsági fociválogatottnak

Kinevezték a román U21-es korosztályú labdarúgó-válogatott új szövetségi kapitányát: Costin Curelea két éves szerződést kötött a szövetséggel, a célkitűzése kijutni a 2027-es Európa-bajnokságra.

Nem talált fogást a Magyar Kupa címvédőjén a Kolozsvári CFR

Gól nélküli döntetlennel zárult a Paksi FC–CFR mérkőzés a labdarúgó Európa-liga első selejtezőkörének odavágóján. A kincses városiak ugyan mezőnyfölényben futballoztak a Fehérvári úti stadionban, ám valódi helyzetet nem sikerült kialakítaniuk.

A magyarok és a románok is rontottak a legfrissebb világranglistán

A magyar válogatott egy, míg a román nemzeti együttes három helyet rontott a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) legfrissebb világranglistáján, amelyet továbbra is a világbajnok Argentína vezet.

Megkínlódott az andorrai bajnokkal az FCSB

Habár győzelemmel kezdte menetelését a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjében az FCSB, a szerdán este az andorrai ellenfél felett aratott sikerre nem lehetnek büszkék Bukarestben.

Kovács István öccse is UEFA-játékvezető lett, debütál a nemzetközi kupában

Véglegesítette játékvezetői listáját az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) a 2025–2026-os idényre: Kovács István továbbra is az elitbírók között, öccse, Szabolcs pedig nemzetközi szinten debütál a Konferencia-ligában.

Balesetben életét vesztette a Liverpool és a portugál fociválogatott csatára

Közlekedési balesetben elhunyt a portugál válogatott Diogo Jota, a Szoboszlai Dominikot, Kerkez Milost és Pécsi Ármint foglalkoztató Liverpool labdarúgócsapatának játékosa.

A szurkolók rasszista megnyilvánulásai miatt újra megbüntették a román szövetséget

Megbüntette az UEFA a Román Labdarúgó-szövetséget a Ciprus elleni, tavaly novemberi válogatott mérkőzésen történt szurkolói rendbontások miatt. A rasszista megnyilvánulások mellett egyéb szabályok megsértése is szerepel a büntetési tételek között.

Legyőzte a Magyar Kupa címvédőjét az FK Csíkszereda

Az FK Csíkszereda labdarúgó együttese Szombathelyen 2–0-ra nyert a magyar kupagyőztes Paksi FC elleni felkészülési mérkőzésen. A székelyföldiek Babati Benjámin két góljával arattak értékes sikert a nemzetközi porondra készülő rivális ellen.

Közel járt a gólhoz, de nem tudott betalálni a Debrecennek az FK Csíkszereda

Lejátszotta első mérkőzését az ausztriai edzőtáborban az FK Csíkszereda. Ilyés Róbert tanítványai a magyar élvonalbeli DVSC ellen léptek pályára, kiegyenlített meccsen maradtak alul.

HIRDETÉS
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!