A végén megfordította a döntőt, a megyei kupasorozatot is megnyerte a Gyergyói VSK

Dobos László 2024. június 07., 22:18

A labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjának győztese, a Gyergyói VSK diadalmaskodott a Román Kupa megyei szakaszában is. Vékás Barnáék pénteken este kétgólos hátrányból fordítva győztek a Székelyudvarhelyi Golimpiákosz otthonában.

Az utolsó percekben dőlt el az összecsapás Fotó: László Ildikó

Székelyudvarhelyen rendezték pénteken este a labdarúgó Román Kupa Hargita megyei szakaszának döntőjét, amelyen a házigazda Golimpiákosz a Gyergyói VSK együttesét fogadta. Megismétlődött az egy évvel korábbi megyei kupadöntő, akkor a Golimpiákosz diadalmaskodott 1–0-ra. Most azonban a Gyergyói VSK visszavágott.

Fotó: László Ildikó

A Golimpiákosz a szünetben 2–0-ra vezetett, majd az 53. percben a büntetőterületen belül szabálytalankodtak, a 11-est Vékás Barna értékesítette (2–1), és ezzel szépített a Gyergyó. A folytatásban a Golimpiákosz okosan futballozott, azonban a hajrát erőnlétileg jobban bíró gyergyói alakulat a rendes játékidő utolsó perceiben fordított, és a mérkőzés végén magasba emelhette a serleget.

Labdarúgó Román Kupa, Hargita megyei szakasz, döntő:

Székelyudvarhelyi Golimpiákosz–Gyergyószentmiklósi VSK 2–3 (2–0).

Gólszerzők: Somolyák Csaba (27.) és Gergely Tamás (34.), illetve Vékás Barna (53. és 89., az elsőt büntetőből), Szőcs László (87.).

Golimpiákosz: Tamás Előd – Bálint Lehel, Kovács Levente, Szőcs Lóránt, Gergely Tamás, Balázsi Csaba, Bíró Zoltán, Jankó Levente, Somolyák Csaba, Kis Zsolt, Szabó Attila. Cserejátékosok: Györfi Norbert, Bartha László, Pál Lehel, Tamás-Szóra Loránd, ifj. Vinczellér Árpád, Brebán Alfréd. Stáb. Szabó Attila (vezetőedző), Bodor Ernő (másodedző), Bartha Szabolcs (erőnléti edző), Kovács Tamás (kapusedző), Balázsi Zoltán (gyúró).
Gyergyói VSK: Bartók Alpár – Andrei Precup, Gál Vilmos, Andrei Țepeș, Antal Szilamér, Tankó Levente, Tankó Előd, Vékás Barna, Kovács Botond, Szfárli Hunor, Szőcs László. Cserejátékosok: Saitoc Zsolt, Sándor Levente, Răzvan Hofman, Nagy Zsolt, Czimbalmos Zalán, Denis Pertene. Stáb: Fodor Tamás (edző), Puskás István (klubelnök), Rokaly Attila (a csapat képviselője).
Játékvezetők: Tamási Zoltán, Tifán Attila és Pal Hunor. Megfigyelő: Péter József.

Díjazással ért véget a megyei kupadöntő. A serlegeket és érmeket a Megyei Labdarúgó-egyesület (AJF Harghita) képviselői, Péter József és Somolyák István adta át Fotó: László Ildikó

Osztályozós ellenfélre várnak a gyergyóiak

A 3. Ligába jutásért kiírt párharcban a Gyergyószentmiklósi VSK ellenfele még nem ismert. A Szeben megyei 4. Liga győztesével vívnak majd párharcot, ott azonban még két csapat esélyes az elsőségre. Egy fordulóval a befejezés előtt a Resinár és a Nagyszeben csapata pályázik az elsőségre.

Az állás a záróforduló előtt: 1. Resinári Pătiniș 69 pont, 2. Nagyszebeni Voința 67, 3. FC Avrig 62. Az utolsó fordulóban (június 8., 11 óra) Nagyszebeni Voința–Nagyszebeni Inter Stars és Resinári Pătiniș–Nagytalmácsi FC mérkőzések szerepelnek a programban.

•  Fotó: László Ildikó