A végén biztosította be győzelmét a Kolozsvári CFR

Horváth Bálint Ottó 2024. február 17., 23:49 utolsó módosítás: 2024. február 17., 23:59

Mindvégig kézben tartotta az FCU Craiova 1948 elleni idegenbeli mérkőzést a Kolozsvári CFR, de csak a hosszabbításban tudta bebiztosítani a győzelmét a labdarúgó Szuperliga 26. fordulójának szombati játéknapján.

A marokkói El Kaddouri góljával szerezték meg a vezetést. Korábbi felvétel Fotó: Facebook/Fotbal Club CFR 1907 CLUJ-NAPOCA

Nagyszerűen kezdődött a mérkőzés a kolozsvári együttes számára, amely korán megszerezte a vezetést a marokkói El Kaddouri góljával. A vendégek ezután is veszélyesebbek voltak támadásban, újabb lehetőségeket alakítottak ki, de az előnyt nem sikerült megduplázni.

Aztán az első félidő végéhez közeledve a craiovai csapat szinte a semmiből kiegyenlített Baeten szép kapáslövésével. Erre viszont a CFR még a pihenő előtt válaszolt, Otele húzott el a bal oldalon, majd remekül passzolt a kapu elé Bîrligeának, aki senkitől sem zavartatva lőtt a hálóba.

A folytatásban hiába próbálkoztak többet a házigazdák, nagy lehetőséget nem tudtak kidolgozni. A kolozsváriak magabiztosan őrizték a minimális előnyüket, a győzelmet azonban csak a hosszabbításban sikerült bebiztosítani, amikor Muhar találatával lezárták az összecsapást.

Labdarúgó Szuperliga, alapszakasz, 26. forduló:

FCU Craiova 1948–Kolozsvári CFR 1–3 (1–2).

Gólszerzők: Baeten (40.), illetve El Kaddouri (13.), Bîrligea (45+3.), Muhar (90+2.).
CFR: Sava – Mogoș, Ajeti, Boben, Manea – Muhar, Keita, El Kaddouri (Avounou, 63.) – Deac (Fică, 90+5.), Bîrligea (Michael, 63.), Otele (Filip, 90+5.).