A lehető legrosszabbul kezdődött az FK Csíkszereda számára a Metaloglobus Bukarest műfüves pályáján játszott szombati mérkőzés: a hazaiak már a második percben előnybe kerültek, miután egy szabadrúgásból beívelt labdát Bor Dávid fejelt a saját kapujába.
Az öngólt jegyző budapesti támadó ráadásul le is sérült a szerencsétlen esetnél, a labdát kiöklözni próbáló Ribánszki László csúnyán eltalálta csapattársát.
Percekig állt a játék, Bor végül a mentőkocsiban hagyta el a játékteret, majd Marvin Schieb érkezett a helyére.
Az FK nehezen rendezte sorait a kezdeti sokk után, az első bő negyedórát a hazaiak uralták. A 21. percben viszont nagy egyenlítési lehetősége volt a Suciu-csapatnak: egy szöglet utáni ellentámadáson létszámfölénybe kerültek a vendégjátékosok, de Juan Bauza gyenge lövését kivédte a kapus.
A fehér mezesek többet birtokolták a labdát és több lehetőséget is kialakítottak a játékrész második felében, de Csürös Attila fordulatból leadott lövését, majd Schieb próbálkozását is hatástalanította Gavrilaș.
A második félidőt két argentin támadóval kezdték a csíkiak, Valentin Haberkon váltotta Mészárost. A játék képe változatlan maradt, az FK vezetett veszélyesebb támadásokat, a hazaiak pedig mélyen védekezve őrizték a minimális előnyt.
A Metalogblous egészen a 75. percig vezetett, ekkor a székely csapata egy frissen becserélt középpályás, Bara Levente jól eltalált távoli lövésével egyenlített (1–1).
A fiatal udvarhelyi középpályás második gólját szerezte a bajnokságban, miután a nyitófordulóban Lénárdfalván talált be.
A végjátékban mindkét félnek megvoltak a lehetőségei, de a hazaiak értek el újabb gólt:
a 89. percben egy saját térfélen elveszített labda után Claudiu Herea hozta magát lövőhelyzetbe, és a Sepsi OSK korábbi játékosa a tizenhatos félköréből vette be Ribánszki kapuját (2–1).
Az FK Csíkszeredának nem sikerült megtörnie a Metaloglobus veretlenségét, sőt, Valentin Suciu csapata a hajrában a pontszerzést is elbukta, amit a játék összképe alapján talán megérdemelt volna.
A csíkiak hét mérkőzés alatt negyedik vereségüket könyvelték el a másodosztály jelenlegi idényében. A Metaloglobus szezonbeli ötödik győzelmével átvette a vezetést a bajnokságban.
Első alkalommal rendezték meg Csíkkarcfalván a Jégtörő Kupát, ahol az amatőr hokicsapatok családias hangulatban, mégis nagy elszántsággal csaptak össze. A tornát a Pingvinek csapata nyerte meg.
Ebben az idényében már csak a zárófordulóban tud pályára lépni a Kápolnási SK játékosa. A legutóbbi mérkőzésen kiállították, a lefújást követően a pályán kérte számon a játékvezetőt.
A vágott bárány átlagára 45 és 60 lej között mozog kilogrammonként Székelyföld piacain. Míg Gyergyószéken már 45 lejért is találni húst, Sepsiszentgyörgyön mélyebben a zsebükbe kell nyúlniuk a vásárlóknak a 60 lejes egységár miatt.
A bárányhúsból készült étkek sok erdélyi család húsvéti ünnepi menüsorozatának elmaradhatatlan alkotóelemei: ilyen a bárányfejleves, töltött bárány, vagy a belsőségekből készülő bárányfasírt.
Kiemelt figyelemmel reagált a román sajtó arra a hírre, hogy Magyarország aranykészletei immár nagyobbak, mint a Bukarest által felhalmozottak.
Ha csak egy rövid videót nézne meg arról, hogy miként működik az ország, és mekkora munka a megreformálása, akkor ez legyen az.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!